Ασθένειες Κάτι σαν σπόρος στον παπαγάλο μου

Το ερωτημα παραμενει πως βρεθηκε στον λαιμο του παπαγαλου σου, τκ κλουβι που το εχεις; Σε κηπο; βεραντα; Εχει προσβαση αλλο ζωακι εκει;
μα πργματικα κ γω αναρωτιεμαι!
 
Το ερωτημα παραμενει πως βρεθηκε στον λαιμο του παπαγαλου σου, τκ κλουβι που το εχεις; Σε κηπο; βεραντα; Εχει προσβαση αλλο ζωακι εκει;
Ναι έχει αναφέρει πως το έχει στο μπαλκόνι...
 
Το ερωτημα παραμενει πως βρεθηκε στον λαιμο του παπαγαλου σου, τκ κλουβι που το εχεις; Σε κηπο; βεραντα; Εχει προσβαση αλλο ζωακι εκει;
μα πργματικα κ γω αναρωτιεμαι!
Έχω ακούσει πως μεταφέρονται αυγά και τσιμπούρια ακόμα και με τον αέρα, αφού το πουλί ζει μόνιμα στη βεράντα δικαιολογείται...
 
Γιώργο καλημέρα... Πως είναι το πουλάκι;

Από που αγόρασες τον παπαγάλο;
Μια χαρά είναι μια φορά του έβαλα το φάρμακο και το τσιμπουρι μικρυνε και ξεράθηκε τώρα θα του ξαναβάλω αύριο και πιστεύω ότι θα είναι μια χαρά
 
Μια χαρά είναι μια φορά του έβαλα το φάρμακο και το τσιμπουρι μικρυνε και ξεράθηκε τώρα θα του ξαναβάλω αύριο και πιστεύω ότι θα είναι μια χαρά
Γιατί δεν το πήγες στο γιατρό;
 
Είχα πάει το κοκατιλ μου για ακριβός τον ίδιο λόγο και έβαλα το φάρμακο που μου είχε δώσει
 
Άρα ήξερες εξ αρχής τι ήταν αυτό που έβλεπες πάνω στον παπαγάλο σου; Και τι εννοείς ξεράθηκε και θα ξαναβάλεις φάρμακο; Δεν θα αφαιρεθεί; Εκεί θα μείνει;
 
Να σου πω την αλήθεια στο κοκατιλ μου είχε φύγει μόνο του για κάποιο λόγο σε αυτόν δεν ξέρω τι να κάνω να το αφήσω να φύγει μόνο του η να το τραβήξω
 
Γιώργο δεν πρέπει να το τραβήξεις εσύ για κανέναν λόγο. Και κατά τη γνώμη μου δεν πρέπει ούτε να το αφήσεις πάνω στο πουλάκι. Πρέπει να το αφαιρεσει γιατρός. Όταν αναλαμβάνουμε ένα κατοικίδιο γνωρίζουμε ότι βασική υποχρέωση μας είναι να του παρέχουμε ιατρική περίθαλψη όποτε χρειαστεί. Πήγαινε το σε έναν γιατρό πριν να γίνουν τα πράγματα χειρότερα. Και αν είχες και πριν προβλήματα με τσιμπούρια θα πρέπει γιατρός να σου προτείνει τι μέτρα μπορείς να πάρεις ώστε να μην επαναληφθεί.
 
Παιδιά γνωρίζετε εσείς από που αγόρασε τον παπαγάλο;
Εγώ τον ρώτησα και δεν πήρα απάντηση...
Το πουλί αν το πήρε από κει που υποψιάζομαι σίγουρα θα χει χίλια δυο προβλήματα και το τσιμπουρι μπορεί να το είχε από κει και να μην το κόλλησε τώρα... Εφόσον ήταν και μεγάλο...
 
Τι είναι αυτά ;
Καλά κάνεις και ανοίγεις θέματα. Ζητάς συμβουλές και δε τις εφαρμόζεις; ς
Τότε γιατί το κάνεις;
[automerge]1560332878[/automerge]
@eva vrs νομίζω από έναν ταξιτζή αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Ασ μας πει καλύτερα ο ίδιος.
 
Πήγα να το τραβήξω αλλά δεν έβγαινε τι μπορεί να είναι. Είναι κάτι σοβαρό

Όχι είναι στο μέρος του λεμου και λίγο προς το κεφάλι δεν φεύγει ούτε όταν το φυσάω ούτε όταν το τραβάω τι μπορεί να είναι

Ούτως ή άλλως χρειάζεται επίσκεψη σε γιατρό, για την αφαίρεση του και για οδηγίες προστασίας από εδώ και πέρα (αν πρόκειται για τσιμπούρι).
Θα τον πάω το απόγευμα κατά τις 5:30 Γιατί τώρα δεν μπορώ
Είχα πάει το κοκατιλ μου για ακριβός τον ίδιο λόγο και έβαλα το φάρμακο που μου είχε δώσει
Οκ ζιζι ευχαριστώ τον πηγαίνω τώρα
Ναι από ταξιτζή το πήρα τώρα φεύγω γιατί θέλω να πάω στον κτηνίατρο
... Τρέξε να τον προλάβεις να μην κλείσει Τετάρτη είναι σήμερα.
.συνεχίζεται
 
χαχα, εγώ γελάω με την @Sissy 😄
Βρε Γιώργο ή ουσία είναι να το πας στα αλήθεια στον πτηνίατρο και όχι να το λες έτσι. Όταν έχουμε ένα ζωάκι το φροντίζουμε, δεν το αφήνουμε στην τύχη του 🙂
 
Back
Top