Φροντίδα Καλύτερη ζωή για καναρίνι μεγάλης ηλικίας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Mpikis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πραγματικα πολυβιε γουσταρει πολυ να πεταξει... Και ποσο μαλλον να τον βλεπω να φτερουγιζει κι εγω...ηθελα απο την πρωτη μερα να τον αφησω ελευθερο αλλα ξέρω πως θα ηταν τρομερο το σοκ.. Οποτε σκεφτηκα οτι μετα απο 15 μερες και λιγο παραπανω που τον εχω οτι ηταν μια καλη ευκαιρια.. Αφου τελειωσε και η θεραπει.. Να αρχιζει να γυμναζει λιγο τα φτερα του. Λεω να το καθιερωσω καποιες πτησεις καθημερινα.. Αν εινια λαθος πες το μου να μην το κανω απλα νομιζω οτι του αρεσει.. Σκεφτομαι επισης πτι σε μια εβδομαδα το πολυ πρεπει να τον επιστρεψω... Οποτε καταλαβαινεις...
 
αυτο ειναι τετελεσμενο... Δεν υπαρχει εστω και μια μικρη πιθανοτητα να το κρατησεις... Παλι πισω στην φυλακη του λοιπον...



ξεχασα τα ερωρηματικα :)
 
Υποτιθεται οτι το πηρα για να το κανω καλα.. Εφοσον το εκανα καπως και θα τους δειξω πως να το προσεχουν και να το περιποιουνται, δε μπορω να κανω κατι αλλο.. Δε μου το χαρησαν.. Εγω απο μονος μου τους πιεσα εστω και λιγο να το κρατησω...
 
Κριμα δεν ειναι να γυρισει στην προηγουμενη κατασταση ξανα;
Πες τους οτι θα ηθελες να το κρατησεις εσυ και εφοσον ειναι μεγαλο σε ηλικια, να τους παρεις καποιο αλλο...
 
μπραβο!
μαλλον τα αυτονοητα για μας δεν ειναι για ολους το ιδιο!
 
Κριμα δεν ειναι να γυρισει στην προηγουμενη κατασταση ξανα;
Πες τους οτι θα ηθελες να το κρατησεις εσυ και εφοσον ειναι μεγαλο σε ηλικια, να τους παρεις καποιο αλλο...



Γιατι να το κανει αυτο;
Για να καταντησουν κι αλλο ενα πουλακι ετσι;

Το θεμα ειναι να τον ακουσουν και να αλλαξουν νοοτροπια:)
 
Οντως ετσι πρεπει να γινει... Να αλλάξουν! Να δουν οτι το πουλάκι εινια καλυτερα, αρχησε να κελαηδαει και να προσπαθησουν να το διατηρησουν σε αυτη τη κατασταση που ειναι... Εξάλλου θα το ελεγχω το πουλάκι γιατι μενουμε κοντα και πηγαινω σιγουρα μια φορα την εβδομαδα... Εχω δεθει κι εγω με αυτο το πουλακι... Και μου εινια δυσκολο να το δωσω ξανα πισω.. Αλλα οπως προείπα δεν ειναι δικο μου...
 
Back
Top