Αναπαραγωγή Μπορεί να γέννησαν τα Cockatiel;

rsz_20180616_141739.webpακομη τιποτα! Προσπαθησα να παρω ενα αυγο μπας και δω αν ειναι γονιμο αλλα προσπαθει να με δαγκωσει. Αν μπορει καποιος να διακρεινει αν ειναι γονιμα αν και δεν νομιζω να ειναι.. Πως να βγαλω τα αυγα;
 
View attachment 56193ακομη τιποτα! Προσπαθησα να παρω ενα αυγο μπας και δω αν ειναι γονιμο αλλα προσπαθει να με δαγκωσει. Αν μπορει καποιος να διακρεινει αν ειναι γονιμα αν και δεν νομιζω να ειναι.. Πως να βγαλω τα αυγα;
Έτσι δεν μπορεί κανείς να σου πει. Πρέπει να τα δεις στο φως ή με φακό. Νομίζω ότι μετά από τόσες μέρες μάλλον είναι ασπορα. Οπότε θα πρέπει να αφαιρέσεις την φωλιά για να μην κουράζονται άδικα. Αφού την αφαιρέσεις μετά έλεγξε και τα αυγά. Δεν υπάρχει κάποια λιχουδιά που τους δίνεις και τρελαίνονται και τα δύο; Κάποιο φρούτο ή κάτι άλλο; Όταν βγούνε από μόνα και τα δύο έξω από τη φωλιά, την αφαιρείς, ελέγχεις τα αυγά και εάν είναι ασπορα αφήνεις τα πουλιά να ξεκούραστουν για όλο τα καλοκαίρι.
 
Νομίζω πώς έχουν σπάσει κάποιο καθώς τα 3 αυγά που βλέπω είναι βρώμικα και έχω την ιδέα ότι βλέπω και τσόφλι σε μια άκρη. Πόσες ημέρες μετράς απο το πρώτο; Είσαι 100% σίγουρος για τις ημερομηνίες;
 

Συνημμένα

  • 6666.webp
    6666.webp
    59,5 KB · Προβολές: 11
Νομιζω δεν εσπασε τσοφλι διοτι δεν βρηκα κατι! Απο τις 18 του Μαη μπηκαν στην φωλια και στις 19 ειδα το πρωτο αυγο!
 
Νομιζω δεν εσπασε τσοφλι διοτι δεν βρηκα κατι! Απο τις 18 του Μαη μπηκαν στην φωλια και στις 19 ειδα το πρωτο αυγο!

Δεν έχεις έναν φακό να κάνεις μια ωοσκόπηση; Αφού ανοίγεις τη φωλιά δεν είναι δύσκολο το υπόλοιπο και θα σου λύσει την απορία. Αύριο πρωί όμως ώστε να έχουν την ημέρα μπροστά για να διαχειριστούν την απομάκρυνση των αυγών αν τελικά είναι άσπορα.
 
Back
Top