Γενικά Μια νεα εντελως απροσμενη αφιξη (parrotlet)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Fotis_K
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Απο τα πρωτα πραγματα που θελω να του βρω ειναι καρυδα:Big Grin:
Θα την βρω ετοιμη σε πετ σοπ η πρεπει να την φτιαξω μονος μου;
Παρ'την απο καποιο πετ, θα την βρεις στα ειδη των ενυδρειων (κι'εγω απο εκει την αγορασα)
 
Φωτακο μπραβο σου! Να χαιρεσαι το μικρο σου φιλαρακι τον Πετρακη! Σε ζηλευω(με την καλη εννοια)! Περιμενω φωτογραφιες! Ειμαι σιγουρη οτι με τη φροντιδα σου θα το επαναφερεις το μικρουλι!
 
Μπράβο Φωτάκο! Ευχόμαστε ολόψυχα να είναι υγιές το πουλάκι και να χαρείτε ο ένας την παρέα του άλλου για πολύυυυ καιρό! Περιμένουμε νέα του και φυσικά φωτό του. 😉
 
Να τον χαιρεσαι Φωτακο τον Πετρο :)
Καρυδα εχει επισης στο Pet City στα ειδη ψαριων.
 
Σημερινα νεα..

O Πετρακης υπαρχει περιπτωση να ηταν ταισμενος στο χερι. Δυο φορες που καθοταν στα καγκελα με αφησε να του χαιδεψω τα ποδαρακια. Τον εχω τραβηξει και βιντεο.Φωναζει αρκετες φορες την ημερα και πεταει συνεχεια περα δωθε. Δεν εχει φαει ομως ακομα τιποτα..

Σημερα τον επιασα για να καταλαβω τι εχει η φτερουγα του. Ειναι εντελως στραπατσαριμενη και μερικα φτερα ειναι βαθια κομμενα. Ελπιζω οτι με τον καιρο θα φτιαξουν αυτα με συχνα μπανια.
 
Καλορίζικος ο Πέτρος, να τον χαίρεσαι Φώτη και να περνάτε όμορφα! Εύχομαι να γίνει γρήγορα εντελώς καλά η φτερουγίτσα του, περιμένουμε fotos!
 
Ααα... Τι τυχερος που εισαι Φωτη...
Να τον χαιρεσαι τον μικρο και να σου ζησει...
Περιμενω με αγωνια τις φωτογραφιες...
 
Σας ευχαριστω πολυ ολους.

Σημερα παρατηρησα οτι ο Πετρακης κοιμαται αναποδα. Γατζωνεται απο το "ταβανι" του κλουβιου και κοιμαται κανοντας την νυχτεριδα😛

Το μεσημερι η αδερφη μου νομιζε οτι ειχε φυγει απο το κλουβι.. Ειναι τοσο μικρος που χανεται:Big Grin:
 
Το μικρουλι ειναι διχασμενη προσωπικοτητα!

Και μεγαλο ψωνιο😛Στις φωτογραφιες ειναι πρωτο... Εχω και φωτογραφιες του να καθεται αναποδα..
 
Ειναι απιστευτα αυτα τα πουλακια... Ολο εκπληξεις!:D
οσο μεγεθος τους λειπει τοση εξυπναδα διαθετουν...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Pigaki
... Το μεσημερι η αδερφη μου νομιζε οτι ειχε φυγει απο το κλουβι..Ειναι τοσο μικρος που χανεται:Big Grin:
Αυτο Φωτη ειναι και το δικο μου προβλημα! Το κλουβι του Μαριου ειναι πολυ μεγαλο, εχει και πολλα παιχνιδια ετσι, πολυ συχνα ψαχνω και δεν τον βρισκω!:cooll::
 
Φωτακο θα μας σκασεις με τις φωτογραφιες! Αντε βαλε καμια αυριο να δουμε τη μικρη νυχτεριδα επιτελους! Χεχε...
 
Σε λίγες μέρες; Θα έχω γεράσει μέχρι τότε... Αχ έχω πολύ αγωνία μη με παρεξηγείς...
 
Ανεστη μαζευω φωτογραφικο υλικο. Καθε μερα τραβαω φωτογραφιες και κραταω τις καλυτερες
αχ Φωτη μου! Προβλεπω οτι αυτο το :loveπουλακι, σαν και μενα θα σε...:Tongue::καταντησει! (με μια φωτογραφικη μηχανη στο χερι!)
 
Back
Top