Γενικά Λαθος κοψιμο φτερων ringneck

Το μονο που θελουμε ειναι να παμε σε ενα πετ σοπ και να παρουμε αυτο το στρογγυλο χαρτι που μπαινει στην κουνια οι στις πατηθρες, λειτουργει σαν γυαλοχαρτο.. Με αποτελεσμα να τριβουν τα νυχακια τους αθελα τους εκει. Το πηρα μονο 1μιση ευρω, και εχει μεσα 3. Θα το βρειτε σε ολα τα πετ.

Ιωάννα εγώ πιστεύω ο Σωτήρη εννοούσε αυτό
 

Συνημμένα

  • Sandhuellen.webp
    Sandhuellen.webp
    28,1 KB · Προβολές: 62
Απαπα, αυτο το εχω δει στα πετ σοπ και μονο στην ιδεα της αισθησης στα ποδια τους...
 
Αλεξανδρε εγω εχω να πω 2 πραγματα, το 1 ειναι μια συγνωμη και το 2 ειναι σου παω κοντρα αν παλι νομιζω λαθος διορθωσε με.

Συγνωμη που δεν διευκρινησα και δεν ειπα οτι το αφηνουμε για καμια βδομαδα..

Σου παω κοντρα.. :) γιατι απλα μερικοι δεν ξερουν να το χρησιμοποιοιυνε, δεν θελει πανω απο μια το πολυ 2 βδομαδες. Και επιμενω γιατι ανεβαινει πλεον πανω μου και δεν με γρατζουναει τοσο.. εχει κανει δουλεια πραγμα που δεν περιμενα..
Απλα το κολπο ειναι στην κουνια οχι σε πατηθρα.. και αυτο γιατι στην κουνια πιανετε με τα νυχια του πιο πολυ..
Προσωπικη κοντρα γιατι ρε Αλεξανδρε σου εκανα κατι;
 
Καλησπερα. Επειδη καποιος φιλος υποστηριξε σε προυγουμενη ημερα οτι στην Αμερικη δεν κοβουν τα φτερα εγω κατα τυχη μπηκα σε ενα σαιτ και διαβασα τι κανουν και αυτοι με το κοψιμο των φτερων cockatiel και πηγαινε στο Home - The National Cockatiel Society (NCS) και ας παρουμε μια ιδεα το τι λενε σχετικα.
 
Back
Top