Φροντίδα Μερικες δραστηριοτητες των αμαζονων μου

Να δώσουμε κι αυτή την "άρια" στη @Sissy που κέρδισε;
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Φοβερά πουλιά. Τέλεια παρέα.
 
Αντί να λάβεις βρε το κόκκινο χάρνες στο κοριτσάκι και το πράσινο στο αγοράκι τα έβαλες ανάποδα! Επίτηδες για να μας μπερδέψεις! Άααατιμεεεε!
 
Αντί να λάβεις βρε το κόκκινο χάρνες στο κοριτσάκι και το πράσινο στο αγοράκι τα έβαλες ανάποδα! Επίτηδες για να μας μπερδέψεις! Άααατιμεεεε!

Δεν τα εβαλα τυχαια ετσι. 😉 Η Μπεττουλα δεν φοραει με τιποτα, μα με τιποτα ομως το κοκκινο. Εχει αποψη για το λουκ της. Τυχαιο που ειναι κοριτσι και τα κανει αυτα; :D🙄

Τωρα που μαρτυρησα το μυστικο, δεν ξαναρωταω ποιο ειναι ποιο. 😛
 
Εσύ για να μας μπερδέψεις είσαι σε θέση να τους πάρεις καινούργια... Να ρωτήσω κάτι ο άσχετος;
Υπάρχει πιθανότητα Ανέστη να πετάξουν και να φύγουν από σένα;
 
@Sissy , αλλη φορα κατσε να απαντησουν πρωτα μερικοι και μετα μιλας εσυ. 😛
:D😎δεν ξαναμιλάω βρε, άλλωστε απέδειξα δυο φορές πως τα τεστ σου είναι πολύ εύκολα για μένα!👍

... Οχι, δεν κλεβω 😎 αλλα η αληθεια ειναι οτι η Σισσυ τα ξερει καλα διοτι τα εχει παρακολουθησει να μεγαλωνουν απο οταν ηταν ακομη αυγα. :)

Μη ξεχνάς πως και την μεγάλη αδυναμία μου τη Φοιβούκλα (μαμά τους) την αναγνώριζα παλιά ανάμεσα σε άλλα πουλιά!

Μην τον ακούς... σκονάκια σε προσωπικό μήνυμα!
ok μείνε ήσυχος!

Να δώσουμε κι αυτή την "άρια" στη @Sissy που κέρδισε;
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Να΄σαι καλά βρε Γιάννη που με σκέφτηκες, γιατί αν περίμενα από τον μπαμπά τους...
 
Υπάρχει πιθανότητα Ανέστη να πετάξουν και να φύγουν από σένα;

Τοτε, στο βιντεο με την οπερα ειχαν ψαλιδισμενα φτερα πτησης και παρολα αυτα ο Μπαρνι τα καταφερε με λιγο αερακι. Τωρα φορανε χαρνες διοτι πετανε κανονικα παροτι τους λειπουν ακομη μερικα φτερα πτησης, πεταξαν εξαλλου μολις τα εβγαλα εξω.👍 Απο την ανοιξη που θα καθομαστε πολυ συχνοτερα εξω μαλλον θα τους τα ξανακοψω για να εχουν μεγαλυτερη ελευθερια κινησεων εκει που καθονται. Τωρα μετα απο λιγη ωρα αρχιζουν και σκαλιζουν τα λουρακια τους.
 
Δεν τα εβαλα τυχαια ετσι. 😉 Η Μπεττουλα δεν φοραει με τιποτα, μα με τιποτα ομως το κοκκινο. Εχει αποψη για το λουκ της. Τυχαιο που ειναι κοριτσι και τα κανει αυτα; :D🙄

Τωρα που μαρτυρησα το μυστικο, δεν ξαναρωταω ποιο ειναι ποιο. 😛

Εμένα που το πήρα μπλε γιατι φοβαται τα κόκκινα και τελικά ούτε και το μπλε της αρέσει... Προχθές την κυνηγούσα με το μπρόκολο στο χέρι...ριξαμε Χ και στο πράσινο! Μονο το άσπρο και το κίτρινο μας αρέσει, με όλα τα αλλα παλεύουμε... Τι να πω δεν ξέρω...
 
Εμένα που το πήρα μπλε γιατι φοβαται τα κόκκινα και τελικά ούτε και το μπλε της αρέσει... Προχθές την κυνηγούσα με το μπρόκολο στο χέρι...ριξαμε Χ και στο πράσινο! Μονο το άσπρο και το κίτρινο μας αρέσει, με όλα τα αλλα παλεύουμε... Τι να πω δεν ξέρω...

