Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Οκ... Βόμβα γλύκας ήταν αυτό! Είναι κουκλί!
Να σου ζήσει Ζωή και να τον χαίρεσαι! Να μας κρατάς ενήμερους για την εξέλιξη της σχέσης σας :)


Τέλεια παρουσίαση παρεμπιπτόντως!
 
Οκ... Βόμβα γλύκας ήταν αυτό! Είναι κουκλί!
Να σου ζήσει Ζωή και να τον χαίρεσαι! Να μας κρατάς ενήμερους για την εξέλιξη της σχέσης σας :)


Τέλεια παρουσίαση παρεμπιπτόντως!
Σε ευχαριστώ πολύ :)
 
Να χαίρεσαι τον λιλιπούτειο και πανέμορφο γίγαντα σου Ζωή!
Γρήγορα, εφόσον όπως φαίνεται ασχολείσαι μαζί του, θα διαπιστώσεις τη διαφορά μεγέθους με τις δυνατότητες (και κατ΄επέκταση τις απαιτήσεις) αυτών των πανέμορφων μικροσκοπικών πλασμάτων!
Ωραίο δώρο, με ωραίο όνομα, την κατάλληλη (πιστεύω) στιγμή, από τους πιο κατάλληλους (για να κρίνουν σωστά τις συνθήκες) ανθρώπους!
Καλορίζικος!15gwiae (1).webp να περνάτε όμορφα!

... Προτείνω
*να κατεβάσεις χαμηλά την τροφή και το νερό (ώστε να τον ''αναγκάσεις'' να κινείται)
**και να ελαττώσεις (στο μισό) ή αφαιρέσεις εντελώς από την καθημερινή τροφή του τους ηλιόσπορους... (μπορείς να τους χρησιμοποιείς μόνο για εκπαίδευση)
 
Να χαίρεσαι τον λιλιπούτειο και πανέμορφο γίγαντα σου Ζωή!
Γρήγορα, εφόσον όπως φαίνεται ασχολείσαι μαζί του, θα διαπιστώσεις τη διαφορά μεγέθους με τις δυνατότητες (και κατ΄επέκταση τις απαιτήσεις) αυτών των πανέμορφων μικροσκοπικών πλασμάτων!
Ωραίο δώρο, με ωραίο όνομα, την κατάλληλη (πιστεύω) στιγμή, από τους πιο κατάλληλους (για να κρίνουν σωστά τις συνθήκες) ανθρώπους!
Καλορίζικος!View attachment 58211 να περνάτε όμορφα!

... Προτείνω
*να κατεβάσεις χαμηλά την τροφή και το νερό (ώστε να τον ''αναγκάσεις'' να κινείται)
**και να ελαττώσεις (στο μισό) ή αφαιρέσεις εντελώς από την καθημερινή τροφή του τους ηλιόσπορους... (μπορείς να τους χρησιμοποιείς μόνο για εκπαίδευση)
Ευχαριστώ πολύ :D
Η αλήθεια είναι ότι το μείγμα μας έχει πολλούς ηλιόσπορους, προσπαθώ όμως να αφαιρω κάποιους από την τροφή ώστε να τους χρησιμοποιώ για την εκπαίδευση αντί να αγοράσω επιπλέον σκετους ηλιόσπορους. Να σου πω την αλήθεια προς το παρόν κάνω λίγο και τα στραβά μάτια επειδή είναι πολύ μικρούλης και αρχικά είχα το άγχος μήπως δεν τρεφόταν επαρκώς.
Πάντως τρώει και λαχανικά από την πρώτη μερα. Τρώει τα πάντα με μια ιδιαίτερη προτίμηση στο κολοκυθακι και την κόκκινη πιπεριά.
Οι ταιστρες του κλουβιου είναι αρκετά χαμηλά και από φόβο μήπως λερώνει την τροφουλα του τις αφαίρεσα. Πιστεύεις ότι πρέπει να τις ξαναβάλω;
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καλώς το δέχτηκες! Επειδή είχα διαβάσει την ιστορία σου με τον σελημ ήταν άσχημο και τώρα τα πράγματα κάπως θα φτιάξουν πιστεύω με αυτό το πουλάκι. Μια ξεχωριστή σχέση έχει αρχίσει να χτίζεται!
 
