Γενικά Μια νεα εντελως απροσμενη αφιξη (parrotlet)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Fotis_K
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Επειδη εχω μαυρα μεσανυχτα με αυτο το ειδος, να υποθεσω πως ειναι στο μεγεθος ενος σπουργιτι;
 
Πολυ χαιρομαι που εξοικειωνεται γρηγορα στο καινουργιο του περιβαλλον, αν και δεν μου φαινεται περιεργο που εκατσε στο χερι σου.
Κανεις θαυματα, εδω ημερεψες την Πακιτα 😛
 
Μια μικρη διορθωση...

Πριν λιγο εμαθα οτι δεν εχω Πετρακη... αλλα Πετρουλα:Big Grin:

(Με μπερδεψε το μπλε της πλατης που εχει.)
 
😀!
Τοτε πρεπει να ενημερωσεις το πετ σοπ για το ταιρι της!
 
Μια μικρη διορθωση...

Πριν λιγο εμαθα οτι δεν εχω Πετρακη... αλλα Πετρουλα:Big Grin:

(Με μπερδεψε το μπλε της πλατης που εχει.)

Να χαιρεσαι λοιπον την :Tongue::Πετρουλα σου!(απ' οσο γνωριζω το χρωμα στις ακρες καθε φτερουγας κανει την διαφορα, σωστα; )
 
Να χαιρεσαι λοιπον την :Tongue::Πετρουλα σου!(απ' οσο γνωριζω το χρωμα στις ακρες καθε φτερουγας κανει την διαφορα, σωστα; )


Nαι Σισσυ. Τελικα επρεπε να εχει μπλε και στην φτερουγα για να ειναι αρσενικο.
 
χα! Πετρουλα ε;να τη χαιρεσαι λοιπον! Μονο προσεχε μην την αφηνεισ να βλεπει πολυ σταρ και αρχιζει να φωναζει''ειμαι η πετρουλα και μολισ τελειωσα!''θα την παρεξηγησουν! Χεχε!
 
Φωτη μου θελεις αυριο το απογευματακι να το παμε στο γιατρο;
 
θα εχεις δοκιμασει το καθημερινο μπανιο, δεν ξερω αλλα ισος με κλαδι απο ευκαλιπτο ισως βοηθουσε, αφου θα μασουλαει αυτον αρκετη ωρα...
 
ας σου δώσω και απο εδώ τις ευχές μου για το υποκατάστατο του παπαγάλου που αποφάσισες να πάρεις(και που κ εγώ είχα το ψώνιο να πάρωκαι θα το κάνω καποια στιγμή) να το χαίρεσαικαι δεν πειραζει που σου βγήκε... Πετρούλα, είμαστε ανοιχτόμυαλοι εμείς εδώ στο φόρουμ🙄 περιμένουμε φωτογραφίεεες
 
Καλά, φοβερή έκπληξη αυτή! Ιδέα δεν είχε ο πετσοπάς τί θησαυρό είχε! Βέβαια αυτό αποδείχθηκε καλό για εσένα! Άντε, τί περιμένεις για να μας δείξεις την τσαχπίνα την Πετρούλα;
 
Back
Top