Ασθένειες Κάτι σαν σπόρος στον παπαγάλο μου

Δεν είναι ακριβός μονοκατοικία είναι κάτι σαν πολυκατοικία που στον πρώτο και δεύτερο μένει ο παππούς μου και στον τρίτο τέταρτο εγώ. Και πως να ψεκασω
 
Θυμήθηκες που σου είπα να ρωτήσεις με τι πρέπει να ψεκάσεις τον χώρο;
Αν θυμάμαι μένεις σε μονοκατοικία. Θα πρέπει να ψεκαστει όλος ο χώρος. Εγώ όταν έμενα σε μονοκατοικία ψεκαζα και το χώμα.

και εμεις Ζωη, και το χωμα και τα πεζοδρομια εκτος σπιτιου. Βεβαια εμεις εχουμε και 15 μονιμες γατες στον κηπο, και αλλες 2 εντος σπιτιου.
 
Μπορει να σου ηρθε και με το τσιμπουρι μιας και δεν εχεις εικονα τις συνθηκες που ηταν πριν το πουλι
Για να σε βοηθήσω το πουλί είδαν στο Ποιο ακατάλληλο κλουβί ever ήταν ένα κλουβί περίπου για μπατζι το μοναδικό καλό ήταν που έβγαινε όποτε ήθελε
[automerge]1560341623[/automerge]
Ποιες
 
Δεν είναι ακριβός μονοκατοικία είναι κάτι σαν πολυκατοικία που στον πρώτο και δεύτερο μένει ο παππούς μου και στον τρίτο τέταρτο εγώ. Και πως να ψεκασω
Ο γιατρός θα σου πει πως και με ποιο προϊόν θα ψεκάσεις. Αν δεν το πηγες το πουλάκι Γιώργο, να το πας άμεσα. Τα τσιμπούρια, εάν τελικά ήταν τσιμπούρι, είναι επικίνδυνα για τα σκυλιά, πόσο μάλλον για τα πουλάκια.
 
Στο φόρουμ γράφει ο Γιώργος, ο οποίος είναι αρκετά μεγάλος, ώστε να μας ρωτάει ( μάλλον γιατί γνωρίζουμε κάτι περισσότερο 😉, αλλά τελικά κάνει αυτό που νομίζει εκείνος
(δεν είναι κακό αυτό αν δεν αφορούσε ένα ζωντανό πλάσμα).
Συνεχίζεται...όπως είπες @Sissy !
Συνεχίζονται όμως οι αναπάντητες ερωτήσεις.
Γενικώς συνεχίζουν και τα νέα θέματα.
Πιστεύω πως είναι καιρός ν΄αρχίσεις να σέβεσαι τους ανθρώπους που ενδιαφέρονται να σε βοηθήσουν! Είσαι μεγάλος πια και δεν έχεις δικαιολογία... Περιμένουμε κάποιες απαντήσεις από εσένα και αδιαφορείς πλήρως!
Κάτι σαν σπόρος στον παπαγάλο μου

Όταν κάνεις ερωτήσεις, ''τρέχουν'' να σε βοηθήσουν τόσοι άνθρωποι... Και συνήθως μετά κάνεις άλλα αντ΄άλλων!
Δεν θα έπρεπε να έχεις την στοιχειώδη ευγένεια ν΄απαντήσεις πριν ανοίξεις άλλο...άσχετο θέμα; 😉

... Εγώ εξάντλησα την ευγένεια μου για σήμερα 🤔😒
 
Στο φόρουμ γράφει ο Γιώργος, ο οποίος είναι αρκετά μεγάλος, ώστε να μας ρωτάει ( μάλλον γιατί γνωρίζουμε κάτι περισσότερο 😉, αλλά τελικά κάνει αυτό που νομίζει εκείνος
(δεν είναι κακό αυτό αν δεν αφορούσε ένα ζωντανό πλάσμα).


Γενικώς συνεχίζουν και τα νέα θέματα.


... Εγώ εξάντλησα την ευγένεια μου για σήμερα 🤔😒
ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ!(ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΩ)
 
Δεν ρώτησα το γιατρό για ψεκασμό γιατί πιστεύω ότι τα πουλιά που έρχονται τα φέρνουν τα τσιμπούρια και δεν έρχονται από κάτω
Γιωργο καταλαβαινεις οτι πρεπει να ψεκασεις ετσι; Αστα πουλια και οτι αλλο ζωο εχεις στο διαμερισμα σου, για σενα τον ιδιο, το αν ερχονται απο δεκοχτούρες η απο τον T-REX , το ιδιο κακο κανουν και σε σενα και στον παπαγαλο σου. Απο οπου και να ερχονται τα τσιμπουρια, αν το σπιτι ειναι ψεκασμενο τοτε ψοφανε, η λογικη οτι τα τσιμπυρια ερχονται απο αλλα πουλια και για αυτο δε ρωτας τον γιατρο, ειναι τελειως ακυρη.
 
