Γενικά Μικρο καρδερινακι ερχεται στα κλουβια μου και δεν φευγει

Κατάσταση
Κλειστό.
Eγώ σου λέω να το κρατήσεις, να ενημερωθείς σχετικά με τη διαχείρηση της καρδερίνας, να του βάζεις φρέσκια τροφή, νερό, μπανάκι, αυγό βραστό, μήλο, αργότερα και κάποια ''πράσινα'' και καλορίζικο!
Δεν έχει νόημα η ΑΝΙΜΑ και η κάθε αντίστοιχη οργάνωση, όταν το πουλάκι είναι εξοικειωμένο με τον άνθρωπο και κοινωνικοποιημένο.
 
Eγώ σου λέω να το κρατήσεις, να ενημερωθείς σχετικά με τη διαχείρηση της καρδερίνας, να του βάζεις φρέσκια τροφή, νερό, μπανάκι, αυγό βραστό, μήλο, αργότερα και κάποια ''πράσινα'' και καλορίζικο!
Δεν έχει νόημα η ΑΝΙΜΑ και η κάθε αντίστοιχη οργάνωση, όταν το πουλάκι είναι εξοικειωμένο με τον άνθρωπο και κοινωνικοποιημένο.

Νικο αυτο σκεφτομουν κι εγω.. σκεφτηκα πως αν επικοινωνησω με την ΑΝΙΜΑ θα μου πουν να παω απο'κει ή να το αφησω ελευθερο σε καποιο χωρο που εχει καρδερινες και θα μπορει να ζησει.. Αλλα αυτο αντε να ενταχθει στην φυση τωρα..
Καρδερινες ειχα χρονια.. Ξερω τον τροπο να την διαχειριστω.
Οποτε θα την κρατησω.
 
Καλα σου λέει ο Νίκος, κρατησε το εαν το αφήσεις είναι καταδικασμενο! Οτι είναι μαυρα τα ποδια δεν λέει κατι! Εαν ηταν μεγαλο πουλι και είχε μαυρα ποδια τοτε θα ήταν πιασμενο!
 
Παιδια εχω μια καρδερινα 9 χρονων η οποια αγοραστηκε απο πετ σοπ αλλα ητανε πουλι πιασμενο..
Τα ποδαρακια της ειναι ροζ σαν να ειναι πουλακι φωλιας!
 
Σε τι ηλικια το πηρες; Μεγαλο η μικρο ηταν; Εσυ ποσα χρονια το έχεις;

το πηρα 3 μηνων με ροζ ποδαρακια.
Το εχω 9 χρονια. Ειναι το πουλακι στο avatar μου.. Ο οποιος ζευγαρωσε για πρωτη φορα φετος και εβγαλε 6 ομορφα μουλακια!
 
3μηνες πριν μπορεί να ειχε μαυρα! Το θέμα είναι ότι δεν σημαίνει κάτι εαν εχει μαυρα ποδαράκια! Τα δικα μου που εβγαλα φέτος εαν εξαιρέσεις καποια που λογο μεταλλαξεις έχουν ετσι κι αλλιώς ασπρα ποδαράκια στα άλλα είναι μαυρα! Οπως και να έχει να χαίρεσαι το παλιο και το καινούργιο που φαίνεται ωραιο πουλακι!
 
3μηνες πριν μπορεί να ειχε μαυρα! Το θέμα είναι ότι δεν σημαίνει κάτι εαν εχει μαυρα ποδαράκια! Τα δικα μου που εβγαλα φέτος εαν εξαιρέσεις καποια που λογο μεταλλαξεις έχουν ετσι κι αλλιώς ασπρα ποδαράκια στα άλλα είναι μαυρα! Οπως και να έχει να χαίρεσαι το παλιο και το καινούργιο που φαίνεται ωραιο πουλακι!


Καλε σιγουρα δεν παιζει ρολο!
Σ'ευχαριστω πολυ!
κι εσυ να χαιρεσαι τα δικα σου πουλακια!
 
Ελπιζω να ανακουφισει τη στεναχωρια αου για το αλλο που σου εφυγε! Αφου σε διαλεξε τα υπολοιπα πρτισσευουν! Να το χαιρεσαι και να σε χαιρεται!
 
το συμπερασμα του θεματος να ρωτησω πιο ειναι και δεν αναφερομαι σε εσενα billdere
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top