Ασθένειες Καρίνα σε μπάτζι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Xrhstosk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@Stavros κοιτάξτε εγώ ότι έγινε το είπα τώρα αν πιστεύετε ότι λέω ψέματα και πως αυτήν η συνομιλία θα επιδράσει καπιους άμα θέλετε την σβήνω μπορεί όντως να σας φενονται σαχλα αυτά που λέω αλά έτσι έγινε... Αν θέλετε διαγράφω τα μηνύματα...και κάτι ακόμα άμα παιθανει ο παπαγάλος μπορώ να τον στηλω φοτο(αν τα καταφέρω) η δεν επιτρέπεται υλικό τέτοιου ειδους
 
Λυπάμαι που θα το πω αυτο αλλα κατι δε μου κολλάει σε ολη αυτην την ιστορία.Ο παπαγάλος σου πάθαινει καρινα απο την μια στιγμη στη αλλη ψαχνεις για αλλο πουλι ενω αντιμετωπίζεις προβλημα με μια ψυχή και πας σε καποιους ανθρωπους που σου λενε κουλα πραγματα που δε θα ελεγε ενας ειδικευμένος για τα ζωα.Αν δε θες το παπαγαλο και θες να του βρεις σπιτι για να το αντικαταστησεις τι να σου πω καλυτερα να κανεις αυτο παρα να παρεις αλλα μετρα.Εγω στη θεση σου δε θα πουλαγα ουτε τα ψαρια απο τη στιγμη που τα επελεξα
 
@giannis709 έχεις δίκιο λάθος μου που εψαξα για άλλο παπαγάλο απλά ήθελα να έχει παρέα ο δεύτερος που έχω για να μην παιθανει και αυτός...πρώτη φορά έρχομαι αντιμέτωπος με θάνατο παπαγάλου και έχω τρελαθεί
[automerge]1597766451[/automerge]
@giannis709 έχεις δίκιο λάθος μου που εψαξα για άλλο παπαγάλο απλά ήθελα να έχει παρέα ο δεύτερος που έχω για να μην παιθανει και αυτός...πρώτη φορά έρχομαι αντιμέτωπος με θάνατο παπαγάλου και έχω τρελαθεί
Καλά επειδή βλέπω ενοχλείτε πολύς κόσμος πείτε μου...δεν θα ήταν καλύτερα να ζβήσω τα μίνιματα...δεν θέλω να επιρεασω κιαλους και να νομίζουν ότι είμαι ψευτης γιατί πραγματικά αγαπάω τον παπαγάλο μου και δεν θα γινόταν όλο αυτό αν δεν νιαζομουν πραγματικα
 
Δε σου πε κανεις να το σβησεις ανοιξες μια συνομιλια για να σου πούμε την γνωμη μας εμεις θελουμε το καλο για τον παπαγαλο σου!
 
Επειδή δεν θέλω να μπω στη συζήτηση για το αν και ποιος λέει ψέματα. Κανείς δεν μπορεί να ξέρει μέσα από μυνήματα ποια η πραγματική κατάσταση (προσωπική μου γνώμη πάντα!)...
Μπορώ να πω το εξής για το θέμα με το παπαγαλάκι: Δεν ξέρω αν η ευθανασία (και όχι ο φόνος, που πρότειναν οι τύποι) είναι ή δεν είναι καλή επιλογή. Αυτό σηκώνει συζητήσεις επί συζητήσεων...
Ωστόσο, νομίζω ότι θα μπορούσατε να το παλέψετε μαζί, έστω και μέχρι τελικής πτώσεως. Ποτέ δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί...μην τα παρατάτε. Παλεψτε το μαζί παρέα...
[automerge]1597767118[/automerge]
ΥΓ. Περαστικά του και καλή δύναμη σας εύχομαι...🙂
 
