Αναπαραγωγή Λουα-Λουα ενα δυσκολο αρσενικο;

Δεν βγάζεις μια καθαρή φωτογραφία της αμάρας να σου πουν κάποιοι που ξέρουν; Βρε τον Λούα Λούα :)
 
Eίναι ένα πουλάκι πέραν των 8 ετών. Εχω την γνώμη οτι καλύτερα είναι να το αφήσουμε στην ησυχία του. Τί να το κάνεις το φύλλο του; Μήπως τώρα θα μπεί σε αναπαραγωγή ;
Αλλά απορώ 😕 Επι 8 χρόνια δεν κελάηδησε σαν αρσενικό;
 
Θα προσπαθήσω να βγάλω και να την ανεβάσω γιατί έχω ένα θέμα με το λάμπτοπ.Βέβαια χωρίς να θέλω να φανώ ειδικός(γιατί όντως δεν είμαι απλά)έχω κάνει κάθε πιθανή τεχνίκη που μου έχουν πει άνθρωποι πολύ πιο έμπειροι από μένα,όπως και συμβουλές από το site μας.

Κύριε Μάκη καλημέρα, το έχω αφήσει στην ησύχια του, απλά είπα να κάνω μια προσπάθεια φέτος μέτα από 2 χρόνια. Κελάηδησε περίπου απο 8 μήνων μέχρι 1,5 ετών και σταμάτησε όταν έφερα τα επόμενα κανάρια μου. Πιθανόν να έχει ισχύει αυτό με τους γονείς; Γιατί μέχρι να του το πω εγώ,το έκανε γιατί είχε πάρα πολλά(και ακόμη έχει)και τα μπέρδευε μεταξύ τους σε μεγάλες κλούβες. Έχω δει γέννα με παραμορφωμένα κανάρια. Μεγαλύτερα ράμφη και 2 με λίγο μεγαλύτερο κεφάλι.
 
Δεν υπάρχει μετάλλαξη Ανδρέα που να μην έχει σταθεροποιηθεί με ενδοδιασταυρώσεις. Οχι τώρα, αλλά εδώ και πολλά χρόνια συμβαίνει αυτό και παρ' όλα αυτά,όλα τα αρσενικά τους κελαηδάνε.ΑΝ είναι αρσενικό, κάτι άλλο του έφταιξε και δεν κελάηδησε. Ασε το πουλάκι να περάσει μακρυά απο όποιου είδους στρες, τα τελευταία του χρόνια
 
Back
Top