Γενικά Καλως μας ηρθε! (cockatiel)

Τί; Άλλο κι αυτό!
Όμως αυτά συμβαίνουν με τις γέννες. Τουλάχιστον το πρώτο είναι καλά.
 
Κριμα Αγγελε!Λυπαμαι...☹
Δυστυχως ετσι ειναι η φυση κ η ζωη, συμβαινουν κ αυτα...☹
 
απλα ισως αν το ειχα υποψιαστει νωριτερα και το επερνα να το ταϊζω εγω αν και πολυ μικρο να ειχε περισσοτερες πθανοτητες... Και αυτο σκεφτομαι τωρα...
 
Δεδομένου οτι ήταν τόσο μικρό πιστεύω οτι ακόμα και αν το τάιζες εσύ αυτό θα πέθαινε. Το πολύ-πολύ να παρέτεινες τη ζωη του μερικές μέρες.
 
Κριμα για το μικρο Αγγελε... Κι εγω πιστευω οτι δεν θα μπορουσες να εχεις κανει πολλα μιας και ηταν μολις λιγων ημερων αρα δεν υπαρχει λογος να ριχνεις την ευθυνη σε εσενα. Το αλλο πουλακι θα μεγαλωσει και θα γινει ενα τελειο κοκατιλακι!
 
Αγγελε ξερεις οτι στα μωρακια υπαρχει θνησιμοτητα...
Σπανια να μπορεις να βοηθησεις σε τοσο μικρη ηλικια..
Τωρα το αλλο θα ειναι το επικεντρο...
Ε ρε καινουριο καλομαθημενο πριγκηποπουλο στην παρεα! Χεχε
 
Αχ κριμα Αγγελε για το μικρουλι!Λυπηθηκα και εγω τωρα γιατι ξερω με ποσο ζηλο και ορεξη τα κανεις ολα αυτα! Εχεις ομως τον αλλον μπομπιρα και σιγουρα θα το εχεις στα ωπα ωπα!Βαλε καμια φωτο να το δουμε ποσο μεγαλωσε!
 
ευχαριστω παιδια για την συμπαρασταση!

ο αλλος ολο τρωει και ολο φωναζει για να ξαναφαει.. Θα με φαει και εμενα στο τελος...
 
ναι το φατσονι μου!
αντε να δουμε, σε λιγες μερες θα φυγει και αυτος, απο τις φωτογραφιες θα τον χαιρομαι και εγω μαζι με εσας...
 
σημερινες φωτογραφιες απο το μπεμπακι.. Ασχεσε να βγαζει "μυτουλες" στο τσουλουφακι και στις φτερουγες!
 

Συνημμένα

  • 102_0005.webp
    102_0005.webp
    30,5 KB · Προβολές: 99
  • 102_0007.webp
    102_0007.webp
    37,2 KB · Προβολές: 98
χαχα! :D Η δευτερη φωτο εχει πολυ πλακα! Βλεπω οι γονεις τον ταιζουν καλα! Ειναι και μοναχοπαιδι βλεπεις... 😛
 
το ταϊζουν καλα αλλα αυτο εκει..ζηταει να φαει συνεχεια...
ανοιγω την φωλιακαι ζηταει και απο εμενα να τον ταϊσω...
 
Πως μεγαλωσε! Φτου φτου! 🙂
Κ εγω συμφωνω η 2η φωτο ειναι τρελα!
 
Πολυ ομορφο ειναι Αγγελε. (:

Τα αλλα ειχαν γκρι λοφιο;Γιατι αυτο σαν να βγαζει γκρι.Λες;:D
 
ετσι ηταν και τα αλλα φωτη...

εχω χασει τις ελπιδες μου απο την πρωτη γεννα κιολας να βγει καποιο white face... Δυστοιχος ή ευτιχος(γιατι αν εβγενε ζορζακι αντε να το δωσω)
 
Back
Top