Γενικά Μερικές φωτογραφίες των πουλιών μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Wind-sa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πραγματικό κόσμημα η φωτογραφίες σου. Μόνο μια παρατήρηση άσχετη, αλλά μην μου θυμώσετε. Επειδή πρόκειται για τίτλο θέματος και βγάζει μάτι, δεν είναι "κάθοντας", διορθώστε το αν θέλετε σε "καθήμενο", "καθούμενο" ή "όταν κάθονται".
Πολύβιε, το θέμα δημιουργήθηκε πριν από περίπου ένα χρόνο και ο τίτλος παρέμεινε έτσι για να μας θυμίζει την εκπληκτική πρόοδο που έχει κάνει η Πωλίνα στα ελληνικά της και μάλιστα μέσα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα. Μπορεί τα σημερινά της μηνύματα να είναι πιο σωστά γραμμένα από πολλά άλλα μηνύματα μελών που έχουν την ελληνική ως μητρική τους γλώσσα, αλλά η διαδρομή αυτή ξεκινά περίπου από την εποχή που γράφτηκε ο συγκεκριμένος τίτλος. :)
 
Είδες που δεν το ήξερα, γιαυτό ζήτησα προκαταβολικά συγγνώμη. Συγχαρητήρια και στην Πωλίνα, λοιπόν και σε σένα, που από τα συμφραζόμενα και την απαγόρευση των "greeklish" δείχνετε ενδιαφέρον για τη γλώσσα. Και πάλι συγγνώμη!
 
. Πω-πω-πω... κοκκίνισα!
Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!

Κος Τίγρης, ευχαριστώ πολύ για υποστήριξη. Πολύ σημαντικό για μένα ήτανε οτι με αφήσατε στιν αρχή να γράψω σε γρικλις... λόγο που δεν ξέρω καλα ελληνική γλώσσα και δεν είχα συνηθίσει τα ελληνικά φόρυμ...

Τώρα πλέον έχω συνηθίσει... στα ελληνικά γράφω πιο συχνά απο τη στα ρώσικα...)
Μη τρελαθούμε,.. Έχω κι ενα πρόγραμμα-ορθογράφο που με βοηθάει πολυ. 😉
 
Χαιρετίσματα απο τον Ρίκι.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 

Συνημμένα

  • DSC03724.webp
    DSC03724.webp
    21,8 KB · Προβολές: 68
  • DSC03756.webp
    DSC03756.webp
    75,9 KB · Προβολές: 69
  • DSC03757.webp
    DSC03757.webp
    41,6 KB · Προβολές: 72
συγγνωμη π πεφτω λιγο εκτος αλλα.. εχω δει ενα Lovebird σαν το δικο σου στην πρωτη σελιδα αλλα αντι για μπλε ειχε μαυρο ολα τα αλλα ιδια.. Ξερει κανεις τι ειδος ειναι.. και αν ειναι υβριδιο απο τι ειδος βγαινει; Παρεπιπτοντος πολυ ωραιο το βιντεακι να το χαιρεσαι
 
εχω δει ενα Lovebird σαν το δικο σου στην πρωτη σελιδα αλλα αντι για μπλε ειχε μαυρο ολα τα αλλα ιδια.. Ξερει κανεις τι ειδος ειναι..

Δηλαδή ήτανε σχεδόν ολο μαύρο;
Δεν εχω ακούσει ποτέ για τέτοια πουλιά... μήπως ήτανε Blue masked αλλά με πολύ βαθύ μπλε; ... Και σου φάνηκε μαύρο;
 

Συνημμένα

  • blue black mask lovebird.webp
    blue black mask lovebird.webp
    4,3 KB · Προβολές: 49
  • images.webp
    images.webp
    5 KB · Προβολές: 42
οχι σιγουρα ηταν μαυρο. ειναι οπως το δικο σου αλλα στην 8εση του μπλε ειναι μαυρο. 8α παω μια απο αυτες τις μερες να βγαλω φωτο κ 8α την βαλω.
 
Aπίστευτος, γλυκύτατος ο Ρίκι, απολαμβάνει το καρπουζάκι του, κι'εμείς με τη σειρά μας απολαμβάνουμε το όλο θέαμα! Πολύ όμορφο το περιβάλλον στη βεράντα που βρίσκονται τα κλουβάκια τους! Είναι φροντισμένα, πρέπει να περνάνε πολύ όμορφα! Ευχαριστούμε Πωλίνα!
 
Ευχαριστώ Πολύ. Προσπαθώ οπος μπορώ καλύτερα.
8α παω μια απο αυτες τις μερες να βγαλω φωτο κ 8α την βαλω.
Ανυπομονώ να το δω... Πάντως μου φαίνεται απίστευτο να είναι ολο μαύρο... μήπως ήτανε Blue Lorikeet? Το μπλε τους χρώμα συχνά είναι πολυ σκούρο. Θα ήθελα να δω πολύ τη φωτογραφία.
 

Συνημμένα

  • aaa24.webp
    aaa24.webp
    13,3 KB · Προβολές: 61
Ωραιο το βιντεο.

Γιαννη αυτο που λες πρεπει να ταν masked Lovebird. Εχω δει κι εγω σε πετ σοπ γκρι-μαυρο masked Lovebird αλλα δεν μου αρεσαν καθολου.
 
Mηπως λες κατι τετοιο...

(αυτο που ειναι στη μεση)...
 

Συνημμένα

  • youngsters.webp
    youngsters.webp
    37,1 KB · Προβολές: 79
Άλλο ένα βιντεάκι πως ο Ρίκι κάνει μπάνιο... :D
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

1. Τρώει βραστό ρίζη.
2. Έτσι κρέμεται ανάποδα πολλές φορές την ημέρα, γυμνάζει τα φτεράκια του.
3. Το σπιτάκι.
 

Συνημμένα

  • DSC04398.webp
    DSC04398.webp
    36,2 KB · Προβολές: 69
  • DSC04401.webp
    DSC04401.webp
    52,2 KB · Προβολές: 78
  • DSC04403.webp
    DSC04403.webp
    57,1 KB · Προβολές: 82
To πουλακι ειναι κριμα να το δωσεις... ιδιος τωρα που εχει καλυτερεψει εχει συνηθισει το περιβαλον του και εσενα, δεν νομιζεις οτι εχει περασει πιολλα το κακομοιρο ωστε να ξαναρχισει απο την αρχη με καποιον;



και κατι αλλο ρε παιδια, αυτο το παρακαλετω στο ποιον θα δωσει το πουλακι δεν ειναι σωστο (επι του γενικου) καλυτερα θα ηταν σωστο να πηγαινε ο κληρος στον πρωτο, ωστε να μην υπαρχουν διακρισεις..
 
Ευχαριστώ πολυ,...
Πριν 3 -4 μέρες έχασε πάλι ολα τα μεγάλα φτερά απο δεξιά. Τώρα δεν μπορεί να πετάξει πάλι... Χτυπήθηκε προχθές λίγο και δεν βγαίνει καθόλου απο το κλουβί του τώρα.
 
Back
Top