Γενικά Καλό ταξίδι Καρλίτο μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Σίσσυ μου ειλικρινα λυπάμαι πολύ... Ξέρω με πόση αγάπη τα φροντιζες... Και η απώλεια πάντα πονάει.. Οσο ζούσε του προσφερες τα καλύτερα. Τώρα για χάρη του Μάριου προσπάθησε να το ξεπεράσεις...
 
...Νομιζω θα αφησεις να περασει χρονικο διαστημα για να του παρεις παρεουλα του Μαριονι για να περασει και αυτο και εσυ τον αποχωρισμο(αυτο δεν κανουν στα ζευγαρια;-νομιζω κατι παρομοιο θα γινει το ιδιο)
Μωρά δεν βρίσκω αυτή την εποχή οπότε θέλοντας και μη θα περάσει μεγάλο διάστημα.
Το καλύτερο για τον Μάριο θα ήταν να βρεθεί σύντομα ένα πουλάκι (βάλε και 40 μέρες καραντίνα, δεν θα ήταν και τόσο σύντομα δηλ) ώστε να βρει καινούργιο ενδιαφέρον και να σταματήσει ν΄ασχολείται με το κόψιμο των φτερών του...
 
Μωρά δεν βρίσκω αυτή την εποχή οπότε θέλοντας και μη θα περάσει μεγάλο διάστημα.
Το καλύτερο για τον Μάριο θα ήταν να βρεθεί σύντομα ένα πουλάκι (βάλε και 40 μέρες καραντίνα, δεν θα ήταν και τόσο σύντομα δηλ) ώστε να βρει καινούργιο ενδιαφέρον και να σταματήσει ν΄ασχολείται με το κόψιμο των φτερών του...
υπαρχει περιπτωση να ξανα-εμφανισει εκεινη την αρρωστια που ειχε παλια;(που ξεπουπουλιαζοταν)
 
υπαρχει περιπτωση να ξανα-εμφανισει εκεινη την αρρωστια που ειχε παλια;(που ξεπουπουλιαζοταν)
Μα δεν σταμάτησε ποτέ παρά μόνο για κάποια διαστήματα. Γι αυτό φοβάμαι τώρα που έχασε την παρέα του Κάρλο μην επιδεινωθεί η κατάσταση του...
 
Αγαπητή μου Σίσσυ,
Ειλικρινά δεν έχω λόγια να πω για αυτό που σου συνέβη. Ένα τραγικό και απότομο τέλος για τον γλυκό σου φίλο. ☹Και δυστυχώς, δεν είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία που βιώνεις αυτό το άσχημο συναίσθημα και ο Κάρλο σου, δεν αποτελεί ούτε το πρώτο ούτε το τελευταίο πουλί που χάνεται έτσι αιφνίδια... Σε συμπάσχω και σε νιώθω απόλυτα και σίγουρα είναι κάτι το οποίο δεν θα ξεπεράσεις γρήγορα. Όμως, πλέον, δεν μπορείς τίποτα...
Εκτός, από το να θυμάσαι τις υπέροχες και όμορφες στιγμές που ζήσατε μαζί! Τις ενθουσιώδεις σας εμπειρίες από την καθημερινή σας σχέση! Θα τον θυμάσαι πάντα, όλοι μας θα τον θυμόμαστε! Η αμέριστη αγάπη και φροντίδα που πάντα του προσέφερες θα σε κάνει να νιώσεις περήφανη: επειδή μαζί σου αυτό το αγγελάκι έζησε χαρούμενα και ευτυχισμένα! Λυπάμαι βαθιά για τον χαμό του Κάρλο και εύχομαι να έχει καλό ταξίδι! Και είμαι σίγουρος ότι το νέο φιλαράκι που με το καλό θα δεχθείς, θα ζήσει το ίδιο όμορφα!
Με πολύ αγάπη, Αμβρόσιος! 🙂
 
Ευχομαι κι εγω καλο ταξιδι στον Καρλο και καλη δυναμη σε σενα και στον φιλαρακο του..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Έχεις κοιτάξει σε άλλους εκτροφείς εκτός του Νικου; Και για να μη παρεξηγηθώ,το λέω γιατί προφανώς εκείνος δε θα εχει για να λες ότι δεν έχεις βρει ακόμα.
 
Σισσυ μου αν δε σκεφτομουν τη μοναξια του ενος οταν λειπω τοσες ωρες αληθεια σου λεω αν ηθελες θα σου εδινα τον Τζαζ. Ελπιζω συντομα να βρεις παρεακι για το Μαριο..
 
Να είσαι καλά Μιράντα μου, ξέρω πως το εννοείς και σ΄ευχαριστώ πολύ!
άσχετο, ίσως άγριο να έβρισκα αλλά θέλω ήμερο και μωρό, για να καταφέρει ο Μάριος να δεθεί μαζί του, δεν είναι εύκολη περίπτωση βλέπεις ο Μάριος. Έχω φτάσει να σκέφτομαι πως θα το πάρει όταν δει πράσινο πουλάκι και όχι μπλε, αυτός είναι ικανός για όλα!
 
Back
Top