Γιαννη, της ειχανε μαθει το χαρνες απο οταν ηταν μωρο; Αν οχι, το θεωρω πολυ δυσκολο εως απιθανο να το δεχτει. Η Φοιβη, η μαμα των μικρων που ειχε το πρασινο το φορεσε ελαχιστες φορες για ελαχιστα δευτερολεπτα μεχρι να αρχισει καθε φορα να πανικοβαλεται και να προσπαθει να το διαλυσει.

Το μπροκολο Γιαννη δεν το τρωει επειδη δεν θελει να το φαει, οχι επειδη ειναι πρασινο. :) Συνεχισε να τα προσφερεις καθημερινα χωρις "κυνηγητο" και θα φαει. Τα αμαζονακια ειναι και σχετικα φαγανα πουλια. Τα δικα μου εδω και μερικες ημερες τσακιζουν το μπροκολο πρωτο πρωτο. Μετα απο λιγο καιρο μπορει να διαλεγουν αλλο λαχανικο μεσα απο τη σαλατα τους και να αφηνουν το μπροκολο.
 
Ανέστη, ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το aviator, προσπαθεί να το διαλύσει, γι αυτο και το εχω δίπλα απο το κλουβί να το βλέπει μπάς και εξοικειωθεί...

Εμείς έχουμε το εξής πρόβλημα με το φαγητό... Εάν δεν με δει να το δοκιμάζω εγω πρώτα, δεν το ακουμπάει καν. Ναι, αλλα δεν ξέρει οτι εγω εχω περισσότερη τρέλα και οτι το μενού του Σ-Κ θα ειναι μονο μπρόκολο, κουνουπίδι, καρότα και μήλα... Θα τα καθαρίσω, θα τα ετοιμάσω και ανά 4 ώρες θα τα αλλάζω. Εάν τα δοκιμάσει καλώς, αν οχι θα φάει πάλι Δευτέρα... Ε δεν γίνετε αυτο, μονο την τροφή της τρώει και μπανάνες...
 
Ανέστη, ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το aviator, προσπαθεί να το διαλύσει, γι αυτο και το εχω δίπλα απο το κλουβί να το βλέπει μπάς και εξοικειωθεί...

Δεν θελω να σε απογοητευσω και δεν θα πω αλλα επ'αυτου, επειδη βλεπω οτι εχεις πολυ μερακι.👍 Αλλα μην στεναχωρεθεις και πολυ αν δεν το πετυχεις.

Εμείς έχουμε το εξής πρόβλημα με το φαγητό... Εάν δεν με δει να το δοκιμάζω εγω πρώτα, δεν το ακουμπάει καν. Ναι, αλλα δεν ξέρει οτι εγω εχω περισσότερη τρέλα και οτι το μενού του Σ-Κ θα ειναι μονο μπρόκολο, κουνουπίδι, καρότα και μήλα... Θα τα καθαρίσω, θα τα ετοιμάσω και ανά 4 ώρες θα τα αλλάζω. Εάν τα δοκιμάσει καλώς, αν οχι θα φάει πάλι Δευτέρα... Ε δεν γίνετε αυτο, μονο την τροφή της τρώει και μπανάνες...

Αυτο ειναι μεγαλο λαθος και να ΜΗΝ το κανεις. Περα απο το οτι δεν θα καταφερεις απολυτως τιποτα κατα πασα πιθανοτητα, θα στρεσαρεις πολυ το πουλι και ψυχολογικα και σωματικα. Το στρες ειναι ο χειροτερος τροπος για να αλλαζεις τα πραγματα με τα πουλια που εχουν τοσο λεπτες ισσοροπιες. Κι αν ξημερωνε η Κυριακη σου λεω για παραδειγμα, κι αντικρυζες ενα πουλι χωρις ουτε ενα φτερο πανω του απο το στρες, τοτε τι;
 
Το Σ/Κ βγηκαμε ολοι βολτα. Τα "παιδια" ενω αρχικα γκρινιαξαν αρκετα μεχρι να φορεσουμε τα λουρακια, νομιζω πως μετα το ευχαριστηθηκαν. 😉





Καθισαμε λιγο και στο μπαλκονι που επιανε ο ηλιος




και μετα εφαγαν μερικους καρπους τριανταφυλλιας
 
Πανέμορφα είναι.. Ν σε ρωτήσω πόσο μήκος έχουν τα λουράκια τους;
 
Back
Top