Γενικά Με λένε nam nam και είμαι καλά

η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ ιδιαίτερο πουλάκι!
είναι πολύ περίεργος και τον πρώτο καιρό τον είχα πάνω στο τραπέζι για να μας συνηθίσει.
του άρεσαν τα ασημένια.έβγαζε το ποδαράκι του από τα κάγκελα και προσπαθούσε να τα πιάσει..
είχαμε ένα διαφημιστικό ασημί λεπτό κουτάκι, που το ακουμπάγαμε με τον Γιάννη και τα παιδιά στα κάγκελα για να τον κάνουμε χάζι που προσπαθούσε να το τραβήξει μέσα 😀

εδώ με την κόρη μου Βάσω
22490220_945759442245832_7899066272527647972_n.jpg
 
Ναμ ναμ ο τσιμιάρης... Μόλις τον εκνευρίσεις λίγο ορμάει!
8 χρόνια μετά, αυτός θα μας στείλει όλους με τέτοια ζωή που κάνει...
Παραμένει κούκλος και ο αγαπημένος πολλών !
 
22491662_945342942287482_6439910329763431230_n.jpg

σήμερα κλείνουν εννιά χρόνια που έχουμε μαζί μας τον ναμ ναμ! 🙂
το τραγούδι του μας ξυπνάει τα πρωινά.
η καλημέρα του τσιου τσιου μας συντροφεύει όταν πίνουμε το πρωινό μας.
οι "αγριάδες" του κάθε φορά που πάμε χέρι κοντά του μας κάνουν να γελάμε. Ακόμα και οι αντιδράσεις του όταν προσγειώνονται στο κλουβί του οι παπαγάλοι, έχουν πολύ πλάκα.
θα μπορούσα να μιλάω με τις ώρες για τα καμώματά του.:D
και επειδή δεν θέλω να σας κουράσω θα πω μόνο αυτό:σε ευχαριστούμε πολύ που ήρθες στην ζωή μας ναμνακο. Εύχομαι να είσαι μαζί μας για πολλά πολλά πολλά χρόνια ακόμα. Γερός, χαρούμενος, περίεργος και ατρόμητος όπως και την πρώτη μέρα που ήρθες σπίτι μας.:)

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Μια χαρά τον βλέπω Σούλα. Αν αντί για χάντρες του βάζεις και ένα κλαράκι Σενεγάλης κάθε 3-4 μέρες θα είναι ακόμα πιο ευτυχής 😉 . Να τον χαίρεσε για πολλά χρόνια ακόμα.

5445-cf83ceb5cebdceb5ceb3ceaccebbceb7cf821.jpg
 
Μια χαρά τον βλέπω Σούλα. Αν αντί για χάντρες του βάζεις και ένα κλαράκι Σενεγάλης κάθε 3-4 μέρες θα είναι ακόμα πιο ευτυχής 😉 . Να τον χαίρεσε για πολλά χρόνια ακόμα.

5445-cf83ceb5cebdceb5ceb3ceaccebbceb7cf821.jpg
ήταν μέρα χόρτου,όταν τράβηξα το βιντεάκι, απ'ότι βλέπω 😀 για αυτό δεν έχει κεχρί
και ο ναμ ναμ εάν δεν έχει παιχνιδάκι στο κλουβί του, σκαρφαλώνει και παίζει με τα ματόχαντρα του κλουβιού

σας ευχαριστούμε όλους πάρα πολύ ! 🙂
 
Η ομορφιά του, η ζωηράδα του και τα πολλά χρόνια που απολαμβάνετε την συντροφιά του είναι η απόδειξη της άψογης και αμέριστης φροντίδας και αγάπης που του προσφέρετε απλόχερα! Πολλά συγχαρητήρια για αυτό το συγκινητικό και υπέροχο αποτέλεσμα σας!Χαίρομαι πολύ να διαβάζω νέα και ιστορίες σαν την δική σας! Έχετε τις πιο θερμές ευχές μου και να τον χαίρεστε περισσότερα χρόνια και να είναι πάντοτε ακμαίος και ευτυχισμένος! 🙂👍
 
Ο γυαλιστερούλης! Αστράφτει ο γλυκούλης μου! Να είναι γερός να σας χαρίζει την συντροφιά του για πολλά πολλά χρόνια! Τυχεροί Σούλα, Γιάννη, μαμά μαμ (και όχι μόνο)!:D
 
9 χρόνια που τον έχετε και να ήταν περίπου 1 όταν τον πήρατε δηλαδή είναι κοντά στα 10? Μπράβο, γερός να είναι να ζήσει άλλα τόσα! Με τέτοια φροντίδα βέβαια το θεωρώ σίγουρο. :D
 
Ο γυαλιστερούλης! Αστράφτει ο γλυκούλης μου! Να είναι γερός να σας χαρίζει την συντροφιά του για πολλά πολλά χρόνια! Τυχεροί Σούλα, Γιάννη, μαμά μαμ (και όχι μόνο)!:D
ναμ ναμ! ''αυτά'' κάνουν τα κινητά, γράφουν ότι θέλουν! 😛
 
ναμ ναμ! ''αυτά'' κάνουν τα κινητά, γράφουν ότι θέλουν! 😛
ναι, αλλά αυτήν την φορά έγραψες το Σούλα σωστά 😛

σας ευχαριστούμε όλους πάρα πολύ ! 🙂
 
ναι, αλλά αυτήν την φορά έγραψες το Σούλα σωστά 😛
σας ευχαριστούμε όλους πάρα πολύ ! 🙂

Είχα το νου μου, για να μην σε ''προσβάλω'' 😛Σουβλίτσα-Σκυλίτσα... Ε! Σουλίτσα ήθελα να πω! 😛
Δεν φαντάστηκα ότι θα την ''πλήρωνε'' ο ναμ νάκος!
κι επειδή στο προηγούμενο ποστ δεν είχα την δυνατότητα.
φτου σου αγοράκι μου!
 
Back
Top