Γενικά Κατάλληλο κλουβί για budgie

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Niva99
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Την επόμενη ή την μεθεπόμενη βδομάδα θα πάρω μια 60άρα (μπορεί και 76άρα) ζευγαρώστρα... τώρα δεν μπορώ επειδή το pet shop που θέλω να την πάρω είναι σε άλλη περιοχή της Θεσσαλονίκης.... μόλις το πάρω, θα σας ενημερώσω κατευθείαν! Ανυπομονώ 😆
 
@Ledagcc Θα κάνω ότι μπορώ για να είναι άνετα η μικρή μου. Θα σας στείλω φωτογραφία όταν το κλουβί έχει μπόλικα παιχνίδια, σκάλα και ξύλινες πατήθρες. Μην βιάζεστε! Άλλωστε πρώτα πρέπει να απολυμάνω και να πλύνω το κλουβί και όλα τα παιχνίδια 😫
Σε κάνα 2 βδομάδες, θα σας τα δείξω όλα! 🤩
 
Συμφωνώ με τις προηγούμενες τοποθετήσεις, αν θελουμε όμως ένα πιο στιβαρό κλουβί για Μπατζι αντί για ζευγαρώστρα τότε υπάρχει η παρακάτω επιλογή https://www.zazoopet.com/product-page/king-kong-μπάτζι-μακρόστενο-κλουβί-διαστάσεις-60χ42χ41
 
@papagalakis Αυτό το κλουβί δεν είναι ιδιαίτερα άνετο για budgie. Είναι πολύ ψηλό και στενό. Τα Budgie πετάνε οριζόντια και όχι κάθετα γι αυτό χρειάζονται μακριά Κλουβιά.
 
@Ledagcc
Το κλουβί που προτείνει ο @papagalakis δεν είναι ψηλό και στενό.
Είναι κλουβί τύπου ζευγαρώστρας έχει 60 εκατοστά μάκρος, 42 ύψος, 41 βάθος είναι δηλαδή μακρόστενο.
Είναι μία οικονομική λύση και ποιοτικά καλύτερο από την κινέζικη ζευγάρωστρα.
 
Λοιπόν, το αποφάσισα! Θα πάρω την ζευγαρώστρα 67×34,5×43,5 cm! Δεν θα την παραγγείλω ηλεκτρονικά, επειδή θέλω και να την δω από κοντά. Την επόμενη εβδομάδα θα την πάρω! 🥳
Επίσης, μην ανησυχείτε! Θα πάρω και ξύλινες πατήθρες, και ένα σωρό παιχνίδια! 😆

Coming soon

Υ.Γ η ζευγαρώστρα δεν ειναι κινέζικη, είναι από μια αλυσίδα επωνύμου pet shop (δεν ξέρω εάν μπορώ να αναφέρω το όνομα).
 
@papagalakis Αυτό το κλουβί δεν είναι ιδιαίτερα άνετο για budgie. Είναι πολύ ψηλό και στενό. Τα Budgie πετάνε οριζόντια και όχι κάθετα γι αυτό χρειάζονται μακριά Κλουβιά.
Εγώ πρότεινα μακρόστενο μάλλον δεν είδες καλά το ποστ μου
[automerge]1662295130[/automerge]
@papagalakis Αυτό το κλουβί δεν είναι ιδιαίτερα άνετο για budgie. Είναι πολύ ψηλό και στενό. Τα Budgie πετάνε οριζόντια και όχι κάθετα γι αυτό χρειάζονται μακριά Κλουβιά.
Εγώ πρότεινα μακρόστενο μάλλον δεν είδες καλά το ποστ
 
Update:
Σήμερα κατα τις 7:00 πήγα στο Quiko Mega Pet του Ευόσμου...

Και ήταν κλειστό! ☹️

Μετά είδα στο internet ότι το Σάββατο κλείνει στις 6:00 😒

Τελικά βλέπω να παίρνω την ζευγαρώστρα από κάποιο γειτονικό pet shop...
 
Back
Top