Φροντίδα Λέω να χωρίσω τα 2 budgie που έχω στο ίδιο κλουβί

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gelaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

gelaki

PB New Member
Εγγραφή
29 Αυγ 2022
Μηνύματα
19
Πόλη
αθηνα
Γεια σας είμαι η Αννα έχω 2 μπενντζι Το ένα είναι ζωηρότατο το άλλο όμως είναι ποιο ήπιο μελαγχολικό κοιμάται συνέχεια ο άλλος πάει συνέχεια τη τσιμπάει την πειράζει κ λέω να τα χώρισω εσείς τι λέτε Τι πρέπει να κάνω ;;
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
... το άλλο όμως είναι ποιο ήπιο μελαγχολικό κοιμάται συνέχεια...

Αυτό δεν είναι και πολύ καλό...
Θα πρέπει να το κοιτάξεις...

Είναι αρκετά μεγάλο το κλουβί σου για να το χωρίσεις στην μέση;
Αν δεν είναι τουλάχιστον 90άρα ή 76άρα ζευγαρώστρα καλύτερα να πάρεις και δεύτερο κλουβί.
 
@Niva99 τα έχω περίπου 8 μήνες το κλουβάκι μας είναι καλό δλδ θέλω να πω δεν είναι ούτε τεράστιο άλλα ούτε κ μικρό από την αρχή ήταν κάπως η γκολντι μας τι μου προτείνετε να κάνω πριν λίγο καθάρισα ενα ποιο μικρό κλουβάκι να τα χωρίσω να δω την αλλάξει λιγακι
[automerge]1661798245[/automerge]
@TZANNSPY να τα πάω σε κάποιον κτηνίατρο ;;μπορώ να κάνω κάτι εγώ;;
 
@gelaki Ποιες είναι οι διαστάσεις του κλουβιού? Όταν λες ότι κοιμάται συνέχεια, εννοείς και το πρωί ή/και το μεσημέρι? Εάν κοιμάται κανένα μισάωρο το μεσημέρι είναι φυσιολογικό, ειδικά στις πολλές ζέστες που πετώντας, τα πτηνά κουράζονται πιο εύκολα. Πρέπει να βάλεις την Γκόλντι καραντίνα, στο μικρότερο κλουβάκι.... Μπορείς να μας στείλεις μια φωτογραφία του κλουβιού και της διαρρύθμισής του, καθώς και μια φωτογραφία από τα πουλάκια σου?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Άσχετο αλλά αν γίνεται οι moderators να φτιάξουν λίγο τον τίτλο.
Φώτο από το κλουβί?
[automerge]1661803482[/automerge]
Δες εδώ την παρουσίαση της Χριστίνας Δουκακη. Κατά την άποψή μου είναι η καλύτερη να πας.
 
Δυστυχώς δεν μπορώ να σας αναβασω φωτογραφίες αλλά αύριο θα πάρω την κυρία κ θα σας ενημερώσω σας ευχαριστώ παρά πολύ κ χαίρομαι που υπάρχει αυτή η σελίδα να ανταλλάσουμε άποψης !!
 
@gelaki Καλημέρα. Αφού μένεις Νίκαια δεν είναι κ τόσο μακριά η Δουκακη στον Πειραιά. Θα σου έλεγα όταν μιλήσεις με την Δουκακη να της πας κ τα δύο πουλάκια αφού ήταν μαζί κ από την αρχή η Γκολντι έχει τα σημάδια ασθένειας. Περαστικά της κ ελπίζουμε σε καλά νέα. Νομίζω πάντως ότι το να τα χωρίσεις είναι μονόδρομος. Όσο για φωτό εκτός από αυτό που έστειλε η Λήδα, εγώ κατέβασα από το play store το qreduce lite κ μείωσα τα mb της φωτό σε kb κ έτσι μπόρεσα να τις ανεβάσω.
Ένα άλλο κόλπο που διάβασα πρόσφατα από την @Irene chatzimichail είναι να τις κάνεις screen shot.
 
Αυτή είναι η γκολντι μας που όλο κοιμάται
 

Συνημμένα

  • D7739EB1-3AE9-4299-9A6F-48A1260D2E85.webp
    D7739EB1-3AE9-4299-9A6F-48A1260D2E85.webp
    35,3 KB · Προβολές: 26
Αυτός είναι ο Θωμάς το θηρίο
 

Συνημμένα

  • 9F4E6C81-07D6-4AFB-BD59-BBA1AA0F9D1A.webp
    9F4E6C81-07D6-4AFB-BD59-BBA1AA0F9D1A.webp
    21,9 KB · Προβολές: 18
Back
Top