Φροντίδα Μπάνιο καναρινιών. Τι να κάνω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης fredy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

fredy

PB New Member
Εγγραφή
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
128
Πόλη
Βέροια
Γεια σας και πάλι:)! Έχω δύο καναρίνια και θα ήθελα κάπως να τα δροσίσω οπότε σκέφτηκα να τα βάλω να κάνουν μπάνιο. Αυτό που αναρωτιέμαι όμως είναι για το άμα θα θελήσουν για να ξέρω να τα αγοράσω μπανάκι από το PetShop ή οχι. Επίσης θα ήθελα να με πείτε αν χρειάζεται ναπροσέξω κάτι κατά την διάρκεια του μπάνιου ή άμα είναιόντως καλό να τα βάλω να κάνουν μπάνιο.👍
 
Το μπάνιο επιβάλλεται! 🙂
Τώρα μπορείς να τα βάζεις καθημερινά να κανουν κάθε πρωί!
Ενώ το χειμώνα.. Μια, με δύο φορές την εβδομάδα...
Είτε σε μπανιέρα, είτε σε ένα κουπάκι που θα αφήνεις μέχρι 20λεπτά και όχι παραπάνω.
Μπορείς καμια φορά να προσθέτεις στο νερό που θα κάνουν μπάνιο, λίγες σταγόνες βιολογικού μηλόξυδου και να προσέχεις να μην βρίσκονται σε ρεύματα την ώρα του μπάνιου και μετά.
 
Το μπάνιο επιβάλλεται!
Τώρα μπορείς να τα βάζεις καθημερινά να κανουν κάθε πρωί!
Ενώ το χειμώνα.. Μια, με δύο φορές την εβδομάδα...
Είτε σε μπανιέρα, είτε σε ένα κουπάκι που θα αφήνεις μέχρι 20λεπτά και όχι παραπάνω.
Μπορείς καμια φορά να προσθέτεις στο νερό που θα κάνουν μπάνιο, λίγες σταγόνες βιολογικού μηλόξυδου και να προσέχεις να μην βρίσκονται σε ρεύματα την ώρα του μπάνιου και μετά.
Ευχαριστώ πολύ! Σε τι θερμοκρασίες μου συστίνεις να τα βάζω;
 
Γεια σας και πάλι:)! Έχω δύο καναρίνια και θα ήθελα κάπως να τα δροσίσω οπότε σκέφτηκα να τα βάλω να κάνουν μπάνιο. Αυτό που αναρωτιέμαι όμως είναι για το άμα θα θελήσουν για να ξέρω να τα αγοράσω μπανάκι από το PetShop ή οχι. Επίσης θα ήθελα να με πείτε αν χρειάζεται ναπροσέξω κάτι κατά την διάρκεια του μπάνιου ή άμα είναιόντως καλό να τα βάλω να κάνουν μπάνιο.👍
Ειδικά τώρα με την ζέστη το μπάνιο επιβάλλεται. Τα δικά μας μάλιστα κάνουν και το απόγευμα που τους βάζω φρέσκο νεράκι. Ενδεχόμενα να παίρνουν και νερό απο τα ποτηράκια τους και να πιτσιλιούνται (τα δικά μας το κάνουν και αυτό).
 
Back
Top