Φροντίδα Μεταφορά δύο καναρινιών σε ένα κλουβί

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MaryPoo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ακριβως συμφωνω!παρα να καθεσαι και να εξηγεις και κτλ παρε μια σακουλα jumbo και πες ειναι δωρο!ή βαλε πανω απο το κλουβι κατι για πολυ λιγο χρονικο διαστημα μεχρι να ξεμπερδεψεις απο τα εισιτηρια ή οπου σου κανουν ελεγχο!αμα πεις ειναι δωρο δεν μπορουν να κατσουν να σου ανοιξουν την σακουλα! 😁
 
@giannisvlg Στο αρχικο μου μηνυμα ναι νευριασα γιατι μιλαμε για 2 καναρινακια δεν μιλαμε για αλλα κατοικιδια που "πιανουν χωρο"!δεν ηταν τα νευρα μου προς την κοπελα,τα νευρα μου ηταν στην τηλεφωνητρια του ΚΤΕΛ!δηλαδη η δυνατοτητα να τα αφησει καπου δεν υπαρχει!οποτε γιατι δεν την αφηνουν να τα παρει και της λενε αμα ειναι ενα κατοικιδιο για να παρει κατοικιδιο και αλλος επιβατης!δεν πιανει χωρο ενα κλουβακι!οποτε παρα να παιδευεται και να καθεται να δινει εξηγησεις να πει οτι ειναι δωρο!ελπιζω να μην πηρε τα νευρα μου προσωπικα γιατι εγω νευριασα με την τηλεφωνητρια!

@MaryPoo ζηταω συγνωμη αν μιλησα αποτομα και δεν πηγαινε σε σενα η απαντηση αλλα για την τηλεφωνητρια που σου ειπε αυτα τα πραγματα!

Καλο δρομο να εχετε! 😁
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Elli καμία παρεξήγηση! Το κατάλαβα κι εγώ έτσι έκανα μόλις το άκουσα...ναι, στ συγκεκριμένα ΚΤΕΛ δε ξέρω τι φάση.. απλά δεν θέλουν τα ζώα! Ακόμα δεν έχουν μάθει ότι απαγορεύεται από το νόμο να μπαίνουν ζωντανά στις μπαγκαζιερες! Τι να πω...
Οοκ σε σακούλα λοιπόν! Την φοβάμαι λίγο γιατί πιστεύω ότι θα πάθουν ασφυξία.. μάλλον δικός μου παραλογισμός...😁
[automerge]1607731947[/automerge]
Θα ανοίξω πολλές τρύπες...και καλά θα είμαστε πιστεύω
ΥΓ. Δε μπορείτε να φανταστείτε πόσες φορές μου έχουν πει να προσέχω με το πουλί μην τους λερωσω το λεωφορείο... δεν ξέρω τι ακριβώς έχουν στο μυαλό τους όταν βλέπουν ένα κλουβί...ότι είναι σουρωτηρι ο πάτος; Any way, όλα καλά! Ευχαριστώ για άλλη μια φορά!🙂
 
@MaryPoo Μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι οταν ακουω παραλογα πραγματα!ειλικρινα μπορει να γινω αλλος ανθρωπος!ενω ειμαι ηρεμη στην ζωη μου οταν ακουω τετοια δεν μπορω!για 2 καναρινια μιλαμε δηλαδη ελεος!(το ξαναθυμηθηκα τωρα 😂 😡)

Μην αγχωνεσαι καθολου!ουτε τρυπες να ανοιξεις αλλα αμα νιωθεις πιο ασφαλεια εσυ καντο!θα παιρνουν αερα απο πανω!ουτως ή αλλως με το που κατσεις στην θεση σου με τα 2 τεραστια καναρινια που πιανουν χωρο 🤣 θα κατεβασεις λιγο την σακουλα!σου βαζω μια φωτογραφια για να καταλαβεις οτι δεν θα εχουν προβλημα!

1)Βρισκεις μια σακουλα οχι να χωραει το κλουβι ισα-ισα να εχει μια ανασα!

2)Πιανεις την σακουλα απο τα χερουλια

3)Το κλουβι θα ανοιξει την σακουλα στο πανω μερος λογω ογκου!

4)Σε περιπτωση που θελεις να εισαι πιο σιγουρη μπορεις να πιασεις τα χερουλια της σακουλας με το χερουλι του κλουβιου ωστε να ειναι πιο πανω και να ερθουν στα ισια (σακουλα με κλουβι)

5)Πες οτι η σακουλα σου ειναι αυτη της φωτογραφιας...κοιτα πως ειναι ανοιχτη παρολο που ειναι αδεια!οποτε οτι σακουλα και να βρεις λογω ογκου του κλουβιου θα ανοιξει στο πανω μερος οποτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα!οπως ειπα και πιο πανω με το που κατσεις θα κατεβασεις την σακουλα πιο πολυ για να τα βλεπεις για τυχον παραβιασεις του χωρου της θηλυκιας 😜 και για να παιρνουν αερα πιο πολυ που ειναι αυτος ο φοβος σου και μετα οταν κατεβασεις την σακουλα θα βγουν τα κτηνη που ειναι μεσα στο κλουβακι και θα τους δαγκωσουν και θα τους λερωσουν ολους 🤣

large_20181222094350_gift_sakoula_dorou_chartini_mikri.webp

6)Μην ανυσηχεις θα παιρνουν μπολικο αερα αμα ειναι ανοιχτο το πανω μερος της σακουλας! 😁

7)Κανε μια δοκιμη βαλε το κλουβι στην σακουλα που εχεις βρει ή θα βρεις και κρατησε την και θα δεις οτι το πανω μερος θα ειναι ανοιχτο και δεν θα υπαρχει κανενας φοβος οτι δεν θα παιρνουν αερα!

8)Μπορει και την ημερα που θα φυγετε να φυσαει οποτε ο αερας θα μπαινει απο πανω και θα βλεπεις οτι η σακουλα φουσκωνει απο τον αερα!

Το εχω κανει και εγω παλια μην αγχωνεσαι για τιποτα!το νερακι τους θα εχουν,το φαγητακι τους,τον αερα τους οποτε ολα καλα!κοιτα να ευχαριστηθεις την διαδρομη μην εισαι μεσα στο αγχος δεν χρειαζεται 😁

Καλο δρομο να εχετε! 😁
 
Back
Top