Γενικά Μερικές ερωτήσεις πριν την αγορά θηλυκού Yorkshire

Λοιπόν.. Μόλις έφυγα από τον εκτροφεα. Ο χώρος που εκτρέφει τα πουλιά του είναι ένα μπαλκονάκι 2 τετραγωνικών κλειστό με τζαμαρία ακριβώς δίπλα από την κουζίνα. Δεν υπάρχει πόρτα μεταξύ κουζίνας και αυτού του χώρου αφού το παράθυρο του κλειστού μπαλκονιού είναι και παράθυρο της κουζίνας. Έχει ακόμη μικρά που δεν έχουν απογαλακτιστει και νεοσσοι με γονείς βρίσκονται σε κλουβιά πολύ μικρότερα από την 77αρα ζευγαρωστρα στην οποία είναι μόνος ο σουλτάνος μου. Καθαρά ήταν αλλά τα πουλάκια δεν μου φάνηκαν καλά. Ούτε τα Γιορκ ούτε και τα μπορντερ με των οποίων την εκτροφή σκέφτεται να ασχοληθεί τώρα. Δεν ήταν καθόλου ζωηρά και κάποια μπορντερ έκλειναν τα μάτια τους. Γέλασα με τον εαυτό μου που κλείνει ο Σελιμ 5 λεπτά την ημέρα τα ματάκια του κι εγώ τρομάζω και ψάχνω γιατρούς.
Την ίδια στιγμή ένιωσα πολύ τυχερή που δεν πήρα τον μικρό μου μαζί μου. Μου είπε ξανά ότι έχω ένα πολύ καλό Γιορκ και τώρα πια τον πιστεύω αφού ο Σελιμ δεν συγκρίνεται με τα πουλιά του. Είχε 2 πουλιά μόνο που είχαν ωραίο παράστημα, αφού ήταν τα μόνα του βραβευμένα, κι αυτά ήταν αρσενικά. Όχι ότι θα έπαιρνα αν ήταν θηλυκά.
Με λίγα λόγια ό,τι λάμπει δεν είναι χρυσός.
Υπάρχει τρόπος από το δαχτυλίδι του δικού μου να εντοπίσω τον εκτροφεα του ώστε να επικοινωνήσω μαζί του από Σεπτέμβρη;
 
Καθαρά ήταν αλλά τα πουλάκια δεν μου φάνηκαν καλά.
Λογικό μου δείχνει... σε τέτοιο χώρο και τέτοιες συνθήκες ζέστης.
Λογικά δεν αλλάζει εκτροφή... Τα παρατάει!
κάποια μπορντερ έκλειναν τα μάτια τους
Αυτά αν δεν κάνω λάθος έτσι συμπεριφέρονται... Νωχελικά και βαριεστημένα.
Με λίγα λόγια ό,τι λάμπει δεν είναι χρυσός.
Σοφή κουβέντα!
Υπάρχει τρόπος από το δαχτυλίδι του δικού μου να εντοπίσω τον εκτροφεα του ώστε να επικοινωνήσω μαζί του από Σεπτέμβρη;
Αξίζει να προσπαθήσουμε...
Νέο θέμα με αυτά που γράφει το δαχτυλίδι πάνω του.
 
Αξίζει να προσπαθήσουμε...
Νέο θέμα με αυτά που γράφει το δαχτυλίδι πάνω του.
Θα το κοιτάξω αύριο γιατί τώρα κοιμάται. Και πάλι ευχαριστώ πολύ.
 
Back
Top