Αναπαραγωγή Κανάρα δεν έχει πυρώσει ακόμα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αλίκη δεν θυμάμαι ακριβώς τι είχαμε πει με τον Δημήτρη για την εσωτερική φωλιά..
.. Επιτρέψτε μου να πάρω και γω θέση.. Μιας και ο Βασίλης είχε ήδη στην κατοχή του εσωτερικές φωλιες και επειδή είχε ήδη προβεί και σε κάποιες άλλες αγορες και για να μην ξεφύγει το θέμα απο οικονομικής πλευράς, χρησιμοποίησε τις εσωτερικές.
αν με ρωτούσε,όμως, με το χέρι στην καρδιά θα του έλεγα να κάνει αυτό ακριβώς που γράφει και η Αλίκη.. Μια εσωτερικη - μια εξωτερικη και δικαίωμα στην καναρα να διαλέξει! Εγω πάντως χρησιμοποιω εξωτερικες..
 
Υπομονή! Αναγκαστικά αν πυρώσει εντός του επόμενου μήνα (και πολύ λέω) θα κάνεις μόνο μια γέννα...

Ναι, εννοειται πως θα κανω μονο μια γεννα.
Παντως μια φωλιτσα που ειχαν φτιαξει.. Ισα ισα που στρωσανε τν πατω δηλαδη.. Την χαλασανε σημερα..
 
Παντως μια φωλιτσα που ειχαν φτιαξει.. Ισα ισα που στρωσανε τν πατω δηλαδη.. Την χαλασανε σημερα..
Εσύ Βασίλη μου δώσε στο ζευγάρι επιλογές στην θέση της φωλιάς και ποικιλία στο νήμα και κάποια στιγμή θα πυρώσει το κορίτσι. Αφού πλέον δεν μαλώνουν είναι καλό σημάδι!
 
δώσε στο ζευγάρι επιλογές στην θέση της φωλιάς
Aλίκη, είσαι στο μυαλό μου..
Βασίλη, ανέβασε σε παρακαλώ μια φωτογραφία της ζευγαρώστρας, να δούμε αν υπάρχει κάτι που πιθανόν να τα ''ενοχλεί'' και δεν προχωρούν, αλλά και του χώρου γενικότερα που τα έχεις.
 
να δούμε αν υπάρχει κάτι που πιθανόν να τα ''ενοχλεί'' και δεν προχωρούν
Εγώ πιστεύω το κορίτσι σας είναι μικρό ακόμα.. αφού γεννήθηκε την πρώτη Ιουλίου πέρσι... Λογική δεν είναι η τόση καθυστέρηση; 😉
 
Εγώ πιστεύω το κορίτσι σας είναι μικρό ακόμα.. αφού γεννήθηκε την πρώτη Ιουλίου πέρσι... Λογική δεν είναι η τόση καθυστέρηση; 😉
σίγουρα, δεν έχεις άδικο!
σε παλαιότερη συζήτηση βέβαια σε θέμα κάποιου άλλου φίλου, αν θυμάμαι καλά,έμπειροι φίλοι στο φόρουμ είχαν γράψει πως μετά τον 10ο μήμα ζωής,τα καναρίνια υπό σωστές προυποθέσεις είναι ικανά για αναπαραγωγή.
Εγώ όμως θα ήθελα να δω αυτές τις 2 φωτογραφίες: 1 της ζευγαρώστρας και 1 του χώρου(γενική).
 
οριστε παιδια!
rsz_20160524_133918.jpg
 
Δοκίμασε να βάλεις μια ακόμα εσωτερική δίπλα στο κόκκαλο σουπιάς στα αριστερά (όπως βλέπουμε τη φώτο). Αν και δεν πιστεύω πως θα υπάρξει καμία αλλαγή.. Τα έχεις κι ψηλά ψηλά απ ότι βλέπω..
 
Δοκίμασε να βάλεις μια ακόμα εσωτερική δίπλα στο κόκκαλο σουπιάς στα αριστερά (όπως βλέπουμε τη φώτο). Αν και δεν πιστεύω πως θα υπάρξει καμία αλλαγή.. Τα έχεις κι ψηλά ψηλά απ ότι βλέπω..

Αλίκη αν δεις όπως κοιτάμαι στα δεξία μας εκεί που είναι το βαμβάκι έχω εσωτερική φωλιά...
 
Αλίκη αν δεις όπως κοιτάμαι στα δεξία μας εκεί που είναι το βαμβάκι έχω εσωτερική φωλιά...
Την είδα καλέ! Τίποτα δεν μου ξεφεύγει! Απλά από την άλλη μεριά βλέπω πως υπάρχει γωνία και υποθέτω θα νιώσει πιο πολύ ασφάλεια..
 
Την είδα καλέ! Τίποτα δεν μου ξεφεύγει! Απλά από την άλλη μεριά βλέπω πως υπάρχει γωνία και υποθέτω θα νιώσει πιο πολύ ασφάλεια..

ΑΑ... Νόμιζα πως δεν την είδες! 😛
Να την βάλω δηλαδή εκεί λες ε;
 
Να την βάλω δηλαδή εκεί λες ε;
Επειδή είναι παράξενη λίγο η κυρία Ελπίδα θα έλεγα να βάλεις μια ακόμα, αλλά δε ξέρω αν έχει νόημα.. Βάλε και μία ακόμα εκεί να αποκλείσεις κάθε πιθανότητα..

*Άλλαξε πατήθρες βρε και στο κέντρο χαμηλά δεν χρειάζονται 2.. μία μόνο πατήθρα φτάνει! 😉
 
Επειδή είναι παράξενη λίγο η κυρία Ελπίδα θα έλεγα να βάλεις μια ακόμα, αλλά δε ξέρω αν έχει νόημα.. Βάλε και μία ακόμα εκεί να αποκλείσεις κάθε πιθανότητα..

*Άλλαξε πατήθρες βρε και στο κέντρο χαμηλά δεν χρειάζονται 2.. μία μόνο πατήθρα φτάνει! 😉

Eίχα 2 πατήθρες επειδή ήτανε το χώρισμα... 😛
Θα την αφαιρέσω!
 
Back
Top