Γενικά Κοκατιλ και μπαντζι μαζι

Πολύ πιθανόν να έχεις δίκιο σε όλα...
Μπορεί να θεώρησε το ποσό λίγο.. Το οποίο είναι και δικαίωμά του.
Πας με τα χρήματά σου αλλού... Κι αγοράζεις...
Για τη συμπεριφορά του δεν την κρίνω γιατί δεν την ξέρω...
Του το είπα και ευθέως Ότι ευτυχώς δεν είσαι μονοπώλιο διαφορετικά θα εμένα χωρίς παπαγάλο... Και μου είπε κανένα πρόβλημα αλλά δεν φταίει αυτός κατά την γνωμη μου αλλά όλοι αυτοί που του σκανε τα 1000ρικα αβίαστα γι'αυτό περνούν αέρα κάτι σαν τις γκομενες ένα πράμα 😀
 
... και τι απάντησε;
Τίποτα δεν μου απάντησε δεν μπηκε στην διαδικασία καν 😀 ότι βιάζομαι να βγάλω συμπεράσματα και τρίχες και του είπα ακόμα περιμένω στο ποσόν μου να μου πείτε τη παπαγάλο περνώ.. απάντηση; Καλές γιορτές με υγεία 😀 γελάει ο κόσμος
 
Παντως νομιζω οτι τα ημερα Σενεγαλης καπου εκει κυμαινονται γιατι ειδα και μια αλλη αγγελια με ημερα που ειχαν 520 ευρω!
Δεν εχω προσωπικη αποψη βεβαια :)
520? Και γιατί να μην βάλω ένα 200αρι ακόμα και να πάρω ζακο που είναι και πουλαρος και οχι κατσιασμενο όπως ο σενεγαλης
 
520? Και γιατί να μην βάλω ένα 200αρι ακόμα και να πάρω ζακο που είναι και πουλαρος και οχι κατσιασμενο όπως ο σενεγαλης

Μα δεν σε πιεζει κανεις να παρεις Σενεγαλης... Ποσο μαλλον αφου σου φαινεται κατσιασμενο..
Βασικα καλυτερα να ενημερωθεις για τα ειδη πουλιων που θελεις... Εσυ κοιτας μονο την τιμη, ενω ενας παπαγαλος ειναι πολυ παραπανω.
Θα μπορεις να ανταπεξελθεις στις αναγκες ενος μεγαλου παπαγαλου;
Δεν εχεις υπομονη με τα κοκατιλ σου... Ενω οταν εχεις παπαγαλους πρεπει να εχεις πρωτα απο ολα υπομονη.
Αν θελεις τοσο πολυ Ζακο τοτε γιατι κοιτας αλλα ειδη;
Αν εχεις πχ 400 ευρω στην ακρη γιασ παπαγαλο, τοτε μπορεις καθε μηνα να βαζεις λιγα λιγα λεφτα στην ακρη και να παρεις αυτο που θελεις και οχι κατι σαν αυτο που θελεις.
Επισης ο καθε παπαγαλος εχει καποια χαρακτηριστικα στον χαρακτηρα του και φυσικα την προσωπικοτητα του :)
 
Αν θελεις τοσο πολυ Ζακο τοτε γιατι κοιτας αλλα ειδη;
Αν εχεις πχ 400 ευρω στην ακρη γιασ παπαγαλο, τοτε μπορεις καθε μηνα να βαζεις λιγα λιγα λεφτα στην ακρη και να παρεις αυτο που θελεις και οχι κατι σαν αυτο που θελεις.
Επισης ο καθε παπαγαλος εχει καποια χαρακτηριστικα στον χαρακτηρα του και φυσικα την προσωπικοτητα του :)
Αγαπητέ όλα θέμα χρημάτων είναι στην ζωή γι'αυτό μην μου λες για είδη και πράσινα άλογα αν είχες λεφτά θα επερνες υακινθο οχι λοβακια που έχεις στην φωτο σου...η αλήθεια ειναι πικρη φίλε μου δυστυχώς
 
