Φροντίδα Κανει να αφηνω εξω τα καναρινια οταν βρεχει;

Η απάντηση εξαρτάται από τις συνθήκες διαβίωσης. Αν μιλάμε για περιβάλλον που δεν βρέχονται, είναι απάνεμο δεν βλέπω το λόγο να μην είναι έξω. Εκτός αν λόγω αυξημένης υγρασίας φοβάσαι την πιθανή ανάπτυξη βακτηριδίων σε κλουβί που είναι γεμάτο κουτσουλιά.
 
Συμφωνα κι εγω με τον dikatgreece.
Αμα δεν βρεχονται ειναι οκ. Κι εγω εξω τα εχω, ολο το χειμωνα

Χρηστος
 
δλδ αυτο που βγηκε ειναι οτι μονο αν φυσαει και αν βρεχονται δν τα αφηνουμαι εξω ετσι; Γτ οταν φυσαει αυτες τις μερες εγω δισταζω να το βγαλο στο μπαλκονι
 
Το χειροτερο απο ολα ειναι να πηγαινεις μεσα-εξω συνεχως τα πουλια.
Αυτο κανει πολυ μεγαλυτερη ζημια και απο την βροχη και απο τον αερα.
Καλυτερα αποφασισε ποια θα ειναι η μονιμη θεση τους και διαμορφωσε καταλληλα τον επιλεγμενο χωρο.
 
Ή μέσα-μέσα, ή έξω-έξω.
Φέτος μέχρι τωρα, δεν τα εβαλα καθολου μεσα. Πέρυσι, μονο 2 μερες στο κλιμακοστάσιο, όταν εριξε πολυ χιονι.

χρήστος
 
Περιμένω απο μέρα σε μέρα μια γέννα της κανάρας μου. Μετα από πόσο καιρό μπορώ να τα βγάλω έξω;
 
Εννοείται κάπου να μην βρέχονται...όσο για τα ρεύματα αέρα, τί να κάνω για να τα προστατέψω εκτός της κατεβασμένης τέντας μου. Και βρε παιδιά με τον ήλιο γενικά κάνει να τα βλέπει ο ήλιος;
 
πρεπει να προσεχεις τα πουλια με τις αποτομες αλλαγες θερμοκρασιας. τα καναρινια ειναι πολυ ευαισθητα σ'αυτο. Για'αυτο εγραψαν πιο πανω, η μεσα η εξω, για να μπορουν να συνηθιζουν τη θερμοκρασια περιβαλοντος. τωρα αν τα χεις μεσα στο σπιτι και βλεπεις πως εξω εχει καλη μερα, γιατι να μην τα βγαλεις (αυτο εσυ πρεπει να το κρινεις). Προσεχε τα ρευματα, μην αφηνεις ποτε κλουβι σε σημειο που πιανει ρευμα. Ο ηλιος τα κανει καλο, με μετρο ομως, μην τα χεις εκτεθημενα ολη τη μερα (ειδικα το καλοκαιρι).
 
Back
Top