Καλώς το δέχτηκες! Επειδή είχα διαβάσει την ιστορία σου με τον σελημ ήταν άσχημο και τώρα τα πράγματα κάπως θα φτιάξουν πιστεύω με αυτό το πουλάκι. Μια ξεχωριστή σχέση έχει αρχίσει να χτίζεται!
Έχεις απόλυτο δίκιο. Σε ευχαριστώ πολύ :)

Σε ευχαριστώ πολυ:)
 
Νομιζω οτι πρεπει να βαλεις αβαταρ τον Σαχαρ, σαν γνησια παπαγαλομανα πλεον🙄
Όταν αρχίσει να βγαίνει εκτός κλουβιου και καταφέρω να βγάλω μια φωτογραφία της προκοπής, θα τον βάλω σίγουρα 😉
 
Πολλά μπράβο στους γονείς σου Ζωή για το δώρο και την σκέψη τους.
Και όταν όλα αυτά ξεκινάνε από αγάπη τα αποτελέσματα είναι πάντα σωστά.
Είμαι σίγουρος πως θα φανείς αντάξια.
Να χαίρεσαι το νέο φιλαράκι σου.
 
Πολλά μπράβο στους γονείς σου Ζωή για το δώρο και την σκέψη τους.
Και όταν όλα αυτά ξεκινάνε από αγάπη τα αποτελέσματα είναι πάντα σωστά.
Είμαι σίγουρος πως θα φανείς αντάξια.
Να χαίρεσαι το νέο φιλαράκι σου.
Σε ευχαριστώ πολύ. Μακάρι να καταφέρω να τον φροντίσω σωστά!

Ζωή να το χαίρεσαι. Είναι πολύ όμορφο. :)
Ευχαριστώ πολυ:)
 
μου εκανε τρομερή εντύπωση το υπερβολικά μικρό μέγεθός τους
το ίδιο έπαθα και εγώ όταν είδα από κοντά τον σούπερ Μάριο της Σίσσυ 🙂 μια σταλίτσα, γεμάτη ενέργεια και κυρίως νεύρα 😀
το Συννεφάκι σου είναι μια γλύκα! Να τον χαίρεσαι και να έχετε μια πολύ όμορφη ζωή!
η Ζιζί τι λέει;:) 😉:)πως της φάνηκε η μινιατούρα;
 
@douke-soula, Ευχαριστω πολύ :)
Για να είμαι ειλικρινής στη Ζιζή δεν άρεσε και πολύ. Κυρίως την εκνευρίζει το γεγονος ότι του μιλάω συνέχεια. Ίσως βέβαια να είναι νωρίς ακόμη και αργότερα να τα βρούνε.
 
Να χαίρεσαι το κουκλάκι σου!
Είναι πολύ όμορφος και είμαι σίγουρη ότι θα αναπτύξετε τέλεια σχέση!
Περιμένουμε πολλές φωτό του! Δεν τα χορταίνεις αυτά τα μικρούλια.

Αν η Ζιζί δεν το έχει πάρει με καλό μάτι, τότε τεράστια προσοχή όταν θα είναι έξω!
 
Σε ευχαριστώ πολύ Ηλέκτρα.
Έχεις απόλυτο δίκιο. Και με καλό μάτι να τον είχε πάρει πάλι δεν θα τον άφηνα ελεύθερο με τη Ζιζη στο ίδιο δωμάτιο. Ζώα είναι και δεν μπορείς ποτέ να προβλέψεις τις αντιδράσεις τους όσο και αν τα εμπιστεύεσαι.
 
Back
Top