Γενικά Καναρίνι στο μπαλκόνι

Τέλεια! Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
Παρεπιπτόντως, το κλουβι μου φαίνεται μικρό, μηπως θα μπορουσε να του πάρει μένα μεγαλύτερο;
 
Πολύ ωραία!
Έβαλε και ξύλινες πατήθρες αν είδα καλά.
Πες της για σουπιοκόκκαλο αν το θυμηθείς. Το ποδαράκι πως πάει;
 
Τέλεια! Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
Παρεπιπτόντως, το κλουβι μου φαίνεται μικρό, μηπως θα μπορουσε να του πάρει μένα μεγαλύτερο;
Δύσκολα φίλε, δεν νομίζω. Και αυτό το έδωσαν δεν το αγόρασε.
 
Μα μια ζευγαρωστρα 60 εκατοστών, κοστίζει 20€. Δεν μπορεί η φίλη σου να τα διαθέσει, εξοικονομήσει κλπ; Με βλέπεις και επιμένω γιατι προκειται για την καλή υγεία, και άνεση του πουλιού, εκτός του οτι ειναι και εύκολη στο καθάρισμα.
 
Πολύ ωραία!
Έβαλε και ξύλινες πατήθρες αν είδα καλά.
Πες της για σουπιοκόκκαλο αν το θυμηθείς. Το ποδαράκι πως πάει;
Ναι ξύλινες είναι οι πατήθρες. Έχει πέτρα ασβεστίου αντί για σουπιοκόκαλο. Το πόδι νομίζω το βολεύει καλύτερα με αυτές τις πατήθρες, κάνει μπάνιο και είναι κινητικότατο άρα δεν φαίνεται να το επηρεάζει ιδιαίτερα στην καθημερινότητα του το εν λόγω πρόβλημα.

Μα μια ζευγαρωστρα 60 εκατοστών, κοστίζει 20€. Δεν μπορεί η φίλη σου να τα διαθέσει, εξοικονομήσει κλπ; Με βλέπεις και επιμένω γιατι προκειται για την καλή υγεία, και άνεση του πουλιού, εκτός του οτι ειναι και εύκολη στο καθάρισμα.
Έχεις δίκιο αλλά εγώ είχα ρωτήσει στην αρχή αν θα πάρει κλουβί και μου είπε θα μου δώσουν. Οπότε δεν μπορώ να επιμένω περισσότερο. Αν με ρωτούσε τι κλουβί να πάρω, τότε ναι. Πχ στις τροφές που με ρώτησε της είπα και πήρε αν όχι τις καλύτερες από τις πιο καλές.
 
Οκ. Πάντως η τροφή που παίρνω έχει μέσα σπασμένα όστρακα που βοηθούν στο ασβέστιο, φώσφορο κτλ.
 
Φαίνεται να περνάει όμορφα! Καλή επιλογή η φίλη σου! Μπράβο σας! Πολύ τυχερό και όμορφο καναρινάκι! Και το όνομα αυτού; :)
 
Πολύ όμορφος ο Giallo.
Ελπίζω να περάσουν τέλεια οι δύο τους.
Εκείνη να τον φροντίζει όπως του αξίζει κι εκείνος να της τραγουδάει όμορφες μελωδίες :)
 
Back
Top