...Αγαπητέ όλα θέμα χρημάτων είναι στην ζωή...
''Αυτό'' όμως ισχύει και για να μπορέσει κάποιος να διατηρήσει σε καλή κατάσταση ότι αγοράσει ( ''μικρό ή μεγάλο'' )
δηλ γιατροί-τροφές-μεγάλα κλουβιά-φάρμακα και διάφορα έξτρα 😉
 
Αγαπητέ όλα θέμα χρημάτων είναι στην ζωή γι'αυτό μην μου λες για είδη και πράσινα άλογα αν είχες λεφτά θα επερνες υακινθο οχι λοβακια που έχεις στην φωτο σου...η αλήθεια ειναι πικρη φίλε μου δυστυχώς
Τα λοβακια δεν ηταν τοσο θεμα χρηματων αλλα πιο πολυ θεμα χωρου, φασαριας και ελευθερου χρονου για να ασχοληθω μαζι τους.
Εχω μαθει να παιρνω οτι μπορω να συντηρησω σωστα και οχι κατι αλλο απλα γιατι ειναι πιο "εντυπωσιακο".
Οποτε τσαμπα η σιγουρια σου :)
Επισης ωραιοι οι Μακαο αλλα ουτε εγω ουτε οι γειτονες μου θα μπορουσαν να αντεξουν την φωνη που βγαζει!
 
Τα λοβακια δεν ηταν τοσο θεμα χρηματων αλλα πιο πολυ θεμα χωρου, φασαριας και ελευθερου χρονου για να ασχοληθω μαζι τους.
Εχω μαθει να παιρνω οτι μπορω να συντηρησω σωστα και οχι κατι αλλο απλα γιατι ειναι πιο "εντυπωσιακο".
Οποτε τσαμπα η σιγουρια σου :)
το είπες και μόνος να συντηρήσεις σωστά γιατί τα εξωτικά θέλουν χρήμα που φυσικά δεν διαθέτεις όποτε μενεις με τα λοβακια Που άσχημα δεν είναι απλά είναι της σειράς
 
''Αυτό'' όμως ισχύει και για να μπορέσει κάποιος να διατηρήσει σε καλή κατάσταση ότι αγοράσει ( ''μικρό ή μεγάλο'' )
δηλ γιατροί-τροφές-μεγάλα κλουβιά-φάρμακα και διάφορα έξτρα 😉
Εντάξει αν δεν μπορούμε να διατηρήσουμε ένα κοκατιλ ή ένα λοβ να πάμε να γουστάρουμε καλύτερα Σίσσυ

Εντάξει αν δεν μπορούμε να διατηρήσουμε ένα κοκατιλ ή ένα λοβ να πάμε να γουστάρουμε καλύτερα Σίσσυ
Φουνταρουμε*
 
Εντάξει αν δεν μπορούμε να διατηρήσουμε ένα κοκατιλ ή ένα λοβ να πάμε να γουστάρουμε καλύτερα Σίσσυ
Φουνταρουμε*

Αυτά είναι σχετικά και ανάλογα με το πως σκέφτεται και πως τα ''βλέπει'' ο καθένας μας Νικόλαε...
Εγώ πχ στη θέση σου (με τον παπαγάλο που δάγκωσε το ποδαράκι του) θα επισκεπτόμουν γιατρό (όπως θυμάμαι είχε αιμορραγία και το μαζεύει). Όπως θα έκανα με το σκύλο μου ή με το παιδί μου, δεν παύει λοιπόν το θέμα χρήμα να αθροίζεται...
 
