Γενικά Η συμμορία μου, τα καναρίνια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mxpf20
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δεν ειχα παρακολουθησει το θέμα σου πέρσι αλλά τώρα που επανεμφανιστηκε μπορώ να πω μετά βεβαιότητας οτι είναι η πιο πρωτότυπη και πιο χιουμοριστικη παρουσίαση πουλιων ever!
Να σου ζήσουν ολα με υγεία και ευημερία και να απολαμβανεις τα υπέροχα κελαηδήματα τους!

Μην εκπλαγείς αν κάποια στιγμή και τα παπαγαλάκια σου το παίξουν παραλλαγή και αρχίσουν να κελαηδουν σαν καναρίνια!

Τον ακοιμητο φρουρο δεν τον ανέφερες.. Ολα καλά με τον μουργο;
Τον ζήλεψα λίγο τον τύπο... η δικιά μου μόλις βλέπεις την καθαριότητα των κλουβιων κάνει σαν να βλέπει τα τέρατα και γαβγίζει λυσσαλεα...
 
Μην εκπλαγείς αν κάποια στιγμή και τα παπαγαλάκια σου το παίξουν παραλλαγή και αρχίσουν να κελαηδουν σαν καναρίνια!

Τον ακοιμητο φρουρο δεν τον ανέφερες.. Ολα καλά με τον μουργο;
Τον ζήλεψα λίγο τον τύπο... η δικιά μου μόλις βλέπεις την καθαριότητα των κλουβιων κάνει σαν να βλέπει τα τέρατα και γαβγίζει λυσσαλεα...

O Φίφης κελαηδάει ήδη σαν καναρίνι, κάνει τσίου και μιλάει κανονικά με τα καναρίνια. Η Φανή δεν ασχολείται τόσο.

Ο Ντάνυ είναι ακόμα ακοίμητος φρουρός για όλα τα καναρίνια. Το αξιοσημείωτο με αυτόν είναι ότι δεν τον φοβούνται κανένα πουλί. Ακόμα και αυτά που μπορεί να τα έχω μόλις πάρει και τα φέρνω πρώτη φορά σπίτι, πάει τα μυρίζει, κολλάει την μυτόγκα του στο κλουβί, ρουθουνίζει, τα παρακολουθεί και δεν κάνουν τίποτα. Συνεχίζουν το φαι τους ή ότι άλλο κάνανε σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Εγώ μπορεί να περάσω από δίπλα και να φρικάρουν οι νεοεισαχθέντες.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top