Γενικά Λατρεμένοι μου γείτονες

τωρα Μαρια ειπες την καταλληλη λεξει "εμμονη" κατι τετοιο γινεται αλα κουραστηκα να εισαι το καλο παιδι και να σε πατανε τερμα, καθε φορα που εβγαζα τα καναρινια μου και τις ρατσες μου ματονα τωρα το μαχαιρι βρηκε κοκαλο και ποναω "μεχρι οι αμνοι να γινουν λυκοι"
 
Είναι να μην μπλέξεις με τέτοιες καταστάσεις.
Σίγουρα όταν θα έρθουν για έλεγχο θα βρουν παράβαση.
Αυτός ο χώρος εκτροφής βρίσκεται μακρυά από τους χώρους διαμονής σου ή είναι τμήμα του διαμερίσματός σου;
Οι αρχικές ενστάσεις των γειτόνων σου ποιες ήταν... ενόχληση από θόρυβο, οσμές ή για τη χρήση του χώρου αυτού ως "εκτροφείο";
Να θυμάσαι πως αν τα πράγματα ζορίσουν μπορείς να βγάλεις άδεια εκτροφείου... και να σταματήσουν οι γείτονες κάθε πίεση.
 
Να θυμάσαι πως αν τα πράγματα ζορίσουν μπορείς να βγάλεις άδεια εκτροφείου
Γιαννη αδεια εκτροφείου πως βγαινει;
JAPAN HOSO11 Κουραγιο Σταματη και αν δε παει καλα θα μαζευτούμε από το ΡΒ και θα δουν τι θα παθουν... 😡:D
 
Είναι να μην μπλέξεις με τέτοιες καταστάσεις.
Σίγουρα όταν θα έρθουν για έλεγχο θα βρουν παράβαση.
Αυτός ο χώρος εκτροφής βρίσκεται μακρυά από τους χώρους διαμονής σου ή είναι τμήμα του διαμερίσματός σου;
Οι αρχικές ενστάσεις των γειτόνων σου ποιες ήταν... ενόχληση από θόρυβο, οσμές ή για τη χρήση του χώρου αυτού ως "εκτροφείο".
Να θυμάσαι πως αν τα πράγματα ζορίσουν μπορείς να βγάλεις άδεια εκτροφείου... και να σταματήσουν οι γείτονες κάθε πίεση.
ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι αλλα στην δικια μου περιουσια δεν θα μου κανει ο καθε κομπλεξικος κουμαντο αδεια εκτροφειου καναρινιων δεν πρεπει να υπαρχει στην Ελλαδα. (αν δεν κανω λαθος).
απο τη πρωτη μερα που με ειδανε να πηγενω τα καναρινια δεν τα θελανε απο τη πρωτη μερα! τους μιρησανε στα πρωτα 5 λεπτα;
 
ο χωρος ειναι 50 τμ ανακενησμενος φετος μου κοστησε κοντα στα 3000 ευρ και εγινε για να μην βαλω τα καναρινακια μου σε ενα κρυο τσιμεντο καποιες φωτο για να μου πειτε και εσυς το ποσο ακαταληλος ειναι

Μαρια μου ας ερθουν γιατι οπως μας ειπαν απο το τηλεφωνο θελουν να δουν αν εχω αγριοπουλα στην κατοχη μου που αυτο ειναι παρανομο και αυτο τους ενδιαγερει ποιο πολυ, και θα συνταξουν και εκθεσει για τα συμερασματα τους και γω μετα θα τη τοιχοκολισω στην πορτα να την καμαρονουν !1

Μπράβο Σταμάτη, Ο χώρος είναι υποδειγματικός. Αγνόησε τη σωρευμένη κακία των γειτόνων και συνέχισε να κάνεις αυτό που σε ευχαριστεί μέχρι να περάσει η καταιγίδα κακίας που σαρώνει τον προαύλιό χώρο
 
Γιαννη αδεια εκτροφείου πως βγαινει;
Διάβασε τη Νομοθεσία Κτηνοτροφικών & Πτηνοτροφικών Εγκαταστάσεων που βρίσκεται κάπου στη μέση εδώ http://www.minagric.gr/index.php/el...ktinotrofikesegatastaseis/280-nomothesia.html.
Κυρίως το νόμο http://www.minagric.gr/images/stori...asia_ekdosis_adeias_egatast.monadasN.4056.pdf
Βγαίνει άδεια εκτροφείου... απλά θέλει πολύ τρέξιμο και άδειες από πολλές υπηρεσίες.
 
