Διατροφή Κρεμα νεοσσων καναρινιων σε lovebirds

Κατάσταση
Κλειστό.

Maria01

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιουν 2015
Μηνύματα
380
Καλησπέρα.. σημερα πρωί πήγα να προμηθευτω την κρέμα για το λιβμπερντακι μου.. Ο πωλητής είχε ξεμεινει από κρεμες για παπαγαλους και με συμβουλεψε να πάρω για καναρινια.. Τηλεφωνησε στην εταιρία και του είπαμε πως μπορεί να την φάει και παπαγαλακι.. ισχύει;
 
Πιστεύω ότι μπορείς να την χρησιμοποιήσεις ως προσωρινή λύση μέχρι να βρεις την τροφή που ενδείκνυται για το συγκεκριμένο είδος. Διαφορετικά, δεν νομίζω ότι η συγκεκριμένη τροφή μπορεί να δίνεται μόνιμα στην ανατροφή αυτών των πουλιών.
 
Είναι η κρέμα Raff για καναρινια

Την εχεις αγορασει; ή σκεφτεσαι να την παρεις μεχρι να παρεις την αλλη κρεμα;
Ειναι σιγουρο πως ειναι για καναρινια;
οι περισσοτερες κρεμες νεοσσων ειναι για ολα τα ηδη.. Ετσι βλεπω τουλαχιστον στα χαρακτηριστηκα τους..
 
Ναι για καναρινια είναι.. όχι δεν την πήρα
 
Υπάρχουν αλλά δεν έχει ΚΑΝΈΝΑ 😱

Ουτε για ολα τα ηδη νεοσσων; ☹
Αν δεν βρεις παρε για καναρινια, και παρηγγειλε μια αλλη για παπαγαλακια. Το μεγαλυτερο ποσοστο της κρεμας εχει αυγο.. (αν δεν κανω λαθος)
 
Ααα οπότε και με αυτή να το ταισω δε θα πάθει τίποτα;
 
Να πεις στον εκτροφέα να σου στείλει από την ίδια που τρώει κατ' αρχήν και να σου πει και την μάρκα που δίνει για να προμηθευτείς την ίδια. Δεν πρέπει να αλλάζει τροφή ένα πουλί, ειδικά ένας νεοσσός.
 
Και θα περάσει στα χέρια σου στην κρέμα χωρίς να έχει προηγούμενη εμπειρία το πουλάκι;
Μαρία σε καλώ τελευταία φορά να ξανασκεφτείς αυτό που πας να κάνεις.
 
Βρε Μαρία όλα όταν γεννιούνται οι γονείς τα ταιζουν.. Μέτα αρχίζουν κρεμα
 
Εσύ δεν έχεις ξαναταΐσει νεοσσό, ο νεοσσός δεν έχει μάθει να τρώει από ανθρώπινο χέρι με εργαλείο. Αν μείνει νηστικός λίγες ώρες δεν αντέχει.
Γνωρίζουμε ότι εσύ δεν έχεις εμπειρία αλλά να ξεκινήσεις με ένα πουλί που δεν έχει μάθει να ανταποκρίνεται;
Για να απαντήσω και στο ερώτημά σου, πρέπει να βρεις κάποια από αυτές τις κρέμες.
 
Εδώ Ναύπλιο υπάρχει μου ων ο Raff και για καναρινακια είναι αλλά η εταιρία Κρόνου μπορεί να την φάει και παπαγαλακι
 
Λοιπόν, Μαρία μάλλον έχεις υποτιμήσει την διαδικασία που λέγεται #ταισμα στο χέρι #.. Οπως χρειάζεσαι εσυ εμπειρία στο ταισμα με σύριγγα, έτσι χρειάζεται και το μωρό εμπειρία.. Οταν τα παιρνω εγω για ταιαμα στην αρχη παιδεύομαι αρκετα παρα την εμπειρία που εχω (ναι ξέρω, ξερω ειμαι 15). Τελειώνοντας θα ήθελα να σε συμβουλεψω κάτι πολυ βασικό, ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΝΑ ΤΑΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΚΡΕΜΑ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΆΡΕΙΣ
 
Τώρα είναι αργά αύριο θα Τιμολέων! Όπως ΌΛΑ τα πουλακια στην αρχή θα "τσινησει " αλλά Μέτα θα φάει.. και εγώ 14 και δε γίνεται να είμαι ΤΟΟΟΣΟ ΑΝΙΚΑΝΗ ΠΙΑ!

Επίσης σε Ευχαριστώ.. αλλά όσο γίνεται μη βγαινουμε εκτός θέματος.
 
Ρωτάω αν μπορώ να δώσω κρέμα καναρινιων. Σε παπαγαλο
 
Κατάσταση
Κλειστό.

Σχετικά θέματα

Back
Top