Ασθένειες Καρίνα σε μπάτζι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Xrhstosk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@Xrhstosk μπορείς να ψάξεις στην πόλη σου αν υπάρχει κτηνίατρος με κάποια έστω ελάχιστη ιδέα για τα πτηνά... μερικές φορές βρίσκεις και κατά τύχη... Αλλιώς, μήπως να επαιρνες τηλ ούτως ή άλλως μήπως μπορεί να σε καθοδηγήσει κπ κτηνίατρος έστω και εξ αποστάσεως;
Εύχομαι να γίνει καλά ο φιλαρακος σου... περαστικά του!
[automerge]1597057136[/automerge]
@Xrhstosk μπορείς να ψάξεις στην πόλη σου αν υπάρχει κτηνίατρος με κάποια έστω ελάχιστη ιδέα για τα πτηνά... μερικές φορές βρίσκεις και κατά τύχη... Αλλιώς, μήπως να επαιρνες τηλ ούτως ή άλλως μήπως μπορεί να σε καθοδηγήσει κπ κτηνίατρος έστω και εξ αποστάσεως;
Εύχομαι να γίνει καλά ο φιλαρακος σου... περαστικά του!
 
@Xrhstosk μάλλον δεν πάτησες καν πάνω στο λινκ που σου έβαλα για να δεις ότι οι αριθμοί είναι τοπικοί για εσένα. Για ποια Θεσσαλονίκη λες? Για την Καρδίτσα μιλάμε.
 
@Φοίβος δεν χρειάζεται πλέον...θα με πάει η θεία μου στην Θεσσαλονίκη σε έναν πτηνιατρο ειδικό... ευχαριστώ παντως
Σε ποιον θα σε πάει; Έχεις δει τους κτηνιάτρους στη λίστα μας; Υπάρχουν και σχόλια για κάποιους από αυτούς στις Παρουσιάσεις. Κοίταξε το πιο κάτω link αν θέλεις. https://community.petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/
 
Όπως ξέρετε το παπαγαλάκι μου έχει καρινα,εδώ και μερικές μέρες αφού κάναμε μια επίσκεψη στον κτηνίατρο όπου μας έδωσε κάποια φάρμακα μπας και σωθεί...έχει αρχίσει εδώ και λίγες μέρες να συμεριφερετε πολυ περίεργα...κάνει τούμπες στον αέρα μόνο του ανοίγει τα φτερά του και ουρλιάζει δεν μπορεί να φάει ουτε καν να σταθεί στα πόδια του...όλοι οι κτηνίατροι εδώ πέρα μου λένε πως όσο πρέπει να το απαλλάξουμε από την μιζέρια του...μου είπε πως δεν μας τρόπος είναι να του στραγκαλισω το κεφάλι και ο άλλος να το βάλω σε μια σακούλα και να το χτυπήσω με δύναμη στον τοίχο.δεν μου πάει η καρδιά να το κάνω αυτό🥺 έχετε να μου πρωτεινετε καμία λυση
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Ποιος κτηνίατρος πρότεινε σε παιδί να βγάλει το κεφάλι του παπαγάλου του? Όσο άγαρμπος και να είναι κάποιος δεν λέγεται τέτοιο πράγμα σε 14 χρονών...μήπως λίγο κάπου έχεις παρερμηνευσει κάτι?
 
@Xrhstosk δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά και το δικό μου αυτό ακριβώς έκανε (μετά την καρινα που πέταξε )και λίγες μέρες μετά έπιασε τον πάτο του κλουβιού και σε λίγες ώρες το έχασα παρολες τις προσπάθειες που έκανα να το σώσω.Εγώ προσωπικά έμεινα μαζί του ως το τέλος το χαιδευα του μιλούσα το ίδιο προτείνω να κάνεις και εσύ, ασε τις λύσεις Ζουλού και μείνε κοντά στο φιλαράκι σου για όσο χρειαστεί
 
