Γενικά Λατρεμένοι μου γείτονες

Να είσαι σίγουρος πως σε όλη την Ελλάδα, όλο τέτοιους θα έβρισκες.
Τρείς ζευγαρώστρες μήκους 1,20 m,τύπου βιβλιοθήκη με dexion και ένας ισουψής τοίχος απο τσιμεντόλιθο να με χωρίζει απ'την κουζίνα του λατρεμένου μου γείτονα.Αυτό είναι το φτωχό μου όνειρο που μόνο σαν εφιάλτη το βλέπω.Απο το μεσημέρι μέχρι το βράδυ και όλο το Σ/Κ βρίζει ανάκατα τον Πειραιά,την γυναίκα, το παιδί του.
Πόσες ελπίδες έχω να μην τον ενοχλήσουν τα πουλιά;
Πιο πολύ σκέφτομαι τις μαλαγανιές και τις κατουρημένες ποδιές που έχω να φιλήσω παρά όλα τα άλλα.
Οψόμεθα:D.
 
καλημερα σε ολους. ελεγχος εγινε απο την κτηνιατρικη χτες το μεσημερη.
αποτελεσματα.
χωρος βρεθηκε καταλληλος, καθαρος, χωρις να χρειαζεται extra εξαερισμος, τα πουλια σε πολυ καλη κατασταση.👍
εγινε καταγραφη πτηνων, κλουβες που ειναι σε χρηση, υλικα που χρεισημοποιουνται π.χ. ζεολιθος.
εξακριβωση κωδικου δακτυλιδιων και οτι ειμαι μελος σε συλογο πτηνων.
ο ελεγχος πραγματοποιηθηκε απο δυο Κυριες του τμηματος της κτηνιατρικης οι οποιες εντυπωσιαστηκαν με το ολο σκηνικο και οπωσ ειπαν πρωτη φορα βλεπανε τοσο καθαρο χωρο με πτηνα. (φυσικα την παρασταση κλεψανε τα japanakia μιας και καθησαν να τα χαζεψουν λιγο). Θα συνταξουν σχετηκη εκθεση και θα μας την στηλουν.

φευγοντας και αφου ειπαν πολλα μπραβο την γυναικα μου για τη δουλεια της, της ειπαν και καλο κουραγιο γιατι οταν ηρθαν την πρωτη φορα και αφου ειχαν δεκτη την καταγγελια προσπαθησαν να εξηγησουν στους ακατανομαστους οτι θα κανουν ελεγχο και οτι παρατηποια βρουνε θα μας δωσουν οδηγιες πως να το διορθωσουμε, εκεινοι ουρλιαζαν και τους λεγανε να μασ αναγκασουμε να φυγουμε.😱


το παραλογο.
μαθαμε επισης οτι το υγειονομιο εχει συνταξει ηδη εκθεση του χωρου χωρης να τον εχουν ελεξει οταν τη παρουμε στα χερια μας θα σας ενημεροσω
 
Πολύ καλά, ξεμπερδέψατε τώρα δηλαδή Σταμάτη; Ή θα χρειαστεί να κάνετε και κάτι ακόμα;
 
προς το παρον περασε η πρωτη μπορα οσο κανουν καταγγελιες αυτοι τοσο θα τρεχουμε εμεις και η ζωη συναιχιζεται.
 
Εκ των πραγμάτων οι άνθρωποι με αγάπη για τα ζώα τους τα έχουν σε όσο το δυνατό καλύτερες συνθήκες.
Αν μάλιστα τα έχουν κι αδυναμία... Τότε ζουν καλύτερα κι από τους ίδιους.
Και το καλύτερο όλων είναι πως αποθαρρύνθηκαν οι γείτονές σου και θα σταματήσουν τουλάχιστο τις βλακείες τους.
μαθαμε επισης οτι το υγειονομιο εχει συνταξει ηδη εκθεση του χωρου χωρης να τον εχουν ελεξει οταν τη παρουμε στα χερια μας θα σας ενημεροσω
Είμαι επιφυλακτικός με τις υγειονομικές υπηρεσίες στο τι λένε και στο τι τελικά γράφει η έκθεση.
 
ναι και εγω πολυ φοβαμαι τι μπορει να γραφει η εκθεση και κυριος οταν δεν εχει γινει καποιος ελεγχος. τουλαχηστον θα εχω την εκθεση απο καποιους που μπηκαν στο κοπο να το ελεξουν. και βλεπουμε
 
Διάβασα όλο το θέμα απ' την αρχή με πολύ ενδιαφέρον μιας και όλοι μας τουλαχιστον μια φορά έχουμε αντιμετωπίσει στη ζωή μας την "καλοσύνη" των ανθρώπων που είτε δεν αγαπουν τα ζώα και τα πουλιά, είτε τα θεωρούν "διακοσμητικά".
Καλό κουράγιο στο φίλο που τρέχει απ' την "αγάπη" των γειτόνων. Καλή επιτυχία και είθε να τους τρίψεις στη μαπα σύντομα μια απόφαση υπερ σου.
Μενω καταπληκτος απο το χώρο που έχεις τα πουλάκια σου και μόνο μπράβο μπορώ να σου πω.

Οσο για τα κελαηδίσματα που ενοχλούν,το καναβούρι που μυρίζει, την αλλεργία που θερίζει θα τα προσπεράσω σκεπτόμενος οτι αυτοί οι άνθρωποι δεν παραπονέθηκαν ποτέ για τη μποχα των μπαλκονιών τους, την αηδιαστική κατάσταση των τοίχων και των δρόμων τους, τη δυσωδία των σκουπιδιών που στοιβάζουν σε βουνα στη μεση του δρόμου οι ίδιοι και τις κόρνες των αυτοκινήτων τους.

Ουστ.
 
Back
Top