@Xrhstosk Καλησπερα! Καταρχην δεν μπορω να σχολιασω ουτε καν αυτα που ειπαν αυτοι!η γνωμη μου ειναι αν υπαρχει η δυνατοτητα να το πας για μια δευτερη γνωμη αν! Συγνωμη που θα το πω θα φανω σκληρη αλλα δεν ειμαι! Οσο και να σε στεναχωρησω οσο και να στεναχωριεμαι και εγω γι αυτο που περναει το παπαγαλακι μεχρι το βραδυ μπορει να μην αντεξει!υπαρχουν πολλοι λογοι που το παπαγαλακι εφτασε σε αυτην την κατασταση και εφτασε στο σημειο να μην αντεχει αλλο σημερα και συν το στρες συν το αγχος συν λιγο απ ολα εφτασε στο σημειο απ αυτα που περιεγραψες να παθει εγκεφαλικο...για μενα ετσι μου θυμιζει η κατασταση! Ειναι η γνωμη μου αυτη και ευχομαι να ειμαι λαθος! Ευχομαι με την αντιβιωση αν ειναι σωστη να το ξεπερασει! Ξερω ποσο στεναχωριεσαι! Σε καταλαβαινω! Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειμαι λαθος και ευχομαι εντος των ημερων να μας πεις οτι παει τελικα καλυτερα με την αντιβιωση! Οτι και να γινει να εισαι διπλα του...ευχομαι το καλυτερο για το παπαγαλακι!
 
Καλά επειδή βλέπω ενοχλείτε πολύς κόσμος πείτε μου...δεν θα ήταν καλύτερα να ζβήσω τα μίνιματα...δεν θέλω να επιρεασω κιαλους και να νομίζουν ότι είμαι ψευτης γιατί πραγματικά αγαπάω τον παπαγάλο μου και δεν θα γινόταν όλο αυτό αν δεν νιαζομουν πραγματικα

Δεν σε μάλωσε κανένας ούτε ότι λες ψέματα απλά σαν λίγο μεγαλύτεροι και κάποιοι από εμάς και γονείς με παιδιά καταλαβαινουμε ότι ένα παιδί όταν δει το ζωάκι του αρρωστο στρεσάρετε και πιέζεται οπότε πολλές φορές παρερμηνεύει κάποια λόγια η πράγματα.Το σημαντικό είναι εσύ να κάνεις ότι περνάει από το δικό σου χέρι, για μένα ήδη όταν ένα παιδί ασχολείται και μπαίνει στη διαδικασία να ρωτήσει για ένα ζωάκι το οποίο το προσέχει ο ίδιος είναι ήδη κερδισμένο από τη σχέση του με το αντίστοιχο ζωάκι.Τα περισσότερα παιδιά της ηλικίας σου θα ρωτούσαν για LOL ή για fortnite και όχι για το πως να σώσουν το παπαγάλο τους και αυτό σε τιμά και δεν πρέπει να σταματήσεις η να σβήσεις το ποστ... και ακόμα χειρότερα δεν πρεπει αν ξαναχρειαστείς κάτι να φοβηθείς να ρωτήσεις κάποιους που ξέρουν περισσότερα.Μέσα σε αυτά όμως δεν πρέπει και να αδικείς κάποιους που αντέδρασαν με τα λόγια του κτηνίατρου γιατί όντως είναι τρελό να είπε κάποιος αυτά που λες και αν τα είπε είναι επιεικώς απαράδεκτος και δεν χρειάζεται να του δώσουμε περισσότερη αξία συνεχίζοντας να ασχολούμαστε με αυτόν.

ΥΓ. Συμπέρασμα τα ζωάκια είναι ψυχική υγεία είναι ηρεμία είναι υπευθυνότητα και μαθαίνουν πολλά σε μικρούς και μεγάλους και όποτε χρειάζεσαι κάτι να μην έχεις ενδοιασμό να ρωτήσεις ότι θέλεις στο φόρουμ ότι και να είναι αυτό γιατί αυτός ακριβός είναι ο λόγος ύπαρξης τέτοιου φόρουμ.
 
Back
Top