Γενικά Μπορείτε να καταλάβετε την ηλικία και το φύλο του Budgie μου;

Marina 123

PB New Member
Εγγραφή
16 Ιουν 2017
Μηνύματα
129
Πόλη
Σέρρες
Καλησπέρα Εχθές αγόρασα ένα παπαγαλάκι Budgie θα ήθελα να μου πείτε αν μπορείτε να καταλάβετε την ηλικία Αλλά το φύλο να διευκρινίσω πως στα ματάκια του δεν έχει εκείνο το κίτρινο που έχουν ορισμένα παπαγαλακια.

received_1462419243878317.webp
 
Είναι οπωσδήποτε νεαρό πουλι, κάτω του έτους, μια και οι γραμμές της κεφαλής δεν έχουν ακόμα τραβηχτεί προς τα πίσω και το μάτι δεν εχει κάνει ακόμα λευκό δαχτύλιο μέσα.
 
βασικά δεν με νοιαζει κ πολύ το φύλλο διότι είναι πολύ γλυκούλη ήδη το έχω στα χέρια μου χωρίς τσιμπιες το χαϊδεύω και κοιμάται οπότε αρσενικό η θύληκο εχει κλέψει την καρδια μου

κουκλακι ο νεος σου φιλος. ειναι μικρουλης σε ηληκια φιλο δεν ξερω.
σε ευχαριστώ πάρα πολύ
 
Πανέμορφο είναι να σου ζήσει!
Όπως τα είπε ο Γιάννης, είναι πολύ μικρούτσικο πουλάκι. Όχι πολύ ώρα εκτός κλουβιού γιατί όπως όλα τα μωρά χρειάζεται περισσότερο ύπνο και ξεκούραση και ποτέ φιλιά, μόνο χαδάκια, τόσα που να μη το κατσιάσουμε :D
Για το φύλο είναι νωρίς βέβαια αλλά έμπειρα μάτια όπως του @Νίκος Υ θα μπορούσαν να σου πουν αν βάλεις καθαρή φωτογραφία του προσώπου από μπροστά.
Μπορείς να διαβάσεις και αυτό το θέμα να δει και μόνη σου μήπως καταλάβεις https://community.petbirds.gr/threads/Διάκριση-φύλου-στα-παπαγαλάκια-budgie.14607/
 
maria p σε ευχαριστώ πάρα πολύ ενταξει μόνο δυο ωρίτσες οχι παραπάνω
 
Μαρίνα οι LOS BUDGIESTAS σου εύχονται να χαίρεσαι το μικρούλι σου! Ειναι ενα Blue sky budgie 2-3 μηνών το πολυ και θηλυκό αν και η φωτογραφία δεν ειναι ιδιαίτερα κατατοπιστική όσο αναφορά το φύλο! Αν μπορεις ανέβασε μια πιο καθαρή προφίλ για να το σιγουρέψουμε!
 
Back
Top