Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

ζιζι

PB Known Member
Εγγραφή
25 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.160
Πόλη
Κωνσταντινούπολη
Με λένε Σάχαμπ (συννεφάκι στα αραβικά) και είμαι περίπου 2 μηνών.

Πριν μερικές μέρες ήμουν τόσο μικρός!

IMG_20181007_122034_489_611x800.webp

Μετά έγινα τοοσος περίπου

IMG_20181007_122002_446_609x800.webp

Και μετά μεγάλωσα για τα καλά!

IMG_20181019_221112_810_601x800.webp

Σε αυτό το σπίτι ήρθα πριν 10 μέρες και στην αρχή δεν ήξερα να πιω νεράκι από την ποτίστρα και επίσης καθόμουν μέσα στην ταιστρα για να φάω.

IMG_20181021_172923_600x800.webp

Τώρα τα έκοψα αυτά! Έμαθα να τρώω σωστά και να πίνω νεράκι από την ποτίστρα μου.
Αυτό είναι το αγαπημένο μου μέρος. Την ημέρα κάνω κούνια και το βράδυ κοιμάμαι.

IMG_20181021_142448_600x800.webp

Μου αρέσει πολύ όμως και η σκαλίτσα μου

IMG_20181025_134404_600x800.webp

Τις τελευταίες 6 μέρες η κυρία που με προσέχει με πλησιάζει επικίνδυνα. Βάζει το χέρι στο κλουβί με φαγητακι. Αντιστάθηκα όσο μπορούσα όμως εχθές πήρα μερικα σπορακια από το χέρι της.

IMG_20181031_095159_227_800x757.webp

Και σήμερα έφαγα κανονικά.

IMG_20181031_165242_600x800.webp

Για να μην νομίζει ότι παραδόθηκα άνευ όρων, αφού τελειώσουν τα σπορακια τις ρίχνω μερικές περιποιημένες δαγκωνιες για να μην ξεχνιόμαστε. 🙂
 
θεικο ποστ - παρουσιαση, τωρα για το συννεφακι τι να πω! Εχει το χρωμα που λατρευω.
Σε ευχαριστώ πολύ.
Ήταν δώρο των γονιών μου και ο πατέρας μου τον ονόμασε έτσι 🙄
Το χρώμα μου άρεσε κι εμένα πάρα πολύ :)
 
Σ
Να τον χαιρεσαι! τι κουκλος ειναι αυτος! Καλως τον δεχτηκες!
Σε ευχαριστώ πολύ :)
Αν και πολύ μικρούλης, είναι πραγματικά πολύ όμορφος!
 
Ένας κούκλος γαλάζιος πρίγκηπας! Αξιολάτρευτος και μαγευτικός! Καλώς τον υποδέχτηκες! Να σου ζήσει πολλά χρόνια και να τον χαίρεσαι με την συντροφιά του! Θα σου κάνει πολύ καλό η συνύπαρξη με αυτό το πλάσμα! Καλή σας αρχή! 🙂
 
Καλορίζικος και να είναι γερός!

Από την Ελλάδα σου τον έφεραν;
Ευχαριστώ πολύ!
Όχι. Ήρθαν για μερικές ημέρες εδώ να με δουν και μια μέρα πριν φύγουν μου έκαναν έκπληξη. Την προηγουμενη Κυριακή το βράδυ γύρισα από τη δουλειά και βρήκα το μικρό γαλάζιο στρουμφάκι στο σαλόνι μου :)
Το πήραν από εναν εκτροφέα που απ' ό,τι κατάλαβα τους εντυπωσίασε.

Ένας κούκλος γαλάζιος πρίγκηπας! Αξιολάτρευτος και μαγευτικός! Καλώς τον υποδέχτηκες! Να σου ζήσει πολλά χρόνια και να τον χαίρεσαι με την συντροφιά του! Θα σου κάνει πολύ καλό η συνύπαρξη με αυτό το πλάσμα! Καλή σας αρχή! 🙂
Σε ευχαριστώ πολύ! 🙂
 
Καλώς τον δέχτηκες Ζωή. Εύχομαι να σου κρατάει συντροφιά για πολλά χρόνια και να σε βοηθήσει να ξεπεράσεις την απώλεια του Σελίμ όσο το δυνατόν γρηγορότερα.
 
Καλώς τον δέχτηκες Ζωή. Εύχομαι να σου κρατάει συντροφιά για πολλά χρόνια και να σε βοηθήσει να ξεπεράσεις την απώλεια του Σελίμ όσο το δυνατόν γρηγορότερα.
Ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι ότι αρχικά ήμουν αρνητική, όμως είναι τέτοιος καραγκιοζακος που με κατέκτησε ήδη.
Φυσικά κάθε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη μια και δεν έχω ιδέα από παροτλετ. Νομίζω μάλιστα ότι πρωτη φορά βλέπω από κοντά και μου εκανε τρομερή εντύπωση το υπερβολικά μικρό μέγεθός τους 😛
 
Τελειος! Και ο τροπος που συστηθηκε υπεροχος!

Να δεις ποσο θα αγαπησει τη κυρια που τον προσεχει! Φαινεται οτι εχει πολυ καλυ καρδια η Κυρια αυτη και θα γινεουν αχωριστοι!

Να σου ζησει και να εισαστε παντα μαζι κι ευτυχισμενοι!

Μπορει να ειναι 'μικρα' αλλα εχουν τη πρσωπικοτητα μεγαλων παπαγαλων!
 
Να σου ζησει και να εισαστε παντα μαζι κι ευτυχισμενοι!
Μπορει να ειναι 'μικρα' αλλα εχουν τη πρσωπικοτητα μεγαλων παπαγαλων!
Σε ευχαριστώ πολύ 🙂
Έχουν όντως έντονη προσωπικότητα. Προσπαθώ κι εγώ η καημένη να τον πλησιάσω βασισμένη στην εμπειρία μου με τα κοκατιλ αλλά τα κοκατιλ είναι αγγελούδια μπροστά σε αυτό το μικροσκοπικό πλασματακι που όσο μπόι του λείπει τόση δύναμη έχει στο ακόμη πιο μικροσκοπικό ραμφακι του.
 
Back
Top