Αναπαραγωγή Λαστιχένιο αυγό

lancashire

PB Member
Εγγραφή
28 Νοε 2007
Μηνύματα
566
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα σε ολους

Σημερα ανακαλυψα σε μια ταιστρα αυτο το αυγο απο μια γιαγια γκλοστερινα. Το ωραιο ειναι οτι μολις ειχα αρχισει την χορηγηση ασβεστιου στο νερο εκτος το σουπιοκοκαλο σε καθε κλουβι ο κροκος κινειται κανονικα μεσα και το εξωτερικο ειναι σαν λαστιχο.

ΜΦΧ
Πανος
 

Συνημμένα

  • MVC-023F.webp
    MVC-023F.webp
    9,2 KB · Προβολές: 99
  • MVC-022F.webp
    MVC-022F.webp
    10,1 KB · Προβολές: 101
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Το ότι είναι σαν λαστιχένιο οφείλεται στην έλειψη ασβεστίου στο τσόφλι απ ότι ξέρω
 
Afta ta ayga, ginounde apo tria diaforetika logo

1. I thiliki exei elipsis Asbestio.

2. Se 8 fores apo 10 ginounte tetoia ayga giati to aygo perase poli grigora tin salpiga kai den prolabe na sfiaxnei tsofli.

3. I thiliki exei problima stin salpiga, gia afto den egine to tsofli. Afto omos einai spanio.

Alexandros
 
απο οτι βλεπω και ξερω οφειλετε σε ελειψη ασβεστιου και τετοιο περιστατικο μου ειχε συμβει και σε εμενα ειχα βαλει και ερωτηση και μου ειπατε ελειψη ασβεστιου.
 
πανο για να μην μακρυγορω και επαναλαμβανομαι, σε σχεση με αυτα που ειπαν οι αλλοι, αμεσα ασβεστιο και στο νερο κα ιστην αυγοτροφη κα ιοχι αναπαραγωγη για καμια 15 μερες
 
Νεωτερα πανω στο θεμα

απο τις 23/3 αρχισα να δινω στην συγκεκριμενη καναρα tabernill calcio
στη δοσολογια για προβλημα
15 σταγονες στα 40 ml νερου

αποτελεσμα απο 25/3 εκανε κανονικο αυγο και συνεχιζει😛

Θα σας κρατω ενημερους

Ευχαριστω
ΜΦΧ
Πανος
 
Λευτερη το πηρα απο το πετ του φιλου μου Βαγγέλη στην αγορά της Καλλιθεας.
Ειναι λατρης των παπαγαλων και απο τους λιγους που δεν σε παραμυθιαζουνε για τα φαρμακα.
Να φανταστεις οτι επειδη για θεραπεια σκουλικιου οι αμπουλες που ειχε εβγαιναν ακριβα για τα καναρινια που εχω με εστειλε σε φαρμακειο
Sorry για τη διαφημηση αλλα το καλο πρεπει να λεγεται

Η γκλοστερινα μου τωρα εχει 3 κανονικα αυγα

ΜΦΧ
Πανος
 
Παναγιώτη ολοκληρομένη εικόνα θα έχουμε
όταν θα μας πείς οτι "έσκασαν" τα αυγά, μέχρι τότε
πρέπει να έχεις κι' εσύ το νού σου, μήπως παρασκλήρηναν.
 
Παιδια εχω θεμα
σημερα το πρωι η γιαγια ιταλις πετσοπατη γκλοστερινα εριξε το ενα αυγο εκτος φωλιας σπασμενο στη μεση αδειο

Λεω νατα μας

οταν την τσεκαρα πριν λιγο που βγηκε
εχει ενα γκλοστερακι στη φωλια και απομενουν δυο αυγα

ειχα κανει ωοσκοπηση προχτες και αφαιρεσα το ενα ασπορο
τα αλλα ηταν σκουρα αλλα δεν ετρεφα ελπιδες αφου ολοι ξερετε την ιστορια με το λαστιχενιο αυγο

Θα σας ενημερωσω για την συνεχεια

ΜΦΧ
Πανος
 
Για να κλεισω το θεμα με το φαρμακο του μαλακου αυγου:)
Το αποτελεσμα ηταν 3 μωρα
τα δυο με μαυρο στιγμα που χαθηκαν και το ενα φετινο μου γκλοστερακι (το μοντελακι στο εξωφυλλο) που εχει ηδη ξεκινησει να τρεφεται μονο του

Εγω το φαρμακο το βρηκα καλο
αφου μου εδωσε αποτελεσμα παρα πολυ γρηγορα.
Τωρα εαν το φαρμακο ειχε συνεπεια τα μαυρα στιγματα δεν μπορω να πω εαν δεν συγρινουμε παρομοιες περιπτωσεις που ετυχαν σε αλλα παιδια

ΜΦΧ
Πανος
 
πανο φιλε δυστυχως για σενα κα ιτην ιταλις,το μαυρο στιγμα ειναι μυκοπλασματωση κα ιθελει θεραπεια με τυλοσιν πριν κανεις ξανα γεννα, την περναει η θηλυκια μεσα στο αυγο με συνε[πεια πολυ μεγαλη θνησιμοτητα, το τυλοσιν ειναι της σεβιτα, δεν εχει σχεση το ασβεστιο για τα μαυρα στιγματα
 
Back
Top