Γενικά Μίνι "εκτροφείο" καρδερίνας

Nenkeren

PB Member
Εγγραφή
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
297
Πόλη
Πειραιάς
Εδώ παιδιά βλέπουμε μεγάλο εκτροφέα καρδερίνας:

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

και ισπανικού timbrado

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.

O ίδιος επίσης κάνει και δασκαλέματα στις καρδερίνες εκτροφής του με 6άρη δάσκαλο.:D

Πρίν λίγα λεπτά ανέβασε αυτό για να ενημερωθούμε οτι δεν κλέβει καρδερίνες απο τη φύση

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Αφού είναι άλλωστε εκτροφής του

https://www.youtube.com/watch?v=Bt63d_AnlSc

σ.'ενα πεντακάθαρο εκτροφείο.

https://www.youtube.com/watch?v=aeZmxicbzRw

Ποιά είναι η άποψη σας γι αυτο; Τελικά είμαστε τόσο πίσω στον τομέα του πιασίματος των ιθαγενών που καθένας ανεβάζει με το ονοματεπώνυμό του αυτές τις πρακτικές;
 
Τι μπορούμε να κάνουμε; :)
Ίσως προ κάθε άλλης αναφοράς στο youtube που δεν το βρίσκω ιδιαίτερα αποτελεσματικό, καταγγελία στο τοπικό δασαρχείο; Το δασαρχείο είναι αρμόδιο για τα ιθαγενή.
 
Μίλησα με το δασαρχείο Αιριδέας. Το σήκωσε ένας shady τύπος o οποίος δεν νοιάστηκε και ιδιέταιρα γι την καταγγελια μου και με ενημέρωσε οτι πρέπει να καλέσω την Δευτέρα που θα είναι εκεί η υπέυθυνη.
Πολύ κακη συμπεριφορά στην επικοινωνία μου με το δασαρχείο, σχέδον που δεν μου το έκλεισε και στη μούρη για τη σαχλή αναφορά που έκανα... Όταν το σήκωσε είπε : Εεεεεε! τύπου λέγε ρε που πέρνεις Σαββατιάτικο!
 
Προσπαθώντας να ερμηνεύσω αυτό το καμάρι που διακρίνεται έντονα στις περιγραφές των βίντεο, αναρωτιέμαι αν προκύπτει από αναισθησία σε συνδυασμό με μια θρασύτητα τύπου "σας έχω γραμμένους και εσάς και το κωλοκράτος σας" ή αν απλά ο άνθρωπος δεν είναι σε θέση να προφυλάξει ούτε τον εαυτό του (πόσο μάλλον τη φύση) λόγω πραγματικής άγνοιας.

Αν συμβαίνει το πρώτο, λυπάμαι για το κωλοκράτος μας, αν συμβαίνει το δεύτερο νιώθω μια μικρή συμπάθεια γι αυτόν, που δεν γνωρίζει τουλάχιστον ότι θα έπρεπε να ντρέπεται.
 
με ενημέρωσε οτι πρέπει να καλέσω την Δευτέρα που θα είναι εκεί η υπέυθυνη.
E ναι για να προλάβει κι αυτός να ειδοποιήσει τον φίλο του τον Παναγιώτη. Ντροπή τι άλλο να πω...
 
Σύντομα θα κατέβει το video...
Μόλις καταλάβει δηλαδή την έκταση και τον κίνδυνο.
Αλλά αν δεν υπάρξει τιμωρία και σοβαρή αστυνόμευση.. Δεν πρόκειται να κοπούν αυτές οι πρακτικές.
 
Αλλά αν δεν υπάρξει τιμωρία και σοβαρή αστυνόμευση.. Δεν πρόκειται να κοπούν αυτές οι πρακτικές.
Δεν πρόκειται να υπάρξει. Εγώ δεν έχω αυταπάτες πλέον.

Στο μόνο που ελπίζω είναι να κλείνουν τα κανάλια μέσω των οποίων μπορεί να κάνει διαφήμιση γιατί αλλιώς, το κακό που θα προκαλεί στη φύση κάθε χρόνο με την τεράστια πελατεία που θα αποκτήσει, θα είναι πολύ μεγαλύτερο από σήμερα.
 
Ο Θοδωρής @alligator είχε πει να τον ενημερώνουμε για ανάλογα περιστατικά μήπως μπορεί να κινηθεί υπηρεσιακώς.
Επίσης μήπως να στέλναμε email με το link στο ΕΚΠΑΖ που έχει και υποκαταστήματα πανελλαδικά;
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Nέες φωλιές! Π Ρ Ο Λ Α Β Ε Τ Ε !
Αυτές είναι απο το εκτροφείο του γιατι όπως είπαμε δεν πέρνει απο τη φύση!
Είναι σίγουρο οτι δεν πήρε τη φωλιά απο το προηγούμενο βίντεο, καταλάθος ειναι ένα αμπελόφυλλο πάνω σε μία...
 
Πιάνεται η ψυχή μου ρε παιδιά, αυτό είναι ανοσιούργημα...

Δεν κρατιέται λέμε!Έχει βαρέσει η απληστία σε βάθος! Είμαι και σίγουρος οτι του ψωφάνε και πάάάρα πολλά μ αυτες τις συνθήκες, γι αυτό αλλωστε και είχε καταφέρει να κλαρώσει μόνο ένα καρδερινάκι προς το παρόν. Τόσο άπληστος που είναι δεν νομίζω να κατέβαζε φωλιά με μόνο ένα αυγό!
Αυτο που παρακολουθούμε είναι εγκληματικό.
 
Μα δεν βλέπεις το πρώτο πουλί αριστερά στην πόρτα πως κοπανιέται; ☹
 
Σε λίγο θα αποθηκευτούν για "ασφάλεια" και θα χρησιμοποιηθούν όταν πρέπει...
Έστειλα μήνυμα και στον @alligator για οδηγίες και συμβουλές...

Δεν κρατιέται λέμε!Έχει βαρέσει η απληστία σε βάθος! Είμαι και σίγουρος οτι του ψωφάνε και πάάάρα πολλά μ αυτες τις συνθήκες, γι αυτό αλλωστε και είχε καταφέρει να κλαρώσει μόνο ένα καρδερινάκι προς το παρόν. Τόσο άπληστος που είναι δεν νομίζω να κατέβαζε φωλιά με μόνο ένα αυγό!
Αυτο που παρακολουθούμε είναι εγκληματικό.
Εντελώς...
Βλακεία με ονοματεπώνυμο.
 
Φιλαράκια ειδα τα βιντεακια και πραγματικα στεναχωριθηκα παρα πολυ με τον αλητη, απο την πλευρα μου θα κανω λιγη υπομονη μεχρι την δευτερα που θα ειναι ανοιχτα η υπηρεσιες και θα επικοινωνησω προσωπικα εγω με τον υπευθυνο του δασαρχειο για να κανω καταγγελια υπηρεσιακος γιατι μονο εγω μπορω να βγαλω ακρη με αυτον τον αλητη, :)👍 και θα σας ενημερωσω γιατι τις εξελιξης
 
Back
Top