Φροντίδα Μερικές ερωτήσεις για τα Loverbirds μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης LADY_P
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παιζει ρολο που ειναι και δυο μαζι. Ειναι το ενα κοντα στο αλλο και δενονται μεταξυ τους με αποτελεσμα να μη δενονται με σενα!
 
χτες το μεσημερι, αρχισαν να τσακωνονται ετσι στα καλα καθουμενα, πολυ άγρια. Βασικα το θηλυκο αρχισε να επιτηθετε στο αρσενικό, στα ποδια, και στο προσωπο. Ετσι τσατιζοτανε και αυτο και τσακωνοντουσαν πολυ.
Επειδη φοβήθηκα, επιασα εκεινη την ωρα, και τους εβαλα το χωρισμα.

Ο αρσενικος ηρεμησε. Η θηλυκια πηγενε στα καγκελα και εψαχνε τροπο να περασει στην αλλη πλευρά.
Δεν εβγαζαν κιχ. Το βραδακι, αφου δεν ειχαν ξανα μηλισει απο τοτε, τα λυπηθηκα, και τους εβγαλα το χωρισμα. Αμεσως μονιασαν, και πηγαν μαζι στην κουνια για υπνο.
Δεν ξανατσακωθηκαν, παρα μονο τώρα που τους εβαλα ενα βιντεακι με πουλια, και εξαγριώθηκαν παλι.
Αλλα θα συνεχισω αυτο το κολπο. Οταν τσακωνονται θα τα χωριζω, και μετα απο πολυ ωρα θα τα μονιαζω. Καποια στιγμη θα το καταλαβουν οτι οταν τσακων. Θα ειναι μονα τους. Και ετσι ελπιζω οτι θα ηρεμησουν.
 
Τα Lovebirds τα εχουν αυτα μεταξυ τους!
Αφου δεν βλεπεις αιμα, μια χαρα ειναι..
Μηπως να μην τους ξαναβαζες βιντεακι με πουλια αντι να τα στρεσσαρεις συνεχως με το χωρισμα;
 
οχι δεν θα τους ξαναβάλω. Εχω δεθεί πολυ με αυτο το ''ζευγαράκι'', και τα φροντιζω, οσο πιο πολυ γινεται. Όσο ειμαι στο σπιτι, τα εχω συνεχεια διπλα μου.

Τα αγαπώ τοσο πολύ που ωρες ωρες φοβάμαι μην μου πάθουν τίποτα.
 
Ρε παιδια να σας ροτισω, Πως μπορω να κανω εξεταση dna (στα Lovebird)... Εννοω τι πρεπει να κάνω; Που να παω; :neutral
 
Back
Top