Ασθένειες Κακόκεφο gouldian

@Kostaskar συμφωνώ, αλλά μπορεί να πάθει κάτι το πτηνό που πλήρωσες για να το πάρεις.
Ναι, Εννοείται. Είτε από "μικρό" είτε από "μεγάλο" εκτροφέα μπορεί να συμβεί κάτι σε κάποιο πτηνό.
 
Ναι, Εννοείται. Είτε από "μικρό" είτε από "μεγάλο" εκτροφέα μπορεί να συμβεί κάτι σε κάποιο πτηνό.
Άλλο όμως να φταίει ο εκτροφέας και άλλο εσύ. Τέλος πάντων, πως είναι σήμερα του πουλί;
 
@Kostaskar ωραία. Λογικά θα φτιάξει να την χαρείς πολλά χρόνια🙂
Αυτό ελπίζω κι εγώ! Σε ευχαριστώ πολύ 🙂
Μέσα στην εβδομάδα πιστεύω θα έχω και τα αποτελέσματα από το δείγμα που έστειλα για έλεγχο και ελπίζω να είναι καθαρά 🙏
[automerge]1592939082[/automerge]
 
Τα νέα από την εξέταση είναι σχετικά άσχημα θα μπορούσα να πω. Έχω να αντιμετωπίσω κοκκίδια και candida albicans. Δεν θα αναφέρω την προτεινόμενη φαρμακευτική αγωγή και την δοσολογία καθώς κάθε περιστατικό είναι διαφορετικό και με αυτόν τον τρόπο θα αποφύγω να δώσω τροφή σε πειραματιστές οι οποίοι βγάζουν πορίσματα και δίνουν φάρμακα δίχως την συμβουλή ειδικών.
Η θεραπεία μόλις ξεκίνησε και θα σας ενημερώνω για την πορεία του πτηνού.
 
@Kostaskar προς ενημέρωση σου, τα βότανα είναι θαυματουργά για τα γκούλντιαν. Εγώ προσφέρω σε ένα μπολάκι αποξηραμένα. Επίσης λατρεύουν τον ήλιο. Θα τολμήσω να πω πως δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από τον ήλιο για τα γκουλντιαν. Με τα παραπάνω που ανέφερα, αποφεύγεις ασθένειες και χτίζεις έναν γερό οργανισμό.
 
@Kostaskar προς ενημέρωση σου, τα βότανα είναι θαυματουργά για τα γκούλντιαν. Εγώ προσφέρω σε ένα μπολάκι αποξηραμένα. Επίσης λατρεύουν τον ήλιο. Θα τολμήσω να πω πως δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από τον ήλιο για τα γκουλντιαν. Με τα παραπάνω που ανέφερα, αποφεύγεις ασθένειες και χτίζεις έναν γερό οργανισμό.
Ήλιος παρέχεται καθημερινά μετά τις 7 λόγω καλοκαιριού. Προσπαθώ να τα μάθω να τρώνε βότανα, λαχανικά και φρούτα αλλά μάταια
 
Προσπαθώ να τα μάθω να τρώνε βότανα
Άμα τους τα έχεις κάπου να τα βλέπουν συνέχεια θα δοκιμάσουν. Συνήθως το πρωί που ξυπνάνε, κάνουν μια γύρα και τρωνε λίγο από όλα που έχει το κλουβί.
 
Άμα τους τα έχεις κάπου να τα βλέπουν συνέχεια θα δοκιμάσουν. Συνήθως το πρωί που ξυπνάνε, κάνουν μια γύρα και τρωνε λίγο από όλα που έχει το κλουβί.
Θα ξαναεπιχειρήσω να τους βάλω από το βράδυ ώστε να τα βρουν το πρωί. Κάποια στιγμή θα φάνε απλά ήδη έχει περάσει ένας μήνας προσπάθειας
 
προσπάθειας
Είναι και αυτά στην "γλυκαδα" του είδους. Το διάβασμα δεν τελειώνει ποτέ, το ίδιο και οι προσπάθειες, οι συγκινήσεις, οι ενθουσιασμοί... Σε παιδευουν και έτσι σου θυμίζουν ότι τίποτα δεν κατορθώνεται εύκολα.
 
Μπορεις να αναφέρεις την αγωγη χωρίς δοσολογια Κωστα.
Ουτως ή αλλως υπαρχουν αναλυτικές παρουσιασεις των φαρμάκων στο φορουμ.
Για την αντιμετώπιση της παρουσίας των κοκκιδίων, προτάθηκε το baycox 2,5% και για την αντιμετώπιση του candida albicans προτάθηκε το fungustatin
Ευχαριστώ πολύ! Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά διότι βλέπω μια καλύτερη εικόνα συγκριτικά με τις προηγούμενες μέρες (ελπίζω να μην είναι αναλαμπή 🙏).
 

Σχετικά θέματα

Back
Top