Διατροφή Μείγματα σπόρων για καναρίνια σε μικρές συσκευασίες

Επανέρχομαι, λέγοντας πως στα 4,99 ευρώ το κιλό δεν την λες και φθηνή, εκτός αν είδες άλλη από αυτήν που έχει στο site...
 
Η διατροφική αξία της τροφής Rio δηλαδή δεν είναι αξιόλογη; Αναφέρομαι πάντα σε σφραγισμένη συσκευασία.. Προσωπικά χρησιμοποιώ manitoba
Απλά η τιμή της ριο κοντά στα 2 ευρώ μου φάνηκε πολύ φτηνή.
 
Γιώργο.. Εγώ θα τοποθετηθώ λέγοντας το εξής:

υπάρχουν πολλά μέλη του φόρουμ στην γύρω περιοχή σου.
Επικοινωνείστε.. Βρεθείτε. Γνωριστείτε.. Και όλοι μαζί παραγγείλτε και μοιραστείτε
ένα 20κιλο vadigran posture... 40€(το σακί) διά 20(κιλά) = 2€ το κιλό.
Θέλεις κάτι καλύτερο από αυτό; 👍
 
Η τιμη στα 2 ευρώ αφορουσε συσκευασια μισου κιλου..
 
H versele laga prestize που αγόρασα σε συσκευασία ενός κιλού. Έχει μια περίεργη μυρωδιά. Είναι φυσιολογικό?την έχει χρησιμοποιήσει κάποιος φίλος;
 
Έχει μια περίεργη μυρωδιά γενικά! Αλλά δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα...
 
Μαρία μου έτσι μυρίζουν κάποια σπόρια της δεν μπορώ να καταλάβω πια είναι ακριβώς δεν ξέρω...
Απλά υπάρχει μια έντονη μυρωδιά Που δεν τα επηρεάζει όμως τα πουλιά... Μια χαρά την
Τρώνε!
Θα ήθελα όμως να μάθω τι ακριβώς είναι αυτό...
Γιατί μέσα έχει κεχρι, συναπι, περιλα, κια, μπισκοτακια, κέλυφος στριδιου και ίσως να μυρίζει αυτό;
 
Παιδιά έχω ανοίξει διάφορες τροφες καμιά δεν μυρίζει έτσι.. Είναι λογική μυρωδιά δηλαδή; Μέχρι τώρα έδινα manitoba και είπα να δοκιμάσω και αυτή.. Δεν θα έλεγα ότι τρελαίνονται τα πουλάκια μου.. Πάντως εξηγείστε μου αν μπορείτε που οφείλεται η μυρωδιά αυτή..
 
H versele laga prestize που αγόρασα σε συσκευασία ενός κιλού. Έχει μια περίεργη μυρωδιά. Είναι φυσιολογικό?την έχει χρησιμοποιήσει κάποιος φίλος;
Και εγώ την ίδια τρωφη αγωρασα τώρα και όντως έχει λίγο άσχημη μυρωδιά αλλά δεν ξέρω πως μυρίζουν άλλες γνωστές γιατί πριν είχα μία χύμα που είχε πολύ εντωνη μυρωδιά πορτοκαλιού.
Την τρώει με πολύ όρεξη μπορώ να πω και ενώ έχω και από την άλλη σε μία ταιστρα τσιμπάει πιο πολύ από την καινούργια παρά από αυτή με το πορτοκαλί.
Οπότε φαντάζομαι είναι φυσιολογικη ή μυροδια!
 
Με μπισκότο μέσα στο μείγμα θα μου επιτρέψεις να έχω ενστάσεις για την καταλληλότητά του.
Αυτό το έχω ξανά πει πιο πάνω Γιάννη μου! Είναι ένα καλό μείγμα μα πιο πολύ για πτεροροια αλλά αφού έχει τα μπισκότα αυτό ναι την "χαλάει ως τροφή" 😉
 
Βρε η καλύτερη είναι αυτή η vadigran posture αλλά αυτή συμφέρει μόνο αν έχεις πολλά πουλιά η φίλους για μοιρασιά. 😉👍
 
  • Like
Αντιδράσεις: xaxo4
Back
Top