Αναπαραγωγή Θα μπορούσε να είναι ωοτοκία;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλημερα παιδια...
Πονεσα και ποναω πολυ που εχασα την Ελινα μου...
Μετανιωσα που δεν την πηγα για νεκροψια αμεσως...
Και το λεω αυτο. Γιατι με βαρια καρδια την ξεθαψα και την πηγα...
Πηγα και τον Ντανιελ...
Ευτυχως ειναι μια χαρα, αλλα εμεινε μονος του και δεν ειναι πια ζωηρος. Γιαυτο θα παρω αλλο πουλακι οταν μπορεσω... Οπωσδήποτε δηλ, δεν θελω κανονικα... Μονο γιαυτον θα το κανω...
Η Ελινα ειχε αυγο...ημουν σιγουρη απο την αρχη οτι ετοιμαζοταν τα πουλια για αναπαραγωγη...
Και οτι τα πουλια μου δεν ηταν αρρωστα γιατι τα προσεχα πολυ...
Απλα επαθε δυστοκια... (ηταν πολυ ψηλο το τσοφλι)και οχι μονο... Το αυγο εσπασε. Γι αυτο και προκαλεσε ζημια μεσα της.
Απο ενα αυγο και μονο εχασε τη ζωη της... Ποσο αδικο ειναι αυτο... Κριμα...☹
Να ειστε καλα παιδια...

IMG_20180531_114427.webp
 
Μπραβο σου που μπηκες στην διαδιακασια να το κανεις, ειναι πολυ σημαντικο να γνωριζουμε την αιτια ωστε να προσπαθησουμε να μην συμβει παλι.

Κριμα που το ασβεστιο δεν μπορεσε να ανατρεψει την κατασταση, προσοχη στο ασβεστιο απο δω και περα λοιπον.
 
Ειμαι πολυ λυπημενη! Αλλα ηρεμησα. Γιατι εμαθα τον λογο... Και γιατι τωρα δεν ταλαιπωρειται πια...
Οχι μονο προσοχη στο ασβεστιο, αλλα μεγαλη προσοχη. Γιατι το αυγο μπορει να σπασει ευκολα...
Καλη συνεχεια. 🙂
 
γιατι εμαθα τον λογο.
Και μεις ενημερωθήκαμε...
Δεν πήγε τελικά άδικα ο κόπος σου.
Η δυστοκία είναι όντως μια μεγάλη απειλή για τα πουλιά μας και πρέπει να παρακολουθούμε και να ενημερωνόμαστε σχετικά!
 
Λυπάμαι πολύ Εύα. Η κίνησή σου να κάνεις νεκροψια ηταν σημαντική ώστε να "ξυπνήσει" και νέες συζητήσεις και να μάθουμε κι εμείς πως και τι να παρατηρούμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Επίσης Εύα μπράβο σου που πήρες την απόφαση να πας το πουλάκι για νεκροψία και μπράβο σου για τη δύναμη και το κουράγιο που βρήκες να ξεθάψεις το πουλάκι. Θεωρώ πως και ο γιατρός και εσύ αλλά και όλοι εμείς που το μοιράστηκες γίναμε ένα κλικ "σοφότεροι".
 
Back
Top