Ποιος κτηνίατρος πρότεινε σε παιδί να βγάλει το κεφάλι του παπαγάλου του? Όσο άγαρμπος και να είναι κάποιος δεν λέγεται τέτοιο πράγμα σε 14 χρονών...μήπως λίγο κάπου έχεις παρερμηνευσει κάτι?
Bασικα το είπε στους γονείς μου(ναι τους έπιασε επιτέλους)και μετά μου το είπανε αυτοί με ωραίο τρόπο...βέβαια εγώ με ωραίο η χωρίς τρόπο στεναχωρέθηκα παραπολυ.και τώρα αυτό που θα κάνω είναι να μείνω μαζί του ως το τέλος. ευχαριστώ πολύ για την βοηθεια
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
@Xrhstosk δεν πάμε καλά καθόλου καλά. Αρχικά αυτοί δεν είναι κτηνίατροι και δεύτερον δεν υπάρχει περίπτωση νοήμων άνθρωπος να κάνει κάτι τέτοιο στο πλασματάκι του! Εμένα όμως κάπου πήρε το μάτι μου (όταν έκανες αναζήτησή για το παρολετ) ότι το πουλάκι πάει καλύτερα. Τέλος πάντων, συνέχισε τα φάρμακα πάρε και μια δεύτερη γνώμη (υπάρχει πτηνιατρος στην περιοχή σου από όσο θυμάμαι) και ελπίζω να τα πάει καλύτερα το πουλάκι.
 
@Trifon δεν έγινε ακριβώς έτσι απλά το έγραψα περιλιπτηικα λέει στην μάνα μου ότι καλύτερα θα ήταν να παιθανει τώρα παρά να βασανιζετε και μετά ρώτησε η μάνα μου πως θα γίνει αυτό και της ειπε τους παραπάνω τρόπους που σας ειπα
[automerge]1597762494[/automerge]
@christina07 ναι όντως πήγαινα καλυτερααα μέχρι χτες το πρωί μετά άρχισε να κάνει αυτό που σας ειπα
[automerge]1597762589[/automerge]
@Xrhstosk επησης να ξέρετε σας λέω ακριβώς τι έγινε με την σειρά.δεν είμαι εδώ ούτε για να βγάλω πράγματα από τι κεφάλι μου αλά ούτε και για να παίζω αυτήν την στιγμή χάνω το κατοικίδιο μου και δεν έχω όρεξη για να λέω ψέματα η κάτι τετιο(φιλικά πάντα)
 
@Xrhstosk η ευθανασία γίνεται από κτηνιάτρους με ενέσεις. Όχι ο καθένας μόνος του. Δώσε λίγο χρόνο η αντιβίωση δεν πιάνει κατευθείαν και αν μπορείς πήγαινε και σε έναν ακόμη πτηνιατρο
 
@christina07 ενταξι ευχαριστώ..πάντως εμένα αυτός ο "κυριος" δεν μου είπε ότι γίνετε μόνο από κτηνιάτρους μου μας είπε ακριβώς αυτά που σας είπα...
 
@christina07 ναι είναι κτηνιτρος βασικά ήταν εκεί 2 κύριοι και μας είπαν ότι μπορούν να μας εξηπιρετησουν αυτοί και υποθέσαμε ότι θα ήταν συνεργάτες τώρα πως τον λένε δεν θυμαμε θα περάσω με το ποδήλατο να δω και θα σας πω
 
ναι είναι κτηνιτρος βασικά ήταν εκεί 2 κύριοι και μας είπαν ότι μπορούν να μας εξηπιρετησουν αυτοί και υποθέσαμε ότι θα ήταν συνεργάτες τώρα πως τον λένε δεν θυμαμε θα περάσω με το ποδήλατο να δω και θα σας πω
Αρκεί να γνωρίζεις ότι τα ψέματα όταν λέγονται δημόσια μπορεί να έχουν επιπτώσεις ακόμη και για ανηλίκους.
 
Back
Top