Γενικά Καλως μας ηρθε! (cockatiel)

Αγγελε υπεροχες φωτογραφιες! Ειδικα στη δευτερη το μωρακι σε κοιταει στα ματια. Γλυκας ειναι!
 
Τι ομορφουλι και γλυκουλι...

Στην 2η φωτο ειναι για πολλα φιλακια..
Την πρωτη δεν την σχολιαζω...
Μην του το πεις και στραβωσει αλλα ειναι σαν αλιενακι! 😀
 
αυτο το μωρο μου θυμηζει την καρμα της μαιρης μικρουλα.. Μες την περιεργια και το "θρασος", δεν ζησταζει απο τωρα να μου "τσιμπαει" τα δαχτυλα μηπως ειναι τιποτα φαγασιμο...
 
:DNα σου ζήσει Αγγελούκο! Σκέτη γλύκα...
Οσο για την Κάρμα σε πληροφορώ ότι έχει γίνει το καλύτερο κορίτσι. Πανέξυπνη, χαδιάρα και φιλικότατη με όλους. Ολα φιλάκια δίνει η ψυχή μου
 
Αχ, τί καλό που είναι το βρωμόπουλο ρε! Πάντως φαίνεται ήρεμο μέσα στο χέρι σου! Του δίνεις και φόρμουλα συμπληρωματικά;
 
δεν του εχω δωσει ακομα καθολου γιατι συνεχεια μπιμπα απο φαϊ και φωβαμαι μην το σκασω, αλλα δεν φωβατε καθολου...
 
Τι μπομπιρακι ειναι αυτο!Γλυκας ειναι Αγγελε, να το χαιρεσαι τωρα που ειναι μωρο!
 
σας ευχαριστω!
σημερα τον ταϊσα εγω! Εφαγε πολυ ευκολα... Αν εξερεσεις οτι προτιμουσε το δαχτυλο μου απο την συριγκα🙄... Τον εβγαλα και μια φωτογραφια αλλα δεν την ανεβαζω γιατι φενετε ασχημος😱 ενω δεν ειναι τοσο😎...
 
Δείξτο καλέ! Όσο πιο άσχημα τόσο πιο χαριτωμένα είναι σε αυτή την ηλικία!
 
κουκλακι ειναι! Απλα η φωτογραφια το δυσχει ασχημο ☹...

πεταξε και τσουλουφακι!
 
αντε! Σας εβγαλα τωρα δυο φωτογραφιες να το δειτε!
πρωτη εντυπωση μου φενετε πως στο χρωμα θα γινει σαν τον σιβο απο την προϊγουμενη γεννα, αλλα θα διξει. Ποτε δεν ξερεις...
 

Συνημμένα

  • 102_0021.webp
    102_0021.webp
    51,4 KB · Προβολές: 77
  • 102_0022.webp
    102_0022.webp
    37,6 KB · Προβολές: 75
ο σιβο ηταν ο ποιο σκουρος...ηταν γκρι.. Με μονο ασπρες πιτσιλες στο σωμα και κιτρινο κεφαλι, κοκκινα μαγουλα!
 
Back
Top