Ευχαριστω Γιαννη, δεν ηξερα κανεναν με καναρινια να εχει αδεια για αυτό σε ρωτησα.
 
Ο χώρος είναι υποδειγματικός.
.. Απλά υποδειγματικός; Είναι όνειρο!
ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι αλλα στην δικια μου περιουσια δεν θα μου κανει ο καθε κομπλεξικος κουμαντο
.. Από την στιγμή που είναι δικό σου.. Το ξαναλέω, δικό σου.. και τηρείς όλους τους κανόνες σωστής και υποδειγματικής ευζωίας των πτηνών αλλά και της πλήρους καθαριότητας και αποστείρωσης του χώρου, γράψτους όλους εκεί που δεν πιάνει μελάνι!
επίσης πες στην γυναίκα σου να μιλήσει με την κα Δουκάκη.. Να ρωτήσει τι πρέπει να προσέξετε στο κομμάτι της υγιεινής καθαρά. Αν μπορώ να βοηθήσω μιας και μένουμε πολύ κοντά.. Πεστο μου!
Να θυμάσαι πως αν τα πράγματα ζορίσουν μπορείς να βγάλεις άδεια εκτροφείου... και να σταματήσουν οι γείτονες κάθε πίεση.
.. Αυτό μάλιστα! Μόλις γυρίσεις κάνε το αμέσως!
 
Να θυμάσαι πως αν τα πράγματα ζορίσουν μπορείς να βγάλεις άδεια εκτροφείου... και να σταματήσουν οι γείτονες κάθε πίεση.
αν βρω την ακρη αυτο θα κανω να τελειωνουμε
 
Πρόσεξε μια λεπτομέρεια επειδή δεν βρίσκεται το δωμάτιο μέσα στο σπίτι σου, μην σκοντάψεις στην "χρήση ακινήτου".
Αν θεωρηθεί επαγγελματική ή άλλη, μπορεί να μην επιτρέπεται, μπορεί να είναι περιοχή χαρακτηρισμένη ως αμιγώς κατοικιών. Ψάξτο και αν συντρέχει τέτοιο κώλυμα, βάλε ένα ράντσο με ένα κομοδίνο μέσα στο δωμάτιο.
 
Αν διαβασεις λιγο το νομο θα καταλάβεις γιατι ο Γιαννης ξερει μονο έναν που και αυτος μαλον εχει και αλλα ζωα και ετσι μαλον εβγαλε αδεια
 
Πρόσεξε μια λεπτομέρεια επειδή δεν βρίσκεται το δωμάτιο μέσα στο σπίτι σου, μην σκοντάψεις στην "χρήση ακινήτου".
Αν θεωρηθεί επαγγελματική ή άλλη, μπορεί να μην επιτρέπεται, μπορεί να είναι περιοχή χαρακτηρισμένη ως αμιγώς κατοικιών. Ψάξτο και αν συντρέχει τέτοιο κώλυμα, βάλε ένα ράντσο με ένα κομοδίνο μέσα στο δωμάτιο
ακομα δεν το εχω τελειοποιηση τωρα εχω και κουζινακι, χορια ψυγεια κτλ. Διαμερησμα θα το κανω
 
Αν μπορώ να βοηθήσω μιας και μένουμε πολύ κοντά.. Πεστο μου!
να σε καλα φιλε μεσα στο ξεριζωμο που εχω κανει εχω κρατησει ενα lizard φετηνο για σενα, αν δεις στα media το μεσαιο!
 
να σε καλα φιλε μεσα στο ξεριζωμο που εχω κανει εχω κρατησει ενα lizard φετηνο για σενα, αν δεις στα media το μεσαιο!
.. Δεν έχω λόγια! Ότι χρειαστείς είμαι στην διάθεσή σου!
 
Σταμάτη βούρ στο ψαχνό, προσοχή όμως όχι τσαμπουκά με τους μικρόψυχους. Συνήθως τέτοια κουμάσια λουφάζουν όταν τους επιστρέφεται ένα έγγραφο με μια επίσημη σφραγίδα και μιά κατηγορία.
Χωρίς να θέλω να χαλάσω το θέμα, αλλά επειδή κάνω σχέδια και μόλις μπήκαν ψύλλοι στ'αυτιά μου,τί εννοείς:
τα βασηκα ειναι τα δακτυλιδια, καθαριοτητα και να μην τα εχεις σε εξωτερικους ή κοινοχρηστους χωρους
 
Το εξωτερικούς χώρους μάλλον αναφέρεται σε πολλά πουλιά που κάνουν φασαρία και ενοχλούν.
 
Back
Top