Γενικά Η συμμορία μου!

Nikoletta

PB Member
Εγγραφή
12 Μαϊ 2008
Μηνύματα
727
Πόλη
Άλιμος
Σας ανεβάζω από μία φωτογραφία των καναρινιών μου. Το Βρέφος μου είναι άρρωστο ήδη σε αυτή την φωτό, στο σημείο που κάνει αραίωση η φτερούγα του έχει έναν από τους όγκους :-(
Θα τους φωτογραφίσω μέσα στο σ/κ ελπίζω (όχι όμως το μικρό, γιατί θα σπαράξει η καρδιά σας. Ήδη βλέπω πώς ήταν και πώς είναι και δε το πιστεύω ☹) με τα νέα τους σπιτάκια και από Δευτέρα τις ανεβάζω στο φόρουμ.
Ο Αστερίας είναι ο χοντρός μου! Ο Φανούρης μπήκε από το παράθυρο του γραφείου μου πριν από τρία χρόνια! Αν κρίνω από την γενική τρομάρα που έχει ανά πάσα στιγμή, μάλλον τους ξέφυγε. Το Βρέφος μου είναι αυτό που πετάριζε πέρυσι γύρω από την τέντα της κουζίνας, μέσα στον καύσωνα.. Μπορεί και να το άφησαν επειδή ήταν άρρωστο, δε ξέρω.. ☹
Ωχ κάπως ψείρες βγήκαν, οι επόμενες θα είναι της προκοπής!
 

Συνημμένα

  • arrwsto Vrefos.webp
    arrwsto Vrefos.webp
    5,9 KB · Προβολές: 121
  • Asterias.webp
    Asterias.webp
    5,6 KB · Προβολές: 126
  • Fanouris.webp
    Fanouris.webp
    5,9 KB · Προβολές: 134
να σου ζησουν τα καναρινακια σου Νικολεττα μου. ειναι πολυ ομορφα.
ελπιζω να γινει γρηγορα καλα το πουλακι σου!
 
:)Πολυ όμορφα πουλάκια! :D Να τα χαίρεσαι! Το δεύτερο το αγάπησα φαίνεται πιο τσαχπίνικο...
 
Σ'ευχαριστώ πολύ Ανέστη! Ο δεύτερος (ο δίχρωμος) είναι ο χοντρός μου (αν έχεις δει το topic "εφτάπαχο καναρίνι"). Είναι το μοναδικό ζωάκι από pet shop και βασικά εκείνο με διάλεξε :) Είναι πολύ τσαχπίνης και θρασύτατος. Τον έβαλα στο αμάξι να πάμε στον γιατρό και με ξεκούφανε στο κελαηδητό. Αλλά πρέπει να αδυνατίσει πάση θυσία γιατί λαχανιάζει και στο στήθος του έχει κάνει μια φουσκωτή σακούλα όλο λίπος ☹
 
Είναι πολύ όμορφα. Να τα χαίρεσαι. Απ'οτι βλέπω στις φωτο έχεις βάλει στα κλουβιά αρκετές πατήθρες καθώς και κούνιες. Δύο πατήθρες, η μια απέναντι απο την άλλη, φτάνουν. Βγάλε και τις κούνιες. Θα είναι πιο άνετα.
 
Τώρα έκανα αλλαγές. Ο Αστερίας μεταφέρθηκε σε κλουβί-ζευγαρώστρα για να έχει χώρο να πετάει και να κάνει γυμναστική, ο Φανούρης έμεινε με δύο κλαδάκια. Όμως τους αρέσει η κούνια, δεν είναι κρίμα να την βγάλω;

Το Βρέφος μου δυστυχώς είναι σε κακό χάλι τώρα.. ☹ Απόψε έψαχνε τα κλαδάκια του (είναι από την Μ. Πέμπτη στον πάτο του κλουβιού) και του έβαλα ένα κλαδάκι πολύ κάτω (πάνω από το ταψάκι ακριβώς) και πήγε αμέσως να ανέβει αλλά έπεσε.. ☹ Έβαλα τα κλάματα πάλι.. Δεν έχει καθόλου δύναμη. Αύριο το πρωί θα του ακουμπήσω την πατήθρα κατάχαμα, να ανακουφίσει λίγο τα ποδαράκια του τουλάχιστον.. ☹
 
Πανέμορφα είναι να σου ζήσουν και εύχομαι να γίνει καλά ο μικρούλης
 
Back
Top