Ασθένειες Θηλυκό καναρίνι χάνει φτερά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μπορεις να βγαλεις και μια φωτο την πισω πλευρα με αναλυτικα συστατικα;
 
Ακατεργαστη πρωτεΐνη 16,80%, ολικες λιπαρες ουσιες 0,80%, υδατανθρακες 72,30% και ακατεργαστη ινα 1,90

Τους το βαζω;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Ωραια. Ο ανθρωπος αυτος μου ειπε να ριχνω λιγο απο αυτο στις φωλιες για να απωθει τις ψειρες
 
Ριχνω.. Δεν εχω σκοπο να βαλω ξανα για αναπαραγωγη για φετος. Απλα θα ηθελα να μαθω κατα ποσο "στεκει" αυτο που ειπε. Ειναι σκονη σκορδου.
 
Το σκόρδο είναι φυσικό απωθητικό της ψείρας και άλλων "μαμουνακίων". Βάζουμε και σκελίδες σκόρδου πλησίον των φωλιών και των κλουβιών, στον πάτο πχ. Ισχύει ως γενικότητα, σαν προληπτικό μέσον και όχι για καταπολέμηση φυσικά.
Τώρα γι' αυτό που χάνει πούπουλα, μόνο αν πρόκειται για κάποιο ακάρι ή ψείρα, μπορεί απλά να βοηθήσει το προϊόν αυτό.
Δεν ξέρω τι θα σου πουν τα παιδιά εγώ νομίζω χρειάζεται γενικότερη τόνωση το πουλάκι ή πρόκειται για κάποια ασθένεια που δεν μπορούμε δυστυχώς εμείς να την διαγνώσουμε.
 
Αριαδνη, γιατι να βαλεις μια τροφη για να κανει οτι μια σκετη σκελιδα σκορδου ή οι καταλληλες σκονες;

Ασε την τροφη για φαι, και τα υπολοιπα με τα ειδικα σκευασματα.
 
Εχω βαλει στην αυγοτροφη ελαχιστη ποσοτητα. Τους αρεσε..
 
Δεν γνωριζω τι εχει. Απλα εμπλουτιζω την διατροφη του. Μηπως αυτο φταιει. Χανει συνεχως φτερα στο κεφαλι.

Θα ηθελα να μαθω, αυτη την σκονη που εβαλα στην αυγοτροφη μπορω να την βαλω και στουε νεσσους;
 
Καλημερα. Δεν εχω αλλαξει κατι.. ελπιζω να σταματησει ολο αυτο και να γινει καλα
 
Αν δεν κανεις κατι συντομα δεν θα σταματησει! Ακαρεα το αποκλειουμε;

Ειναι καπως ετσι;
 

Συνημμένα

  • images.webp
    images.webp
    6,4 KB · Προβολές: 84
Και οι τριχομονάδες νομίζω δίνουνε ένα τέτοιο αποτέλεσμα.
 
Αριαδνη, γιατι να βαλεις μια τροφη για να κανει οτι μια σκετη σκελιδα σκορδου ή οι καταλληλες σκονες;

Ασε την τροφη για φαι, και τα υπολοιπα με τα ειδικα σκευασματα.

Πηγα σε ενα σεμηναριο γιαυτα τα προιοντα και ρωτησα αυτη την απορια. Γιατι οχι απλα φρεσκο και σκονη. Η απαντηση ηταν πως το φρεσκο θα μαυρισει/οξηδωθει μετα απο καποιες ωρες, η σκονη επειδη εχει αποξυρανθει δεν θα οξυδωθει αρα μπορει καποιος να το δουλεψει καλυτερα.

Αν δεν κανεις κατι συντομα δεν θα σταματησει! Ακαρεα το αποκλειουμε;

Ειναι καπως ετσι;

Και γω για ακαρεα λαιμου θα ελεγα.

Και οι τριχομονάδες νομίζω δίνουνε ένα τέτοιο αποτέλεσμα.
Τριχομονδα νομιζω εχει διαφορετικα συπτωματα αν και σχεδον ολες η ασθενειες δειχνουν πανω κατω τα ιδια, χωρις αν ειμαι ειδικος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Back
Top