Γενικά Μια μικρη ιστορια σχετικα με τα κοκατιλ μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tiso
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
. 🙂οσοι εχουν ζευγαρια απο πουλακια, ασ τα βαλουν να ζευγαροσουν, παιδια ειναι πολυ οραιο να τα βλεπεισ να μεγαλονουν κ να σε εμπιστευονται.
 

Συνημμένα

  • 130820091142.webp
    130820091142.webp
    45,8 KB · Προβολές: 52
ειναι κουκλακια τα μωρα σου! Εισαι πολυ τυχεροσ που εζησεσ αυτη την εμπειρια! Συγχαρητηρια! Περιπου οταν ειναι10εβδομαδων μπορουν να τραφουν μονα.η εκπαιδευση πωσ παει;

υ. Γ στο τελευταιο ποστ δεν εχεισ φωτο:)
 
να τα κάνω βόλτες μέσα στο σπιτι. Δεν με έχουν εμπιστευτεί ακόμα πάρα πολυ, μαλων με έχουν συνήθιση για αρχή. Όταν με βλέπουν κ τα παίρνω από τη φωλιά στην αρχή για Κανά δεκάλεπτο δεν κάνουν τιποτα, κοιτανε λίγο το χώρο και μετά περιφέρονται με περιέργεια και τσιμπάνε ότι βρουνε, καρεκλεσ , βαζακια, τραπεζομαντιλα, οτι βρουνε, κ μετά βρίσκουν μια γωνία κ αράζουν. Αυτό το κάνω για μίση ώρα το πρωί πριν πάω για δουλειά κ από το απόγευμα έως την ώρα που αρχίζουν να φωνάζουν οι γονείς τους για να τα ταΐσουν.
 
Τελεια θα ειναι! :D
Μπραβο σου που ασχολεισαι τοσες ωρες! Ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις μια χαρα! Η υπολοιπη οικογενεια τι λεει;
Τους αρεσουν;
 
Ξέρετε τι είναι πιο καλό για τα κοκατιλ? Να πάρω ένα ξεχωριστό κλουβί για τα μικρά, η ένα μεγάλο κ για τα τέσσερα;
Ρωτώ γιατί όταν εχω έξω τα μικρά, οι γονείς τα αναζητούν και είναι ανήσυχοι κ όταν τα μικρά βρίσκουν το δρόμο προς το κλουβί κ μπαίνουν μέσα μόνα τους τότε πάνε αμέσως κ τα ταΐζουν η τα ραμφίζουν χαϊδευτικά στο κεφαλι. Ετσι εχω το δίλλημα. Να τα χωρίσω από τους γονείς η όχι
 
Back
Top