Αναπαραγωγή Κανάρα δεν έχει πυρώσει ακόμα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μήπως να άλλαζες θέση στο κλουβί; Μήπως να την έβαζες σε πιο φωτεινό μέρος; Δε ξέρω τι να πω...
 
Που να την βάλω;
Ίσως σε ένα δροσερό μέρος (να μοιάζει με τους 22 βαθμούς που έχουμε την άνοιξη) πιο ήσυχο και καλό θα ήταν το κλουβί να έχει 2 πλευρές καλυμμένες.. Είναι μαζί με τον αρσενικό? έχεις δει βατέματα;
 
Ίσως σε ένα δροσερό μέρος (να μοιάζει με τους 22 βαθμούς που έχουμε την άνοιξη) πιο ήσυχο και καλό θα ήταν το κλουβί να έχει 2 πλευρές καλυμμένες.. Είναι μαζί με τον αρσενικό? έχεις δει βατέματα;

Εβλεπα στην αρχη βατεματα..
Τωρα που και που..
Αλλα εχθες που την επιασα να την δω απο κατω δεν ειχε πυρωσει καθολου..
 
Αλλα εχθες που την επιασα να την δω απο κατω δεν ειχε πυρωσει καθολου..
Ε όσο την πιάνεις τόσο δε θα πυρώνει.. Δεν έπρεπε να την πιάσεις.. στρεσάρονται και πάει πίσω...
Πάντως με τόσο ζέστη ίσως πρέπει να σκεφτείς ότι η αναπαραγωγή της Ελπίδας σου θα πάει για του χρόνου...
 
αγαπητέ φίλε Βασίλη.. Πέραν του ότι θα συμφωνήσω με τον Γιάννη, παρ'ολ'αυτά τόσο εγώ όσο και η Αλίκη έχουμε ή είχαμε(αφού πλέον τα χώρισες)τους ενδοιασμούς μας σχετικά με το μέρος που είχες την ζευγαρώστρα.. εγώ θα περιμένω να δω αυτήν την φωτογραφια του χώρου που τα είχες..όλον το χώρο περιμετρικά και όχι μόνο το κλουβί.
Δεν φταίει το αρσενικό.. Ούτε και το θηλυκό, αν ο χώρος που τα έχουμε δεν τους εμπνέει την πρέπουσα εμπιστοσύνη για να προχωρήσουν στο χτίσιμο φωλιάς.. Και σίγουρα, ακολουθώντας και μιλώντας μέσω του ενστίκτου τους, αυτά ξέρουν καλύτερα..
 
τόσο εγώ όσο και η Αλίκη έχουμε ή είχαμε(αφού πλέον τα χώρισες)τους ενδοιασμούς μας σχετικά με το μέρος που είχες την ζευγαρώστρα..
Δεν έχω ιδιαίτερους ενδοιασμούς όσον αφορά το χώρο... Απλά είπα να τα δοκιμάσει τα πάντα (μέχρι και μεταφορά του κλουβιού) μπας και πυρώσει το κορίτσι και αποφασίσει να στρώσει φωλιά..

Για μένα αυτό που "φταίει" είναι που η Ελπίδα είναι γεννημένη μέσα Ιουλίου.. Σεξουαλικά είναι ακόμα ανώριμη... Αλλιώς και μέσα σε ταίστρα θα έκανε αυγά! Τίποτα δεν σταματάει ένα έτοιμο και πυρωμένο θηλυκό! 😛 Ο Βασίλης ο καημένος όλα τα δοκίμασε! 😀 ό,τι είδος υπάρχει σε νήμα και 2-3 φωλιές μέσα - έξω! 😛

Του χρόνου το κορίτσι θα είναι πιο ώριμο και έτοιμο να γίνει μάνα.. Ας μην την πιέζουμε!
 
Δεν έχω ιδιαίτερους ενδοιασμούς όσον αφορά το χώρο... Απλά είπα να τα δοκιμάσει τα πάντα (μέχρι και μεταφορά του κλουβιού) μπας και πυρώσει το κορίτσι και αποφασίσει να στρώσει φωλιά..

Για μένα αυτό που "φταίει" είναι που η Ελπίδα είναι γεννημένη μέσα Ιουλίου.. Σεξουαλικά είναι ακόμα ανώριμη... Αλλιώς και μέσα σε ταίστρα θα έκανε αυγά! Τίποτα δεν σταματάει ένα έτοιμο και πυρωμένο θηλυκό! 😛 Ο Βασίλης ο καημένος όλα τα δοκίμασε! 😀 ό,τι είδος υπάρχει σε νήμα και 2-3 φωλιές μέσα - έξω! 😛

Του χρόνου το κορίτσι θα είναι πιο ώριμο και έτοιμο να γίνει μάνα.. Ας μην την πιέζουμε!
σίγουρα.. Και τα αποτελέσματα θα είναι σαφώς πολύ καλύτερα!
εγώ όμως επιμένω για την συγκεκριμένη φωτό. Έχω τους λόγους μου..
 
Back
Top