Γενικά Μεγάλη προσοχή στα παιχνιδια

... Τον πήγα στον γιατρό μας,του έκανε ένεση για το πρηξιμο που προκαλείται από τέτοιες περιπτώσεις και μας έδωσε ένα φάρμακο που θα παίρνει για 3 μέρες...
Σε ποιον γιατρό πήγατε Ιωάννα; Το φάρμακο για τι πράγμα είναι; δηλ τι είδος φαρμάκου σου έδωσε;
 
Σε ποιον γιατρό πήγατε Ιωάννα; Το φάρμακο για τι πράγμα είναι; δηλ τι είδος φαρμάκου σου έδωσε;
Πήγαμε στο Ελληνικό στον Κυριάκο.
Το φάρμακο ει αξίζει το Metacam Ural
 
εχει συμβει και σε εμενα.. Ειχε βαλει μεσα στο κλουβι ενα κορδονι κε κρικου και κομπους και αυτο συνεχει εκανε πως κρεμεται αλλα για παιχνιδι. Καποια στιγμη μπλεκεται ενα κορδονι γυρω απο τον λαιμο του και αυτο τσιρηζε, στη αρχη που το ειπα στη μαμα μ και την γιαγια μ μου λενε πως το κανει για παιχνιδι, ενω αυτο συνεχιζε να τσιρηζει. Τον καταλαβαν ευτυχως εγκαιρα και κατευθειαν εκοψε το σχοινι(ολα αυτα με σα σε δευτερολεπτα) γιατι εγω δεν ειμαι και τοσο ψυχραιμη. Τις προαλλες το επαθε το κοκατιλ στο ποδι του απο σχοινι noodle... Παλι καλα δεν χρειαστηκε γιατρος γιατι ανεπνεε κανονικα.
 
ελπιζω να γινει καλα(που θα γινει αφου το ειπε γιατρος)παλι καλα ησουν εκει και εισαι αθηνα(εχει πτηνιατρους εκει, αυτο εννοω)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
ελπιζω να γινει καλα(που θα γινει αφου το ειπε γιατρος)παλι καλα ησουν εκει και εισαι αθηνα(εχει πτηνιατρους εκει, αυτο εννοω)
Αυτό πάλι με τους κτηνίατρους πολύ με προβληματιζει γιατί έχω σκοπό να μείνω εκτός Αθήνας.. Και αν χρειαστούν ποτέ γιατρό τα μικρά μου δε θα ξέρω που να τα πάω όπως πχ τώρα που ήταν έκτακτο.
Αν μπορείτε να με βοηθήσετε.. Ο γιατρός μου είπε να του βάλω δόση για 150 γρ. Σε αυτή τη σύριγγα που είχε μέσα πως μπορώ να το υπολογισω;
 

Συνημμένα

  • 20160122_162210-480x853.webp
    20160122_162210-480x853.webp
    12,2 KB · Προβολές: 50
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Ε πάρε καλύτερα τηλέφωνο όπως σου είπε η Μιράντα μην γίνει καμιά ζημιά.
 
Στις δοσολογιες τι λεει μεσα;
Εννοει 150γρ το βαρος του πουλιου λογικα κ με αντιστοιχια περιπου 0.2 ml/kg βγαζεις το ποσο. Μη μεινεις φυσικα στα λογια μου, ψαχνομαστε.
 
Νομίζω είμαστε πολύ καλύτερα, φτιάχνουμε και τα φτερα μας. Θα επικοινωνήσω πιο μετά με το γιατρό για να βρω τη δοσολογία.
 

Συνημμένα

  • 20160122_165655-640x480.webp
    20160122_165655-640x480.webp
    11,5 KB · Προβολές: 54
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Με βραχνη φωνη βεβαια αλλα κανουμε "νιαου"!
 
ΜΕ στεναχωρει που τον ακούω έτσι όμως.. Κλαιω με αναμεικτα συναισθήματα.
Σήμερα θα ξεκινήσω και την αγωγή του για ρίξε μέρες. Ο γιατρός είπε προληπτικά
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Με ότι πέρασες φυσικό είναι Ιωάννα μου! Και μη χειρότερα όμως...
Το φάρμακο παυσίπονο θεωρείται; Τι λέει το χαρτί του;
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Με βραχνη φωνη βεβαια αλλα κανουμε "νιαου"!
To βιντεο δεν εμφανιζεται..
 
Back
Top