Ασθένειες Καναρινι ασχημα τραυματισμενο απο αρπακτικο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης AGNES
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μακάρι να είχα πουλάκια να σας κάνω δώρο αλλά έχω μόνο ένα ☹
 
Καρακάξα θα ήταν έχουν ρημάξει τα πουλιά όλα και τα ελεύθερα δεν αφήνουν φωλιά για φωλιά όρθια οι αθεόφοβες.
 
Δυστυχώς για τέτοιες πίκρες δεν υπάρχουν κατάλληλα λόγια...
 
Αγνή τώρα διάβασα το θέμα σου... Λυπάμαι πολύ! ☹ Καλό του ταξίδι!

Σκέφτεστε να πάρετε κάποιο καινούργιο καναρινάκι ή δεν είστε έτοιμοι ακόμα;
 
Αγνή τώρα διάβασα το θέμα σου... Λυπάμαι πολύ! ☹ Καλό του ταξίδι!

Σκέφτεστε να πάρετε κάποιο καινούργιο καναρινάκι ή δεν είστε έτοιμοι ακόμα;
Δε θέλουμε να πάρουμε αλλο πριν πάρουμε τα μέτρα μας... Αν πάρουμε τώρα θα το έχουμε μόνιμα μέσα στο σπίτι.. Και δε το θέλουμε. Να σου πω και την αλήθεια... Νιώθω πως τα αντικαθιστουμε πολύ γρήγορα. Βέβαια σήμερα το πρωί μας έλειπε το κελάηδημά τους...
 
Το ίδιο έπαθα με ένα πουλάκι που είχα τον Φεβρουάριο. Μετά από περίπου 2 βδομάδες πήρα άλλο. Δεν ήθελα και εγώ να πάρω γρήγορα αλλά μου έλειπε η παρέα του. Δυστυχώς ακόμα για το προηγούμενο μιλάμε συχνά και φαίνεται πως δεν το ξεπεράσαμε. Κλάψαμε στεναχωρηθήκαμε αλλά πίσω το πουλάκι δεν γυρνάει. Η στεναχώρια όταν τρώγεται από αρπακτικό είναι μεγαλύτερη γιατί σκεύτεσαι ότι τα ζωντανά παλέψανε άνισα και ότι φταίξαμε εμείς για αυτό. Ειδικά το δεύτερο το δικό σου που έζησε έστω για λίγο.Αν αναλογιστείς ότι δεν θα μπορούσε να πετάξει με μια φτερούγα ίσως καλύτερα που έφυγε. Με ένα πόδι θα την έβγαζε. Θα ανεβάσω βίντεο με το δικό μου που έχω τώρα και κοιμάται κάθε μέρα με το ένα πόδι. Γνώμη μου πάρτε τα μέτρα σας και πάρτε κάποιο άλλο πουλάκι να έχετε να ασχολίστε για να ξεχαστήτε κάπως.
 
Νομίζω Θεσσαλονίκη είναι τα παιδιά Νίκο. Μπορούμε να βρούμε Timbrado από εκεί αν θέλουνε :)
 
Δε θέλουμε να πάρουμε αλλο πριν πάρουμε τα μέτρα μας... Αν πάρουμε τώρα θα το έχουμε μόνιμα μέσα στο σπίτι.. Και δε το θέλουμε. Να σου πω και την αλήθεια... Νιώθω πως τα αντικαθιστουμε πολύ γρήγορα. Βέβαια σήμερα το πρωί μας έλειπε το κελάηδημά τους...

Αγνή καλώς ήρθες και λυπάμαι για την απώλειά σου! Όλοι κάνουμε λάθη μικρότερα ή μεγαλύτερα, δες το θετικό (το μόνο ίσως) ότι βρήκες το petbirds από το οποίο θα ενημερωθείς και στο μέλλον θα κάνεις όπως όλοι μας λιγότερα λάθη. Έχασα κι εγώ το καναρίνι που έχω άβαταρ πριν λίγο καιρό και είναι ο λόγος που βρήκα το φόρουμ...
αν έχετε παιδάκια ίσως είναι καλό να βρείτε πιο νωρίς άλλα πουλάκια να τα αντικαταστήσετε διότι αν στεναχωριόμαστε εμείς μία τα μικρά δέκα...
 
Καλημέρα παιδιά! Η βάση μας είναι στη Νάουσα εγώ πηγαινοέρχομαι καθημερινά Θεσσαλονίκη γιατί εκεί δουλεύω. Ο μικρός μας είναι 21 μηνών και κάθε πρωί τα περιποιότανε μαζί με τον μπαμπά του... Παιδιά πάντως νιώθουμε πως άδειασε σπίτι χωρίς το κελάηδημά τους...
 
Να σας ζήσει το μωράκι σας, καλότυχο!
Παιδιά πάντως νιώθουμε πως άδειασε σπίτι χωρίς το κελάηδημά τους...
Ε τι συζητάμε τώρα, τα κατοικίδιά μας είναι μέλη της οικογένειάς μας.
Όταν αισθανθείτε καλύτερα ψυχολογικά, να πάρετε ένα άλλο πουλάκι.
 
Να τον χαίρεστε τον μπόμπιρα και συγχαρητήρια που τον μεγαλώνετε έτσι! 👍
Προσπαθούμε για το καλύτερο! Θέλουμε να μεγαλώσει και να μάθει να αγαπάει τα ζώα και τα πτηνά.
 
Back
Top