Αυτά είναι σχετικά και ανάλογα με το πως σκέφτεται και πως τα ''βλέπει'' ο καθένας μας Νικόλαε...
Εγώ πχ στη θέση σου (με τον παπαγάλο που δάγκωσε το ποδαράκι του) θα επισκεπτόμουν γιατρό (όπως θυμάμαι είχε αιμορραγία και το μαζεύει). Όπως θα έκανα με το σκύλο μου ή με το παιδί μου, δεν παύει λοιπόν το θέμα χρήμα να αθροίζεται...
Ας μην είμαστε και υπερβολικοί δεν εχει ακρωτηριαστεί κιόλας είναι πολύ καλύτερα ούτε περισσεύουν 50αρικα για τους πνηνιατρους χωρίς πολύ σοβαρό λόγο
 
Δεν νομιζω φιλε μου να εισαι σε θεση να γνωριζεις την οικονομικη μου κατασταση.
Ευχαριστω πολυ γεια σας :)
Άμα είχες αγαπητέ λεφτα δεν θα είχες λοβ απλά μαθηματικά είναι... Καλή συνέχεια της μέρας σου
 
Παιδιά σας παρακαλώ, δεν έχουμε όλοι λεφτά, ούτε κρινόμαστε από το πορτοφόλι μας.
Επίσης εγώ στα κοντά 60 μου, δεν υιοθετώ ζώο που ζει πάνω από 10 χρόνια, από καιρό τώρα και όχι μόνο πρόσφατα, γιατί τι θα γίνει αν εγώ φύγω πρώτη;
Υπάρχουν και θέματα ευθύνης, δεν είναι όλα μαγκιά και κοντρίτσες.
Αν συνεχίσει να έχει κάποιο νόημα αυτό το θέμα, ας μείνει σε πλαίσια ευπρέπειας.
 
Ας μην είμαστε και υπερβολικοί δεν εχει ακρωτηριαστεί κιόλας είναι πολύ καλύτερα ούτε περισσεύουν 50αρικα για τους πνηνιατρους χωρίς πολύ σοβαρό λόγο
Άμα είχες αγαπητέ λεφτα δεν θα είχες λοβ απλά μαθηματικά είναι... Καλή συνέχεια της μέρας σου
Άφησε το μπουκάλι στην άκρη και μπες αργότερα, αργά το βράδυ ή φύγε από τώρα σαν κύριος.
 
Παιδιά σας παρακαλώ, δεν έχουμε όλοι λεφτά, ούτε κρινόμαστε από το πορτοφόλι μας.
Επίσης εγώ στα κοντά 60 μου, δεν υιοθετώ ζώο που ζει πάνω από 10 χρόνια, από καιρό τώρα και όχι μόνο πρόσφατα, γιατί τι θα γίνει αν εγώ φύγω πρώτη;
Υπάρχουν και θέματα ευθύνης, δεν είναι όλα μαγκιά και κοντρίτσες.
Αν συνεχίσει να έχει κάποιο νόημα αυτό το θέμα, ας μείνει σε πλαίσια ευπρέπειας.
Κάθεται τώρα ο άλλος να μου κάνει μάθημα να διαβάσω για τους παπαγάλους να μαζεύω λεφτά και τρίχες... Είναι όλα θέμα χρήματος τέλος αν είχα 800 θα επερνα ζακο αν είχα 1500 θα επερνα μειτζορ μιτσελ αν είχα 10.000 θα επερνα υακινθο απλή λογική είναι, δεν έχω η διαθέτω 400 και θα πάρω κάτι σε αυτά τα λεφτά το δεν καταλαβαίνουν μερικοί εδώ μέσα
Άφησε το μπουκάλι στην άκρη και μπες αργότερα, αργά το βράδυ ή φύγε από τώρα σαν κύριος.
Σε μένα μιλάς;
 
Η 450 δεν είναι υπερβολική; Βάζεις λίγα ακόμα και περνεις ζακο αν δεν κανω λαθος
300 με 350 σε χρυση ευκαιρια και fb απογαλακτισμενα ειναι η τιμη τους απι μη επαγγελματιες
 
Παντως νομιζω οτι τα ημερα Σενεγαλης καπου εκει κυμαινονται γιατι ειδα και μια αλλη αγγελια με ημερα που ειχαν 520 ευρω!
Δεν εχω προσωπικη αποψη βεβαια :)
Ο καθενας οσο θελει το πουλαει, στο τελος ποσο το δινει 😉
 
Back
Top