Μεγαλο κλουβι κηπου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης SAKMP1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Mπραβο πολυ καλη η κλουβα σου. Μεγαλη με ανεση οτι πρεπει για καναρινια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SAKMP1
Ωραία κατασκευή. Μπράβο. Περιμένουμε και τις τελικές φωτογραφίες με τα πουλιά μέσα
 
  • Like
Αντιδράσεις: SAKMP1
Πολυ ωραια η κατασκευη σου. Μου αρεσε ιδιαιτερα ο κηπος σου. Αυτο το οποιο θα ηθελα να προσθεσω ειναι πως διατηρω μια επιφυλαξη για τον ξυλινο σκελετο της κλουβας σου. Θα σου προτεινα μεταλικο ή απο αλουμινιο γιατι αντεχουν πιο πολυ στη βροχη και δεν συγκρατουν ψειρες ή αλλα παρασσιτα στις πιθανες πτυχωσεις του ξυλου. Κατα τα αλλα μπραβο σου.
 
Συγχαρητηρια. Πολυ καλη κατασκευη.
Κατι παρομοιο θελω να φτιαξω κι εγω, τωρα που ξανα-αρχισα να ασχολουμαι με τα καναρινια, αλλα ακομα δεν το εχω βαλει μπροστα.
Εχω δυο ερωτησεις:
1. τι γινεται με το ζευγαρωμα. Αφηνεις αρσενικα-θηλυκα μαζι, ολο το χρονο και ας κανουν ο,τι θελουν;
2. Τι γινεται σε περιπτωση που λειψεις πανω απο 5-6 μερες; Πως θα ανανεωνεται το νερο (κυριως) και η τροφη;

Χρηστος
 
Συγχαρητηρια. Πολυ καλη κατασκευη.
Κατι παρομοιο θελω να φτιαξω κι εγω, τωρα που ξανα-αρχισα να ασχολουμαι με τα καναρινια, αλλα ακομα δεν το εχω βαλει μπροστα.
Εχω δυο ερωτησεις:
1. τι γινεται με το ζευγαρωμα. Αφηνεις αρσενικα-θηλυκα μαζι, ολο το χρονο και ας κανουν ο,τι θελουν;
2. Τι γινεται σε περιπτωση που λειψεις πανω απο 5-6 μερες; Πως θα ανανεωνεται το νερο (κυριως) και η τροφη;

Χρηστος
Ευχαριστω πολυ,ως προς την πρωτη ερωτηση την περιοδο αναπαραγωγης οπως τωρα βγαζω τα ζευγαρια που θελω για αναπαραγωγη σε ζευγαρωστρες, για τη δευτερη ερωτηση ας ειναι καλα ο πατερας μου!
 
Πριν μερικες μερες τελειωσα την κλουβα. Μερικες φωτο απ΄το τελικο αποτελεσμα.Αυτη τη στιγμη φιλοξενει 15 πουλια και μετα την αναπαραγωγη θα προστεθουν και αλλα!:D
 

Συνημμένα

  • 004.webp
    004.webp
    92,6 KB · Προβολές: 203
  • 010.webp
    010.webp
    83,9 KB · Προβολές: 191
  • 015.webp
    015.webp
    74,4 KB · Προβολές: 196
  • 019.webp
    019.webp
    65,2 KB · Προβολές: 199
  • 088.webp
    088.webp
    43,9 KB · Προβολές: 209
SAKMP1 μπραβο πολυ καλη η κλουβα σου. αιντε να την γεμισεις με πολλα ωραια πουλακια.

τονι
 
Φιλε Σακη συγχαρητηρια για την υπεροχη κατασκευη. Συντομα θα τη δω κι απο κοντα πινοντας το καφεδακι μας.
 
Κορυφαια! Ειδικα ο τροπος παροχης νερου... Τα ψαρακια λειπουν! Ζηλευω!
Επισης πολυ καλη η κατασκευη για να κοιμουνται χωρις τσακομους
 
Η κλούβα είναι ευάερη κι ευήλια, τρομερή! Με το καλό να γεμίσει, περιμένουμε κι άλλες φωτογραφίες!
 
οντος ειναι πολυ ωραια με το καλο να την γεμισεις με ομορφα καναρινακια.
 
Πολυ καλη κατασκευη μπραβο!
Το θεμα ειναι οτι το πλεγμα που εχεις βαλει πρεπει να ειναι κοτετσοσυρμα και πρεπει να σκουργιαζει με το καιρο!
 
Back
Top