Γενικά Μεγάλη προσοχή στα παιχνιδια

melagio80

PB Member
Εγγραφή
20 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Αθήνα
Παιδιά καλημέρα..
Σήμερα το πρωί ανέβηκα στο πάνω σπίτι γιατί χτυπούσε το τηλέφωνο και ξαφνικά άκουσα τον Πριμο με βραχνη φωνή να προσπαθεί να φωναξει. Έτρεξα και τον βρήκα με μια κλωστή περασμένη στο λαιμό του από τη φωλιά του και προσπαθούσε να αναπνευσει. Του έκοψα την κλωστή και αμέσως πήρε ανάσα. Τον πήγα στον γιατρό μας,του έκανε ένεση για το πρηξιμο που προκαλείται από τέτοιες περιπτώσεις και μας έδωσε ένα φάρμακο που θα παίρνει για 3 μέρες. Μου είπε πως δεν ανησυχεί πολύ γιατί αλλιώς θα τον είχαμε χάσει.
Ομολογώ πως φοβάμαι γιατί ακόμα αναπνέει με λίγη δυσκολία.
Εύχομαι να μη συμβεί κάτι κακό και όλα να πάνε καλα.
Προσοχή στα παιχνιδια των πουλιών μας. Ενώ εμένα τη χρησιμοποιεί τη φωλιά για να κοιμάται, κάθε μέρα την καταστρέφει. Την πήρε σήμερα στο κλαδι του, δεν ξέρω πως πέρασε η κλωστή Κ πεφτοντας η φωλιά τον εσφιξε.
 
Αυτές τις φωλιές (τυπου happy hut) Ιωάννα μου ποτέ δεν τις συμπάθησα. Το διαδίκτυο είναι γεμάτο με ατυχήματα απο αυτές, ίσως είναι και το νο1 αξεσουαρ σε ατυχήματα.
 
Που να το φανταστω; Του άρεσε και κοιμόταν μέσα.
Εύχομαι να γίνει καλα... Μου είπε ο γιατρός πως αν ήταν, δεν θα τον είχαμε προλαβει
 
Πωπω απο τη μια στιγμη στην αλλη.. Που να παει το μυαλο σου οταν το αγοραζεις για ασφαλες αντικειμενο.. ευτυχως ησουν εκει και προλαβες. Ευχομαι καλη αναρρωση και να μη σας ξανασυμβει.
 
Πωπω απο τη μια στιγμη στην αλλη.. Που να παει το μυαλο σου οταν το αγοραζεις για ασφαλες αντικειμενο.. ευτυχως ησουν εκει και προλαβες. Ευχομαι καλη αναρρωση και να μη σας ξανασυμβει.
ΔΕΝ ήμουν εκεί! Απλά ανέβηκα γιατί χτύπησε το τηλέφωνο και άκουσα περίεργη φωνή. Μου κόπηκε τα ποδια
 
ΔΕΝ ήμουν εκεί! Απλά ανέβηκα γιατί χτύπησε το τηλέφωνο και άκουσα περίεργη φωνή. Μου κόπηκε τα ποδια
Ε τοτε, τυχερη μεσα στην ατυχια σου, καταλαβα οτι ησουν κοντα και προλαβες.
 
Ήπιε νεράκι, τσιμπησε και σπορακια. Αναπνέει ακόμα δύσκολα και η φωνουλα του φυσικά δεν έχει φτιάξει.
 
Ήπιε νεράκι, τσιμπησε και σπορακια. Αναπνέει ακόμα δύσκολα και η φωνουλα του φυσικά δεν έχει φτιάξει.
Ψυχραιμια. Εφοσον ο γιατρος ειπε ολα καλα, μην ανησυχεις. Κανε οτι σου πε για 3 μερες και θα επανελθει.
 
Είμαι πολύ στεναχωρημενη. Η καρδιά μου έσπασε όπως τον είδα να προσπαθεί να αναπνευσει. Απορώ με το κουράγιο μου που έτρεξα με μαχαίρι για να κόψω την κλωστή. Ετρεμε το χέρι μου,τα πόδια μου...
 
Είμαι πολύ στεναχωρημενη. Η καρδιά μου έσπασε όπως τον είδα να προσπαθεί να αναπνευσει. Απορώ με το κουράγιο μου που έτρεξα με μαχαίρι για να κόψω την κλωστή. Ετρεμε το χέρι μου,τα πόδια μου...
Μακαρι να μη σου ξανατυχει τιποτα τετοιο, και να γινει για ολους μας μαθημα οτι μπορει ανα πασα στιγμη με οτιδηποτε να προκληθει κακο.
 
πω! Πω! Ευτυχώς που τελείωσαν όλα με τον καλύτερο τρόπο για το πουλάκι Ιωάννα μου, περαστικά!
Πραγματικά από τη μια στιγμή στην άλλη δεν μπορείς να ξέρεις τι θα προκύψει όση φαντασία κι αν διαθέτεις...
Ενδεχομενοι κινδυνοι απο παιχνιδια παπαγαλων
 

Είμαι τόσο στεναχωρημενη...
Ακόμα δεν έχει φτιάξει η αναπνοή του
 
Τυχερό κι αυτό κι εσύ!
Ευχαριστούμε κορίτσια που μοιράζεστε μαζί μας αυτά τα περιστατικά, για να προσέχουμε όλοι.
 
Περαστικά του μωρέ! Στα καλά καθούμενα... Περιμένουμε νεότερα και ελπίζω πως θα είναι καλύτερα! Αλλά αφού το είπε ο γιατρός όλα καλά θα πάνε!
 
Δείχνει καλύτερα στην αναπνοή. Παρόλο που τον εψαξε και ο γιατρός, πριν λίγο ανέβηκα να τον δω και είχε βγει κλωστή από το λαιμο την ξετυλιξα. Ο γιατρός είπε να τον έχουμε κάπου ήσυχα.
 
Back
Top