49E5F2E1-A9EA-4C49-AD57-F2A85E01A482.webp

Αυτό είναι το συμπέρασμα μου. Αν είναι εκτός θέματος ας διαγραφεί, αλλά σκεφτείτε μήπως ταΐζουμε κι εμείς αυτή την κατάσταση από το ειλικρινές μας ενδιαφερον.
 
Το ψεκασμα δεν ειναι δικη σου υποθεση αλλα της οικογενειας σου! Ειναι εντομοκτονα που θελουν μασκα κ τρομπα ψεκασμου! Ζητα απο τους γονεις σου να το κανουν αφου αφορα την υγεια ολων των ζωντανων κατοικων του χωρου!
 
View attachment 64146

Αυτό είναι το συμπέρασμα μου. Αν είναι εκτός θέματος ας διαγραφεί, αλλά σκεφτείτε μήπως ταΐζουμε κι εμείς αυτή την κατάσταση από το ειλικρινές μας ενδιαφερον.


Ελενη αυτη θα ηταν η "καλη" περιπτωση, να προκειται δηλαδη περι forum troll!
 
View attachment 64146

Αυτό είναι το συμπέρασμα μου. Αν είναι εκτός θέματος ας διαγραφεί, αλλά σκεφτείτε μήπως ταΐζουμε κι εμείς αυτή την κατάσταση από το ειλικρινές μας ενδιαφέρον.

Ελενη μου, εν μερει συμφωνω, αλλα δε μου κοστιζει κατι προσωπικα εμενα να τον κανω να καταλαβει οτι επιβαλλεται ψεκασμος, τουλαχιστον αφου ειχα την διαθεση και χρονο να του απαντησω, και ας με γραψει στα παλια του τα παπουτσια, εγω εχω την συνειδηση μου ησυχη.Και ειναι γνωστο, οτι στα φορουμς, δεν απαντας μονο στον θεματοθετη, αυτιο μεθαυριο καποιος αλλος θα γκογκλαρει με το ιδιο προβλημα, και ισως το θεμα του Γιωργου πεσει πρωτο στην αναζητηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
@tasioskis. Έχεις δίκιο σε αυτό, καθώς οι πληροφορίες και η βοήθεια που παρέχουμε με κάθε καλή θέληση σε άτομα που ενδεχόμενως τα χρειαστούν είναι πολύτιμη.
Όμως πολλές φορές παρατηρώ μέλη που απογοητεύονται ή εκνευρίζονται από τη συνεχή και επιδεικτική αγνόηση των σχολίων τους ή τις επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις με προσποιούμενη άγνοια. Ίσως αυτή η αντίδραση να τροφοδοτεί περισσότερα ποστ, με περισσότερες απαντήσεις, που όμως έχουν ήδη δωθεί κι όμως δεν σταματάνε να ερωτούνται, και καταλήγει ένας φαύλος κύκλος. Αυτό ήθελα να τονίσω.
 
Και από που παίρνεις όλα αυτά που είναι απαραίτητα για τον ψεκασμό
Αν δεν θέλεις μαζί με τα τσιμπούρια να πεθάνουν και τα πουλάκια σου, θα ρωτήσεις τον γιατρό και κανέναν άλλο. Γιώργο, κάνουμε μια ειλικρινή προσπάθεια να σε βοηθήσουμε και είτε μας κοροϊδεύεις είτε όχι, είναι πιθανό να συνεχίσουμε να το κάνουμε. Θα το πω ακόμη μια φορά, ας αφήσουμε τα ψέματα απ'εξω. Πήγαινε στον γιατρό που σου προτάθηκε και θα βρεις εκεί όλες τις λύσεις. Μιλάμε για ζωντανές ψυχές! Δεν μπορεί να φεύγει η μία και να έρχεται η άλλη επειδή δεν θέλεις να ασχοληθεις υπευθυνα!
 
Και πως να ψεκασω
Και από που παίρνεις όλα αυτά που είναι απαραίτητα για τον ψεκασμό
Σου εχω λυση που θα λυσει ολες σου τις αποριες... Απεντομώσεις
παίρνεις τηλέφωνο(οι γονεις σου) και φροντίζουν εκείνοι να κάνουν όλοι τη δουλεια..
 
Back
Top