Γενικά Καταφερα να χαιδεψω το lovebird μου

constadinos

PB Member
Εγγραφή
24 Νοε 2008
Μηνύματα
486
Πόλη
Περιστέρι
Παιδια δεν ξερω αν αυτο λεγεται εκπαιδευση αλλα μολις τον γυρναω αναποδα δεν βγαζει αχνα! 🙄

Αλλα οπως και να χει τουλαχιστον τον χαιδεψα!

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Φαινεται ηρεμο το πουλακι. :)

Σε αφηνει και το πιανεις ετσι η το κυνηγας αλλα οταν το πιασεις καθεται ησυχα;
 
Κωνσταντινε εισαι πολυ τυχερος! Καθεται σαν μωρο! Μπραβο συνεχισε ετσι.Φαινεται να του αρεσει!
 
Φαινεται ηρεμο το πουλακι. :)

Σε αφηνει και το πιανεις ετσι η το κυνηγας αλλα οταν το πιασεις καθεται ησυχα;

Βασικα ακολουθω την τακτικη του volosr για να τα ημερεψω που ο ιδιος μου προτεινε και εχει εφαρμωσει! Μηπως κι εγω δω λιγα χαδια! 🙄Βαζω το χερι μου μεσα και χωρις να το τρομαζω αυτο παει γυρω γυρω! Κουραζεται και καθεται να το χαιδεψω!:D
 
Ωραιο το φιλαρακι σου! 🙂

Να σε ρωτησω κατι; αυτο που φαινεται διπλα απο το κλουβι ειναι συσκευη για τα κουνουπια με ταμπλετες;
 
Ναι αλλα ειναι εκτος λειτουργιας! Μονο το βραδυ λειτουργει και ειναι σε καποια αποσταση απο τα πουλια!
Και κατι αλλο οταν την χαιδευω βγαζει συνεχως κραβγουλες πολυ λεπτες! Τι ειναι αυτο;
 
Ναι αλλα ειναι εκτος λειτουργιας! Μονο το βραδυ λειτουργει και ειναι σε καποια αποσταση απο τα πουλια!
Και κατι αλλο οταν την χαιδευω βγαζει συνεχως κραβγουλες πολυ λεπτες! Τι ειναι αυτο;

παντως καλο θα ειναι να ειναι σε αρκετα μεγαλη αποσταση για καλο κ για κακο🙄
 
Κωνσταντινε η συγκεκριμενη σταση στην οποια χαιδευεις το πουλι, δεν εχει να κανει με την εξημερωση αλλα με την εξασφαλιση της αμυνας.
Οποιοδηποτε ΠΟυλι σε αυτη τη σταση ξερει πως δεν μπορει να πεταξει(αφου τα φτερα του ειναι προς τα κατω, και ωντας στριμογμενο καθεται ακινητο.
Παντως το χαιδεμα που του κανεις το εξοικιωνει μαζι σου!
 
Μπραβο Κωνσταντινε φαινεται ηρεμο παντως!
Δεν σε δαγκωνει, του αρεσει που το χαϊδευεις... Και αμα ηθελε θα ειχε φυγει γιατι δε το επιανες σφιχτα!
 
Παραθετω ενα youtube απο το java μου οχι για να αποδειξω τπτ , αλλα για να αποφυγω την υπαρξη μερικων, ηδη υφισταμενων, ειρωνικων σχολιων...

Ζητω συγνωμη απο το "java" μου που εν' μεσω πτερροριας το αναγκασα να πρωτα γωνιστησει σε ταινια.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.
 
Αληθεια δεν το ξερα! Ευχαριστω ολους παιδια και μακαρι να τα καταφερω να τον εξημερωσω!
 
Παραθετω ενα youtube απο το java μου οχι για να αποδειξω τπτ , αλλα για να αποφυγω την υπαρξη μερικων, ηδη υφισταμενων, ειρωνικων σχολιων...

Ζητω συγνωμη απο το "java" μου που εν' μεσω πτερροριας το αναγκασα να πρωτα γωνιστησει σε ταινια.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.

Καλα τι βιντεο ηταν αυτο!
 
Eiδες,... ειχε και εφε, πουπουλα αριστερα και δεξια.

Ακομα και ενα αγριο πουλη σε αυτη τη σταση κατα κπ τροπο αδρανοποιειται.
 
Κωνσταντινε η συγκεκριμενη σταση στην οποια χαιδευεις το πουλι, δεν εχει να κανει με την εξημερωση αλλα με την εξασφαλιση της αμυνας.
Εγω παντως οσες φορες εχω πιασει το ringneck καπως ετσι, εχει γυρισει κ με εχει δαγκωσει...
 
Παραθετω ενα youtube απο το java μου οχι για να αποδειξω τπτ , αλλα για να αποφυγω την υπαρξη μερικων, ηδη υφισταμενων, ειρωνικων σχολιων...

Ζητω συγνωμη απο το "java" μου που εν' μεσω πτερροριας το αναγκασα να πρωτα γωνιστησει σε ταινια.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.


Δες το youtube και θα μαθεις τον τροπο!
Εγω παλιοτερα το ειχα κανει ακομη και σε αγρια καρδερινα ή σε κοτα...>
 
Το γεγονος οτι δεν τον δαγκωνει καθολου δεν μπορει να σημαινει οτι καθεται επειδη θελει κι οχι απο ενστικτο;(δεν ειναι ειρωνικη ερωτηση παντως..😎)
Και της Ιωαννας δαγκωνει κι εσενα Χρηστο σε δαγκωσε στο βιντεο που ειδαμε...
 
Back
Top