Γενικά Λευκά Υποχωρητικά Καναρίνια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stfns
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κανονικά εγώ εδώ δεν θα έπρεπε να μιλήσω. Αλλά πριν σκάσω, να ρωτήσω τον mgerom γιατί υπάρχει στη δεύτερη περίπτωση ΛΛ μη βιώσιμο, ή θα είναι κοτσάνα;
 
Δεν υπάρχει πρόβλημα Γιάννη σ' αυτό. Τα πουλάκια ξεχωρίζουν σχετικά εύκολα στην φωλιά. Η διαφορά απόχρωσης του ΚΚ απο το Κλ είναι αισθητή και όχι μόνον σε έμπειρα μάτια. Εκείνο που πρέπει να σημανθεί με ιδιαίτερο τρόπο είναι το λευκό Λλ . Διότι θα είναι ένα κατάλευκο πουλί χωρίς να έχει και τα δυό στελέχη υπολοιπόμενα και η διασταύρωσή του θέλει να έχουμε εκ των προτέρων αυτή την γνώση.
 
Κανονικά εγώ εδώ δεν θα έπρεπε να μιλήσω. Αλλά πριν σκάσω, να ρωτήσω τον mgerom γιατί υπάρχει στη δεύτερη περίπτωση ΛΛ μη βιώσιμο, ή θα είναι κοτσάνα;
Δεν υπάρχουν ερωτήσεις καλές ή κακές. Οι απαντήσεις μπορούν να χαρακτηριστούν μόνον έτσι. 😉 Αν ρωτάς γιατί υπάρχει, είναι σαφές οτι αυτό προκύπτει απο τους υπάρχοντες γαμέτες. Αν ρωτάς γιατί υπάρχει ΘΝΗΣΙΜΟΤΗΤΑ , η απάντηση είναι οτι... είναι γενετικά βεβαιωμένο οτι όταν υπάρχει ομοζυγία στις ΚΥΡΙΑΡΧΕΣ ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΙΣ ( ΛΕΥΚΟ - ΣΚΟΥΦΙ - ΕΝΤΟΝΟ ) υπάρχει και ο LETHAL FACTOR (ο παράγων θανάτου).
 
Όπως είπες Μάκη δε θέλει έμπειρα μάτια αλλά να βλέπουν καλά... εγώ εδώ στο τελευταίο αρχίζω και έχω ένα θεματάκι. 😀.
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
Back
Top