Γενικά Καναρα κελαηδαει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikfree
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Nikfree

PB Member
Εγγραφή
19 Απρ 2016
Μηνύματα
684
Πόλη
Αθήνα
Παιδια μια καναρα απο σμρ το πρωι εχει χαλασει τον κοσμο με το κελαηδημα τις σημενει οτι ειναι πυρωμενη;
 
Είναι μια απο τις πιθανές εκδοχές.
Συνήθως τα έτοιμα για αναπαραγωγή θηλυκά έχουν τέτοιες συμπεριφορές.
Ίσως πάλι λόγω χρονικής στιγμής, κπλά να δείχνει την ευχαρίστησή της για όλα.
Όπως και να χει, καθημερινο πρωινό μπάνιο για να παραμείνει και όμορφη.
 
Οκ τι εννοειτε να δειχνει την ευχαριστηση τις δηλαδη;
 
Και μένα το κάνουν πολλά θηλυκά μου παρόλο που έχουν... Πτερόροια! Λένε πως το κάνουν όταν είναι πυρωμένα.. Μπορεί απλά να καλούν με αυτόν τον τρόπο το ζευγάρι τους! Αν έχουν δεθεί πολύ μαζί του. Το πιστεύω και αυτό σαν εκδοχή! Ποιος ξέρει! Πάντως σίγουρα είναι δείγμα καλής υγείας και όταν περνάει όμορφα!

Για να καταλάβεις ακούω 1-2 να ψευτοκελαηδούν και λέω τα μικρά θα είναι... κάνω έτσι και αντί να είναι τα φετινά μικρά είναι οι κανάρες μου 😀 😛
 
Την κυρια σμρ την βρηκα στην αυλη να κοβει βολτες στην αρχη την περασα για σπουργητη αλλα μετα ειδα οτι ειναι η καναρα μου 😛 μου την καναν οι σπουργιτες και εσπασαν την μια ταιστρα εμεινε ανοιχτο το πορτακι και βγηκε για εξερευνηση τελος καλα ολα καλα ευτυχος δεν καλοπετουσε
 
Την κυρια σμρ την βρηκα στην αυλη να κοβει βολτες στην αρχη την περασα για σπουργητη αλλα μετα ειδα οτι ειναι η καναρα μου 😛 μου την καναν οι σπουργιτες και εσπασαν την μια ταιστρα εμεινε ανοιχτο το πορτακι και βγηκε για εξερευνηση τελος καλα ολα καλα ευτυχος δεν καλοπετουσε
Πάλι καλά που δεν την εντόπισε καμιά "γάτα"!
 
Την κυρια σμρ την βρηκα στην αυλη να κοβει βολτες στην αρχη την περασα για σπουργητη αλλα μετα ειδα οτι ειναι η καναρα μου 😛 μου την καναν οι σπουργιτες και εσπασαν την μια ταιστρα εμεινε ανοιχτο το πορτακι και βγηκε για εξερευνηση τελος καλα ολα καλα ευτυχος δεν καλοπετουσε
Ναι, αλλά προσπάθησε μα φροντίσεις ώστε τα σπουργίτια ουδεμία σχέση να έχουν με τα καναρίνια, ούτε και επαφή. Ειναι φορείς ασθενειών, εχε το νου σου!
 
Ναι, αλλά προσπάθησε μα φροντίσεις ώστε τα σπουργίτια ουδεμία σχέση να έχουν με τα καναρίνια, ούτε και επαφή. Ειναι φορείς ασθενειών, εχε το νου σου!
Οκ θα το προσεξω αλλα πως δν θα εχουν επαφη με κανενα διχτυ ας πουμε;
 
Δεν ξερω να σου απαντήσω, διότι δεν γνωρίζω το χώρο στον οποίο τα εχεις και τις ιδιαιτεροτητές του. Αυτο όμως που μπορώ στα σίγουρα να σου πω ειναι:
Δεν πρεπει να υπάρχουν σποροι ή υπολείμματα τροφής εκτός κλουβιού, πχ κάτω στο πάτωμα και επ ουδενί δεν πρεπει τα σπουργίτια να ανεβαίνουν πάνω στα κλουβιά- μια κουτσουλιά ή ενα πούπουλο ή
σκόνη απο τα πόδια τους, αρκεί για να φέρει την καταστροφή
 
Δεν ξερω να σου απαντήσω, διότι δεν γνωρίζω το χώρο στον οποίο τα εχεις και τις ιδιαιτεροτητές του. Αυτο όμως που μπορώ στα σίγουρα να σου πω ειναι:
Δεν πρεπει να υπάρχουν σποροι ή υπολείμματα τροφής εκτός κλουβιού, πχ κάτω στο πάτωμα και επ ουδενί δεν πρεπει τα σπουργίτια να ανεβαίνουν πάνω στα κλουβιά- μια κουτσουλιά ή ενα πούπουλο ή
σκόνη απο τα πόδια τους, αρκεί για να φέρει την καταστροφή
Ωραια θα το προσεξω αυτο γτ ειχα τετοια θεματα ολοι μερα στην αυλη μου ειναι
 
Back
Top